Robertas Trakys/lengvoji.lt 2020 m. balandžio 8 d. 18:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka

Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.

Brigita Virbalytė.
Alfredo Pliadžio nuotr.
Brigita Virbalytė.
   
Lengvaatlečių atranka į Tokijo olimpines žaidynes sustabdyta. Pasaulio lengvosios atletikos federacija (World Athletics) patvirtino atnaujintas atrankos į olimpiadą taisykles, kurios pasikeitė tik atrankos periodo trukme.

Iškovoti bilietą į Tokiją lengvaatlečiai ir toliau galės dviem būdais – įvykdę normatyvus arba rinkdami reitingo taškus. Buvo numatyta, kad atrankos periodas ištvermės rungtims truks nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2020 m. liepos 1 d., stadioninėms rungtims – nuo 2019 m. liepos 1 d. iki 2020 m. liepos 1 d. 

Dabar atranka baigsis metais vėliau, tačiau visi šių metų rezultatai, kurie bus pasiekti nuo balandžio iki lapkričio imtinai, atrankai reikšmės nedarys. Tai yra, net jei sportininkas normatyvą įvykdytų Europos čempionato finale ar taptų žemyno čempionu – teisės dalyvauti Tokijo žaidynėse šis pasiekimas jam neatvers.

Prasmės ruoštis sezonui – nėra

Bene labiausiai dėl tokio „World Athletics“ sprendimo nukentėjo ištvermės rungčių atstovai. Sportinio ėjimo ir maratono rungčių kol kas dar neatšaukto Europos čempionato programoje nėra. Vadinasi, tiek ėjikai, tiek maratonininkai šiemet neturės nei aukšto lygio tarptautinio starto, nei galimybės patekti į Tokijo olimpines žaidynes.

Prieš dvejus metus ketvirtą vietą Europos čempionate užėmusi Brigita Virbalytė skėsčioja rankomis. Po traumos atsigavusią ėjikę sprendimas sustabdyti olimpinę atranka demotyvavo.

„Man buvo smūgis jau tada, kai olimpines žaidynes nukėlė į kitus metus, bet susikaupiau. Pakalbėjome su treneriu ir sakėme, kad man įmanoma įvykdyti olimpinį normatyvą rudenį, o tada nereikėtų skaičiuoti reitingo taškų. Toks buvo planas ir buvau iš tų žmonių, kurie per karantino laikotarpį nenutraukė treniruočių proceso, nemažinau apsukų, darydavau tiek greičio, tiek ištvermės treniruotes. Sau mintyse pasakiau, kad stengiuosi rudenį įvykdyti normatyvą, tačiau po vakar dienos naujienos vėl viskas pasikeitė“, – pasakojo B.Virbalytė.

Lietuvė užima pakankamai aukštą poziciją planetos reitinge ir jei žaidynės būtų vykusios šiemet, į jas patektų be didesnių problemų.

„Negaliu sakyti, kad nebelieka prasmės treniruotis, nes visada galvojame apie Tokijo olimpines žaidynes, bet forsuoti, skubinti įvykius, prasmės nėra. Esu sugrįžusi po traumos ir vis dar jaučiu jos pasekmes, tad nesinori rizikuoti, kadangi medicininės priežiūros sportininkai šiuo metu neturi. Šiai dienai reikėtų galvoti apie tam tikrą atostogų rėžimą ir vasaros gale, rudens pradžioje pradėti rengtis normatyvo įvykdymui 2021 metais“, – sakė B.Virbalytė.

Panašiai į naujieną reagavo kone visi Lietuvos ėjikai. Varžybų vasarą jiems apskritai nėra numatyta.

„Olimpinės svajonės kai kurie iš mūsų siekia visą karjerą, tad nežinau, ar rasčiau motyvacijos rengtis žemo rango varžyboms, nes jos greičiausiai būtų kažkokio lygio startai Lietuvoje. Lietuvaičių ėjikių turime vos kelias ir rizikuoti savo sveikata, neturint medicininės priežiūros... Galbūt tai galėtų būtų kontrolinis startas, kuriame pasitikrinčiau savo jėgas, bet varžybos rudenį nebūtų tos, kuriose būtų siekiama aukšto rezultato, nes prasmės nėra“, – teigė geriausia 2015 metų Lietuvos lengvaatletė.Laukia žinių dėl Europos čempionato

Viena didžiausių Lietuvos sporto žvaigždžių Airinė Palšytė šiuo metu gyvena nežinioje. Šuolininkė į aukštį „World Athletics“ sprendimą sustabdyti olimpinę atranką vertina palankiai – „išloštas“ laikas jai padės galutinai susitvarkyti sveikatos problemas bei neforsuojant tinkamai pasirengti Tokijo žaidynėms.

„Į šią situaciją galima pasižiūrėti dvejopai. Tie sportininkai, kurie turi kažkokių problemų, kaip aš, Agnė Šerkšnienė ar kiti atletai, kuriems praėję metai nebuvo patys geriausi, turime papildomą progą dar labiau išsilaižyti žaizdas, traumas. Galime neskubėdami ruoštis, tad viskas turėtų būti į naudą. Galima visą dėmesį sutelkti kitiems metams, kitai vasarai. Iš kitos pusės, tie sportininkai, kurie yra geros sportinės formos, rimtai ruošėsi, jie praranda prasmę dalyvauti varžybose, jei jos išvis bus“, – sprendimą vertino A.Palšytė.

Optimistiniu atveju, lietuvė norėtų vasarą pasitikrinti jėgas varžybose, o likusio sezono planus dėlios pagal tai, ar įvyks rugpjūčio 25-31 dienomis Paryžiuje (Prancūzija) turintis vykti Europos čempionatas.
„Aš atsistatau po traumos, tad man sprendimas palankus, nors šiek tiek gaila, nes jei būtų vasarą varžybų, nesvarbu kokių, norėtųsi startuoti. Galbūt neforsuojant sektųsi pasiekti gerų rezultatų ir įrodyti sau, kad atsigavau po traumos, – sakė A.Palšytė. – Prancūzija geografiškai nėra toli nuo Ispanijos, Italijos, tad atvejų ten nemažai. Kiek esu girdėjusi iš lengvaatlečių komisijos atstovų, galutinis sprendimas turėtų būti priimtas ne vėliau birželio pradžios. Kol kas atvejų skaičius auga, bendra situacija nėra gerėjanti, tad kažką prognozuoti sunku.“

Bėgiko tikslas nesikeičia – nori Lietuvos rekordo

Simui Bertašiui olimpinės atrankos sustabdymas turėtų kelti dviprasmiškus jausmus. Bėgikas prieš dvejus metus Europos čempionato 1500 m rungtyje užėmė labai aukštą šeštą vietą ir pelnė krūvą olimpinės atrankos reitingo taškų. Šie taškai, neskaičiuojant ateinančio vasaros sezono rezultatų, liks galioti ir taip sustiprins daugkartinio Lietuvos rekordininko šansus debiutuoti olimpinėse žaidynėse.

Tačiau bėgikas yra tarp tų retų sportininkų, kurie net ir karantino metu turėjo maksimaliai geras sąlygas ruoštis sezonui – lietuvis jau antrą mėnesį leidžia Slovakijoje. Gerą sportinę formą jis norėtų parodyti ir svarbiuose tarptautiniuose startuose.

„Sutinku, kad rinkti reitingo taškus šią vasarą yra nelogiška. Sportininkai turi nevienodas sąlygas siekti aukštos sportinės formos, ne visi turi galimybę treniruotis. Konkurencija vasarą tikrai bus mažesnė, galima lengviau užsidirbti „bonus“ taškų, laimėti aukšto rango varžybas, nes dauguma jose nedalyvaus. Tačiau truputį keista, kad neleidžiama vykdyti normatyvų apskritai, nes nesvarbu, ar konkurencija yra, ar nėra, bet jei įvykdai normatyvą, būtų sąžininga jį įskaityti“, – sakė S.Bertašius.

Tačiau sportininko tikslai išlieka ambicingi – vasarą jis tikisi pasiekti naują asmeninį, kartu ir Lietuvos rekordą 1500 m bėgimo rungtyje.

„Asmeniniai tikslai išlieka. Jei įvyks kokios nors varžybos Lietuvoje, norėtųsi pasiekti savo asmeninį rekordą. Pernai to padaryti nepavyko, tad tų asmeninių tikslų tikrai turiu. Turiu geras sąlygas treniruotis ir neverta nutraukti proceso, reikia treniruotis, kaip ir kiekvienais metais, – teigė S.Bertašius. – Planas buvo stovykloje išbūti iki balandžio pabaigos, tad kol kas stovyklos laikas nesusijaukė. Slovakijoje sąlygos geros, treniruotis galime laisvai, o miestelyje, kuriame gyvename, žmonių labai mažai. Patekome tinkamu laiku į tinkamą vietą.“

Primename, kad Lietuvos lengvosios atletikos federacija varžybų kalendorių iki gegužės 31 d. paskelbė negaliojančiu, o apie realių varžybų vykdymo datas ir vietas dar bus svarstoma LLAF Tarybos posėdyje.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas