ltok.lt 2020 m. balandžio 9 d. 11:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras

TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.

Olimpinė vėliava.
Olimpinė vėliava.
Po sprendimo Tokijo vasaros olimpines žaidynes perkelti į 2021 metus Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sudarė darbo grupę pavadinimu „Pirmyn“ (angl. „Here we go“).

 

Nors kiekvienos vasaros sporto šakos kvalifikacijos sistemą nustato tarptautinės federacijos, tačiau jos privalo laikytis TOK nustatytų atrankos principų. Ją sudaro taisyklės, procedūros ir kriterijai, nustatyti laikantis olimpinės chartijos ir patvirtini (TOK) Vykdomojo komiteto.

 

Esminės Tokijo olimpinių žaidynių atrankos sistemos principų korekcijos:

 

1. Prailgintas kvalifikacijos laikotarpis ir nauji terminai

 

- Olimpinė atranka baigsis 2021 m. birželio 29 d. Jeigu tarptautinės federacijos nuspręstų nustatyti kitokį kvalifikacijai skirtą laikotarpį, jis turi baigtis iki nustatytos datos.

 

- Galutinis sportininkų registracijos terminas pakeistas į 2021 m. liepos 5 d.

 

- Siekiant atletams ir nacionaliniams olimpiniams komitetams (NOK) suteikti aiškumo, kvalifikacijos sistemų korekcijos bus užbaigtos kaip įmanoma greičiau.

 

2. Kvotų paskirstymas

 

- Nepaisant žaidynių nukėlimo atletai ir NOK’ai, kurie jau iškovojo kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes, jų nepraras. Šiuo metu 57 proc. kvotų jau buvo išdalinta, o šalia šių atletų prisijungs dar apie 5000 sportininkų.

 

- Vienais atvejais kelialapius atletai iškovoja asmeniškai, kitais jie atitenka NOK’ams. Tačiau bet kokiu atveju, kaip numatyta olimpinėje chartijoje, galutinis verdiktas, ką siųsti į Tokijo olimpines žaidynes, priklauso NOK’ų atstovams.

 

- Prioritetu išlieka, kur įmanoma, kvotų paskirstymų metodus išlaikyti kuo panašesnius į originalią kiekvienos sporto šakos kvalifikacijos sistemą. Principai skatina tarptautines federacijas sportininkams, praradusiems galimybę iškovoti kelialapį, sudaryti sąlygas tai pasiekti organizuojant tokį patį varžybų skaičių.

 

- Kalbant apie scenarijų, kuomet kvotos turėjo būti paskirstomos pagal reitingą, tarptautinės federacijos turi pilną teisę nustatyti naują reitingavimo terminą ir būdą. TOK supranta tokių sprendimų jautrumą. Turi būti rastas balansas tarp sportininkų, beveik užsitikrinusių vietą žaidynėse pagal 2020 m. terminus, apsaugojimo ir užtikrinimo, kad Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis elitiniai sportininkai, t.y. kad į jas patekti galėtų ir geriausius rezultatus 2021 m. demonstravę atletai.

 

Kad būtų pasiektas susitarimas dėl teisingo ir skaidraus sprendimo, tarptautinės federacijos yra raginamos bendradarbiauti su atletų komisijomis.


3. Tinkamumo kriterijus

 

- Laikantis principo, kad kelialapius jau iškovoję sportininkai išsaugoja savo vietą žaidynėse, tarptautinės federacijos gali prailginti amžiaus cenzo kriterijų, jeigu toks egzistuoja, kad atletai išsaugotų savo teisę varžytis olimpinėse žaidynėse ir 2021 m. liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Vienintelė išimtis – jeigu tarptautinė federacija nustatys, kad toks sprendimas sukels riziką atletų sveikatai.


- Kalbant apie amžiaus cenzo kriterijų jauniesiems atletams, jeigu toks egzistuoja, TOK suteikia visišką sprendimų galią tarptautinėms federacijoms įvertinti, ar sportininkas, kuris nebūtų galėjęs dalyvauti žaidynėse 2020 m. liepą, galės dalyvauti 2021-aisiais.


- Pagrindinis principas planuojant likusias olimpinės atrankos varžybas – sportininkų sveikata. TOK sprendimas žaidynes iš 2020 m. perkelti į 2021-uosius susijęs su sportininkų galimybėmis konkuruoti vienodomis sąlygomis ir varžyboms pasiruošti tinkamai, todėl reikalaujama, kad bet kokios atrankos varžybos turi būti surengtos tik įvertinus galimą COVID-19 viruso poveikį. Šiuo periodu TOK taip pat maksimaliai didina informaciją ir sportininkų palaikymą „Athlete-365“ platformoje.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas