velocita.lt 2020 m. balandžio 9 d. 15:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų

Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.

V. Miliaus kelionė
„Auto Bild Lietuva“ nuotr.
V. Miliaus kelionė
Ji – pritaikyta prie karantino sąlygų, nes važiuojama buvo tik Lietuvoje. Tiksliau – aplink visą šalį. Tokią 1161 kilometro kelionę, siekdamas pagerinti važiavimo aplink šalį rekordą, V. Milius įgyvendino trečiadienį.


„Daug žmonių karantino metu traukia į parkus ir laikosi atstumo nuo kitų, o man geriausias būdas pabėgti nuo kasdienybės – vairavimas. Be to, automobilis yra ideali saviizoliacijos vieta. Čia būni vienas ir išvengti kontakto su kitais: pavyzdžiui, benzino įsipilti gali savitarnos degalinėse“, – pasiekęs kelionės finišą Vilniuje kalbėjo V. Milius.


Apvažiavo greičiausiai, bet rekordo nefiksuos


V. Milius aplink Lietuvą apvažiavo per 14 val. 50 min. ir pagerino oficialų „Factum“ užfiksuotą rekordą – iki šiol greičiausiai Lietuvą asfaltuotais keliais apvažiavęs trijų žmonių ekipažas kelionėje užtruko 15 val. 22 min. Vis tik naujojo pasiekimo „Factum“ neregistruos, kadangi karantino metu neįmanoma įgyvendinti visų tokiam rekordui užfiksuoti būtinų priemonių. Rekordų registravimo agentūros taisyklėse numatyta, jog GPS sistema užfiksuotas maršrutas yra nepakankama priemonė – būtina tam tikrose kelionės vietose gauti žmonių parašus, tad fizinio kontakto išvengti nepavyktų.


Startavęs Vilniuje, prie oficialaus „Peugeot“ atstovo „Autovici“ salono Ukmergės g., V. Milius pajudėjo link Šalčininkų, o iš ten – pro Varėną, Druskininkus ir kitus Baltarusijos pasienio miestus. Tada – palei Lenkijos, Rusijos sieną, Lietuvos pajūrį, pietinę Latvijos dalį ir vėl palei rytinę šalies sieną su Baltarusija iki pat Vilniaus.


Kelionę V. Milius įveikė naujuoju „Peugeot 2008“ su 130 AG benzininiu varikliu bei 8 laipsnių automatine pavarų dėže. Patyręs vairuotojas nepraleido progos ilgoje kelionėje išmėginti naujųjų automobilio asistentų.


„Daugelyje vietų naudojau adaptyvią kruizo kontrolę. Tokiuose automobiliuose tai reikalinga sistema – dėl geros garso izoliacijos jais labai lengva važiuoti per greitai ir užsidirbti baudą. Privažiavus prie lėčiau važiuojančios transporto priemonės, adaptyvi kruizo kontrolė švelniai prilėtina automobilį ir leidžia išvengti pavojingų situacijų“, – pasakojo keliautojas.


Žmonės saugosi visur


Karantinas Lietuvai padarė įtaką. Tai akivaizdu ne tik Vilniuje, kur tėvai nebeveža vaikų į mokyklas bei darželius, o nemažai jų dirba namuose. Karantinas pastebimas ir mažesniuose Lietuvos miestuose, tačiau kai kur judėjimo apribojimų įtaka atrodo nepastebima.


„Apvažiavus visą Lietuvą tokią saulėtą dieną, neatrodo, jog gyvename karantino sąlygomis. Tik pro automobilio langą miestuose matomi žmonės su veidus slepiančiomis kaukėmis primena, kokiu laikotarpiu gyvename“, – pasakojo vairuotojas.


Maršrute buvo keliolika kilometrų „Via Baltica“ kelio – sunkvežimių eismas jame kaip buvęs, prekių judėjimas nestovi vietoje. Mažesnių gyvenviečių apylinkėse esančiuose dirbamuose laukuose veiksmo irgi netrūksta – traktoriai bei kiti ūkio įrengimai dirba kaip kiekvieną dieną. Analogiškai ir statybos, kelių remontai bei kiti lauko darbai – jie nestoja.


„Kuo didesnis miestas, tuo geriau matosi, jog kažkas yra kitaip. Vilniuje – labiausiai. Anksčiau būdavo dažnos spūstys, o dabar jų nebėra. Klaipėdoje eismas atrodo intensyvus, tačiau nemažai vairuotojų ir praeivių matau su veido kaukėmis. Mažesniuose miestuose – taip pat, žmonės išties sąmoningi. Kaimiškose vietovėse yra judesio, tačiau tikrai ne tiek, kiek Vingio parke ar kokiame apžvalginiame take netoli Vilniaus. Didmiesčiuose žmonės nori pabėgti iš daugiabučių ir lenda į gamtą, o rajonuose gyvenimas kitoks – daug žmonių gyvena nuosavuose namuose, aplink juos yra ką veikti“, – kalbėjo Lietuvą apvažiavęs V. Milius.

Daugiau naujienų iš kategorijos Auto, moto
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas