Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. balandžio 11 d. 09:29 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

V.Garasto auklėtinis suaugo su gimnastika

Balandžio 11 d. jubiliejų švenčiančio LGF generalinio sekretoriaus Algimanto Prunskaus didžiausia svajonė – pasaulinio lygio gimnastikos centras.

A.Prunskas (dešinėje) su gimnastų komanda.
Asmeninio albumo nuotr.
A.Prunskas (dešinėje) su gimnastų komanda.
   
Ilgamečiam Lietuvos gimnastikos federacijos (LGF) generaliniam sekretoriui Algimantui Prunskui nebuvo lemta tapti didelio meistriškumo krepšininku, nors jį ir treniravo legendinis Vladas Garastas. Bet balandžio 11 d. sulaukęs 60 metų, jis vis dar nesiskiria su krepšinio kamuoliu ir mėgėjiškai žaidžia savo draugų rate.

Jau beveik 17 metų Algimanto gyvenime egzistuoja dar viena sporto šaka – gimnastika, su kuria, kaip pats sako, jau suaugo ir niekada nenorėtų skirtis.

„Visos sporto šakos labai gražios ir įdomios, tik reikia jas mylėti. Visą laiką Lietuvoje buvo populiari ir gimnastika. Jau 1996-aisiais per Atlantos olimpines žaidynes visų dėmesį buvo sukaustęs meninės gimnastikos atstovės Kristinos Kliukevičiūtės pasirodymas. Ir nuo tol, išskyrus tik Atėnų olimpines žaidynes, mes turime olimpiečių. Kaip sakoma, mūsų tiek mažai, bet kokie mes esame stiprūs“, - sako A. Prunskas.     

Balandžio 11-ąją jums sukanka 60 metų, tačiau su draugais savo jubiliejaus negalėsite paminėti dėl pandemijos. Kokia nuotaika pasitinkate jubiliejų?
Nenusimenu. Jubiliejų paminėsiu tik šeimos rate, neateis net dukra – laikomės valstybėje nustatytų reikalavimų ir rekomendacijų. O karantinas juk kažkada baigsis, tuomet ir atšvęsime su visa šeima, draugais, bendradarbiais. Kai sveikata gera, negalvoji apie metus, juk skaičius nieko nereiškia.

Gimėte ir augote Biržuose, kurie garsūs savo krepšiniu. Kokį jums pavyko pasiekti meistriškumą krepšinio aikštėje, ar pelnėte apdovanojimų, ar palaikote ryšius su savo treneriu Vladu Garastu? 
Biržuose krepšinį žaidė visi. Aš nebuvau išimtis. Pirmuoju savo treneriu laikau ne tik Vladą Garastą, bet ir Ireną Garastienę, mokiusią mus krepšinio pradžiamokslio. Nebuvau kažkuo ypatingas, bet labai norėjau žaisti, daug dirbau ir nuoširdžiai džiaugiausi, galėdamas atstovauti Biržams. 
 
Mūsų komanda buvo puiki, 1977 –aisiais tapome Lietuvos moksleivių spartakiados čempionais. Su kai kuriais komandos draugais bendraujame ir dabar. Su treneriu Vladu Garastu keliai pastaruoju metu susikerta retai, o susitikę trumpai pasikalbame, pasidomiu, kaip sekasi jo artimiesiems. 

Sukaupėte nemažą sporto organizatoriaus patirtį: buvote sporto klubo „Inžinerija“ pirmininkas, dirbote Kūno kultūros ir sporto departamente, Lietuvos sporto federacijų sąjungoje, o kaip 2003-aisiais atsidūrėte Lietuvos gimnastikos federacijoje?
Tuo metu dirbau Lietuvos sporto federacijų sąjungoje ir net kelios sporto federacijos pasiūlė man generalinio sekretoriaus darbą. Apsisprendžiau eiti į Lietuvos gimnastikos federaciją. 
 
Kokie buvo pirmieji žingsniai, juk gimnastika jums buvo nepažįstama sporto šaka?
Pirmieji žingsniai buvo nelengvi. Federacija turėjo daugybę skolų, reikėjo taupyti. Prisimenu kelionę į sportinės gimnastikos pasaulio čempionatą Danijoje – aš pats vairavau mikroautobusą, olimpietė (tuomet dar būsima) Jelena Zanevskaja kelionės metu miegojo specialiai paruoštoje bagažinėje, vėliau rinktinės nariai apsigyveno pigiame viešbutėlyje, o aš – mikroautobuse ir eidavau rytais pas juos nusiprausti. 
 
Sakyti, kad gimnastika man buvo visai nepažįstama sporto šaka, negalėčiau. Studijų Vilniaus pedagoginiame institute, kurį baigiau 1988-aisiais, metu gimnastikos dėstytojas dažnai manęs prašydavo kitiems pademonstruoti, kaip teisingai atlikti vieną ar kitą pratimą, mat buvau vyresnis, tvirto stoto, jau atitarnavęs sovietinėje armijoje.

Lietuvos gimnastikos federacija apima šias sporto šakas: aerobinę gimnastiką, meninę gimnastiką, vyrų sportinę gimnastiką, moterų sportinę gimnastiką, sportinę akrobatiką, akrobatinius šuolius ant batuto ir takelio, Gimnastiką visiems. Krūvis tikrai didelis,  kaip vienam pavyksta viską derinti, spręsti problemas?
Mano darbas administracinis. Visada galiu kreiptis patarimo ar pagalbos į Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentą Algimantą Gudiškį. Kiekviena sporto šaka turi savo komitetus, kuriuose dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, savo sporto šakai atsidavę treneriai. Jų entuziazmas ir sunkus darbas tiesiog neįkainojamas.

Ką galite pasakyti apie savo federacijos nares, kurios yra veikliausios?
Nenorėčiau kurią nors išskirti. Juk gimnastikos sporto šakos yra skirtingos ir  kiekviena randa save, savo gerbėjus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
 
Kokiais jų renginiais galite pasidžiaugti?
Garsiausi Lietuvoje vykstantys renginiai įtraukti į Tarptautinės gimnastikos federacijos (FIG) kalendorių – meninės gimnastikos Dalios Kutkaitės taurės varžybos ir aerobinės gimnastikos atviras Lietuvos čempionatas.


Kuriuose miestuose ir rajonuose plėtojama gimnastika, ar jūsų neramina maža geografija?
Pagrindiniai centrai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Visaginas. Geografija tikrai siaura, bet reikia suprasti, kad gimnastikos plėtojimui reikalingos tam tikros sąlygos: sporto salės aukštomis lubomis, saugi įranga, specialūs prietaisai ir įrankiai. Paprastai prietaisai salėse yra stacionarūs ir tuomet kitų sporto šakų treniruotės ten vykti negali. 
 
Džiaugiuosi, kad pastaruoju metu Lietuvoje kuriasi daug privačių klubų, kurie atlieka svarbų vaidmenį pradinio rengimo grandyje bei vis aktyviau įsitraukia į federacijos veiklą.

Ar Gimnastikos federaciją tenkina pinigai (110212 eurų), kuriuos didžiajam sportui skyrė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija?
Pirmą kartą iš valstybės gavome tokią didelę sumą. Joje atsispindi gimnastikos sporto šakų darbo rezultatai. Bet tai - tik dalinis federacijos finansavimas. Federacijai LTOK skiriamos didelės lėšos leidžia mums jausti stabilumą, sportininkams užtikrintumą, nepaisant šalyje ir pasaulyje vykstančių įvykių. Turime ir rėmėjų, esame jiems dėkingi. Matome ir savivaldybių svarbų finansinį indėlį gimnastikos sporto šakų vystyme ir populiarinime.

Kiek gimnastų jau yra dalyvavę olimpinėse žaidynėse, kiek jau turite kelialapių į 2021–jųjų Tokijo olimpines žaidynes?  
1996-aisiais Atlantos olimpinėse žaidynėse dalyvavo meninės gimnastikos atstovė Kristina Kliukevičiūtė. Moterų sportinės gimnastikos atstoves turėjome: 2000–aisiais Sidnėjuje – Juliją Kovaliovą, 2008 –aisiais Pekine – Jeleną Zanevskają, 2012–aisiais Londone – Laurą Švilpaitę. 
 
Londono olimpinėse žaidynėse vyrų sportinės gimnastikos varžybose Lietuvai atstovavo Rokas Guščinas, 2016-aisiais Rio de Žaneire -  Robertas Tvorogalas.

Praėjusių metų Europos žaidynių čempionas Robertas Tvorogalas jau turi kelialapį ir į Tokijo olimpines žaidynes 2021-aisiais. Dėl dar vieno kelialapio kovas tęs Tomas Kuzmickas.

Jus dažnai galima pamatyti krepšinio aikštelėje, kaip sakoma, pirmoji meilė nerūdija. Kai nebuvo koranviruso, kaip dažnai treniravotės, gal dalyvavote pasaulio ir Europos veteranų čempionatuose, kitose varžybose?
Esu Vilniaus sporto klubo „BBG-Perlas“ narys. Treniruojamės triskart per savaitę. Ne visose treniruotėse dalyvauju, bet visada smagu susitikti su bendraminčiais, tarp kurių yra ir mano vaikystės komandos draugai – Romualdas Brazauskas ir Virginijus Jankauskas. Pasaulio ir Europos veteranų čempionatuose nedalyvauju, nes paprastai tuo pačiu metu vyksta gimnastikos sporto šakų varžybos. 

Lietuvos olimpinėje akademijoje direktore dirba jūsų žmona Enriketa, o ar tėvų pėdomis pasekė jūsų vaikai? 
Sūnus Vytautas – Lietuvos kanojų irklavimo čempionas ir prizininkas, atstovavęs šaliai ir pasaulio čempionatuose.  Po 16 metų kanojų irklavime jis praėjusiais metas baigė savo sportininko karjerą. Šiemet Vytautas  sėkmingai baigė Vytauto Didžiojo universiteto studijas.  

Dukra Lina sportu tik domisi. Ji – mokslo ir meno žmogus, Vilniaus universitete studijavo filosofiją. 

Kokia jūsų didžiausia svajonė?
Lietuvoje turėti pasaulinio lygio gimnastikos centrą, kuriame galėtų treniruotis visų gimnastikos sporto šakų atstovai.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas