Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. balandžio 16 d. 13:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Virusas sujaukė planus, bet ėjikų nesustabdė

Pabradės ėjikų pratyboms treneris V.Meškauskas vadovauja per atstumą. Iš naujo treniruočių planus jau dėliojasi ir COVID-19 persirgusi Ž.Vaiciukevičiūtė.

Pabradės olimpiečiai A.Mastianica, V.Meškauskas ir Ž.Vaiciukevičiūtė.
Asmeninio albumo nuotr.
Pabradės olimpiečiai A.Mastianica, V.Meškauskas ir Ž.Vaiciukevičiūtė.
Nedidelėje, vos 5,5 tūkst. gyventojų turinčioje Pabradėje, gerai žinomi sportinio ėjimo meistrai. 

Čia išaugo trys olimpiečiai – 2016 m. Rio de Žaneire dalyvavę Arturas Mastianica ir Živilė Vaiciukevičiūtė bei jų treneris Viktoras Meškauskas, startavęs 1992 m. Barselonos žaidynėse.   

V. Meškauskas dabar dirba treneriu Švenčionių rajono sporto centre ir ugdo ėjikus, taip pat yra Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyriausiasis treneris.  

Jo auklėtinė Ž. Vaiciukevičiūtė, vienintelė iš mūsų šalies ėjikų, jau turi iškovojusi kelialapį į metams nukeltas Tokijo olimpines žaidynes –  jai pirmajai iš Lietuvos lengvaatlečių pakluso olimpinis normatyvas. Ji pernai Alytuje per Europos taurės varžybas 20 km nuotolį įveikė per 1 val. 29 min. 48 sek. ir tapi nugalėtoja. Bet į Tokiją pagal reitingą turėtų patekti ir daugiau Lietuvos ėjikų, tarp jų ir A. Mastianica. 

Tačiau šis sezonas Ž. Vaiciukevičiūtei prasidėjo ne taip, kaip ji norėjo. Su penkių sportininkų grupe grįžusi iš treniruočių stovyklos Ispanijoje, ji susirgo koronavirusu.  Dabar pabradietė jau pasveiko ir gali galvoti apie tolesnį pasirengimą olimpinėms žaidynėms. 

„Sezonas jau čia pat, o koronaviruso protrūkis žlugdo visus mūsų planus. Esame didelėje nežinomybėje, realiai mūsų pagrindinis sezonas jau baigėsi. Mat stipriausiems ėjikams šią vasarą neapsimokės startuoti, nes nebus jokios motyvacijos – nuo balandžio 6-osios iki gruodžio 1-osios nebus įskaitomi nei olimpiniai, nei reitingavimo sistemos normatyvai. Sustabdyta patekimo į olimpines žaidynes sistema. Jeigu šiemet per Europos čempionatą Paryžiuje ar Lietuvos čempionatą sportininkai įvykdys olimpinius normatyvus, jie bus neįskaityti“, - sako V. Meškauskas.
 
Tačiau pabradiečių ėjikai atostogų nepasiėmė. Jų kiekvienas atskirai septynis kartus per savaitę treniruojasi miške, stengiasi neprarasti sportinės formos. 

„Susiskambinu su sportininkais, jiems surašau planus ir kiekvienas atskirai treniruojasi miške. Aš jų pratyboms vadovauju iš mašinos per atstumą. Dirbant tokiomis sąlygomis treniruotės nėra kokybiškos, tačiau esant tokiai situacijai, jų kitokių ir nereikia“, - sako treneris. Namie lieka tik patys mažiausieji ėjikai, kurie pagal trenerio planus treniruojasi nuotoliniu būdu. 
 
Nepažeisdamas karantino sąlygų miške atskirai treniruojasi ir V.Meškausko dukros – 15-metė Nora ir 18-metė Adrija. 
 
Šiemet Noros pagrindinis startas – Europos jaunių čempionatas, o Adrijai – pasaulio jaunimo čempionatas, jeigu, žinoma, jie nebus nukelti. 

„Pandemijos guma tempiasi ir tempiasi, neaiški rytdiena. Ėjikai jau pasiilgo varžybų, nori rungtyniauti“, - sako pabradiečių treneris. 

Kiekvieną dieną iš Pavoverės kaimo po 5 km į treniruotes dviračiu arba mašina atvažiuoja  A. Mastianica. Jis Molėtų r. Joniškio mokykloje-daugiafunkciame centre dar veda pamokas nuotoliniu būdu. Olimpietis taip pat buvo stovykoje Ispanijoje, bet jau baigė saviizoliaciją ir tęsia treniruotes.

„Važiuoju ir važiuoju į mišką, reikia ėjikus ir pamaitinti, vienoje vietoje nepastovėsi. Kiek Arturas nueina, tiek aš ir pravažiuoju.  Didesnio meistriškumo ėjikai per dieną treniruojasi po vieną-du kartus. Kai dabar sportininkai dirba atskirai, tai pasitaiko, jog man tų treniruočių per dieną kartais būna net keturios. Vienas numatytą valandą negali treniruotis dėl mokslo, kitas dėl darbo. Tenka dirbti be išeiginių dienų ir be atostogų“, - teigia V.Meškauskas. 


 
Barselonos olimpiečio grupėje treniruojasi 20-25 sportininkai, kuriuos jis vežiojasi į varžybas. 

Gabesnius ėjikus jis kviečia pasilikti ir su jais dirba kokybiškiau. Jau per pirmąsias pratybas jauniesiems ėjikams V. Meškauskas pasako, kad, jeigu jiems nepatinka sportinis ėjimas, tai tegul nelanko treniruočių ir nevargsta. 

„Mokiniams faktiškai suformuoju jų tikslą. Mano kredo – jeigu atlieki darbą, tai jį reikia daryti gerai. Dažniausiai sekasi tiems, kurie dirba“, - sako treneris, šių metų lapkričio 4 d. švęsiantis 50-metį.. 

Jis yra įsitikinęs, kad pandemijos laikotarpis sportininkams bus skausmingas – kažkas gali pasitraukti iš didžiojo sporto, kažkas palūžti  psichologiškai. 

„Tačiau laikas parodys, ko sportininkai iš tikrųjų yra verti. Jeigu iki olimpinių žaidynių kuris nors atletų negali vienerių metų palaukti, tai ką jie veiks žaidynėse, kokį pasieks rezultatą? Jeigu esi kovotojas, tai olimpinių žaidynių atidėjimas vieneriems metams yra smulkmena. Nereikia panikuoti, iš to daryti problemų“, - mano V.Meškauskas.

Jis pripažįsta: treneriams irgi nėra lengva, nes reikia peržiūrėti visus pasirengimo planus ir juos koreguoti, sudaryti naujus.  

V.Meškausko auklėtiniai dalyvavo dvejose treniruočių stovyklose, į juos investuoti pinigai. Tačiau darbas tikrai nepradingo. „Dabar viską pradedame iš naujo, prisitaikome prie situacijos, rytdiena  niekas nesibaigs, mes galvojame apie ateitį.  Jeigu turi tikslą, motyvaciją, tai galima ir palaukti. O jeigu esi nekantrus ir negali palaukti, tai gal ne ten papuolei“, - šypteli Pabradės ėjikų treneris.  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas