SMPF.lt 2020 m. balandžio 17 d. 11:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Karantinas užaugino sportuojančiųjų gretas

„Karantino metu dalyvių skaičius žymiai išaugo, nes dabar jų neriboja sportinės salės kvadratiniai metrai,“ – sako VšĮ „Sielos harmonija“ vadovė.

Nuotolinės treniruotės.
Nuotolinės treniruotės.
   
Lietuvoje paskelbus karantiną, daugelis Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų sporto projektų perkėlė savo veiklas, tikėdamiesi jas tęsti pasibaigus karantinui. Tačiau ne visiems šis sprendimas pasirodė teisingas. „Karantino metu dalyvių skaičius žymiai išaugo, nes dabar jų neriboja sportinės salės kvadratiniai metrai,“ – sako Svetlana Lopatkina, VšĮ „Sielos harmonija“ vadovė. Nusprendusi, kad negali nuvilti projekto dalyvių, ji priėmė sprendimą organizuoti užsiėmimus nuotoliniu būdu.
 
Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto „Fizinio aktyvumo plėtra Šiaulių mieste“ tikslas – įkvėpti kuo daugiau žmonių sveikam, aktyviam, sportiškam laisvalaikiui. „Mes siekiame į sveikatingumo veiklas įtraukti Šiaulių miesto ir rajono senjorus bei žmones, turinčius negalią, ir taip prisidėti prie socialinės atskirties ir sveikatingumo problemų mažinimo bei didinti žmonių fizinį aktyvumą,“ – sako Svetlana.
 
Svetlana, papasakokite apie sporto projektą, kurį vykdote.
Pirmąsias reguliarias treniruotes pradėjome 2019 m. rugsėjį. Iki karantino paskelbimo organizavome sveikatingumo mankštas su kineziterapijos elementais ir jogos pratybas neįgaliesiems bei senjorams. Iš viso buvo 3 grupės po 35 dalyvius, kurie 2 kartus per savaitę lankė užsiėmimus mūsų saviugdos centre „Sielos harmonija“. Žmonės buvo patenkinti, noriai susirinkdavo į nemokamas treniruotes ir džiaugėsi kvalifikuotais treneriais bei galimybe sveikatintis, sportuoti ir būti fiziškai aktyviems.

Kas pasikeitė Lietuvoje įvedus karantiną?
Kai buvo paskelbtas karantinas, aš, kaip projekto vadovė, atėjau į užsiėmimą perspėti žmones apie veiklos nutraukimą. Vos tik informavusi, jų akyse pamačiau liūdesį ir nusivylimą. Jiems tai nebuvo tik užsiėmimai – tai buvo galimybė atsigauti tiek fiziškai, tiek psichologiškai, galimybė užmegzti naujas pažintis ir bent trumpam pabėgti nuo kasdienybės.
 
Pamačiusi dalyvių liūdesį, pažadėjau, kad pasistengsime organizuoti užsiėmimus nuotoliniu būdu.

Kaip Jums sekasi organizuoti užsiėmimus nuotoliniu būdu?
Pirmosiomis karantino dienomis gavusi laišką iš Švietimo mainų paramos fondo su prašymu informuoti projektų vykdytojus apie nuotolinių būdu vykdomas veiklas, supratau, kad tokios veiklos ne tik galimos, bet ir skatinamos. Tai buvo gera motyvacija organizuoti užsiėmimų tiesiogines transliacijas.
 
Per dvi dienas sukūrėme tris Facebook grupės: neįgaliesiems, senjorams ir bendrą, skirtą suaugusiems ir jaunimui. Grupėse užsiregistravo ne tik buvę projekto dalyviai, bet ir 200 naujų narių. Dabar, po trijų savaičių, dalyvių skaičius yra net 500 ir jis nuolatos auga.


Papasakokite, kaip vyksta treniruotės nuotoliniu būdu?
Kiekvienas dalyvis gali pasirinkti sau grupę pagal amžiaus ar sveikatos būklę ir mankštintis savo namuose vadovaujant treneriui, vedančiam užsiėmimą tiesiogiai. Į užsiėmimus susirenka nuo 30 iki 60 žmonių kiekvieną rytą, šešias dienas per savaitę.
 
Užsiėmimo metu dalyviai mato vieni kitus, bendrauja. Jų metu akcentuojame galimybę būti kartu viename bendraminčių rate, nes tai suteikia vienybės ir bendrystės jausmą, o tai labai padeda dabartinės izoliacijos metu įveikti vienatvės pojūtį.
 
Kaip Jums pavyksta įtraukti ir sudominti dalyvius bendraujant nuotoliniu būdu? 
Didžiausi iššūkiai mums – neleisti dalyviams nuobodžiauti ir jų motyvacijos palaikymas. Tam, kad nesijaustų monotonijos, esame parengę 10 įvairių programų: jėgos, lankstumo, dinaminių pratybų, šokių judesių, kardiotreniruočių, ištvermės, balanso ir kt. ir jas taikome bei kaitaliojame kiekvienai grupei pagal jos specifiką.
 
Išlaikyti dalyvių susidomėjimą puikiai padeda jogos pratybos, kvėpavimo ir papildomi relaksacijos pratimai po pagrindinės sportinės programos, užtikrinantys dalyvių komfortišką psichinę būseną kovojant su stresu ir nerimu karantino metu. Kartais užsiėmimų transliacijas darome gamtoje, kad dalyviai pajustų save gamtos apsuptyje. Esu tikra, kad projekto sėkmingo realizavimo sprendimai dabartinėmis sąlygomis turi būti kūrybingi.
 
Ar galėtumėte trumpai įvardinti, kokia yra didžiausia Jūsų projekto nauda?
Džiaugiuosi, kad projekto nauda matuojama ne tik skaičiais, bet įvertinama žmonių gera savijauta, sveikata ir nuotaika. Smagu, kad karantino metu įgyvendindami projektą galime prisidėti prie sveikos, fiziškai ir psichiškai stiprios visuomenės formavimosi.
 
*  *  *
 
VšĮ „Sielos harmonija“ projektas „Fizinio aktyvumo plėtra Šiaulių mieste“ yra dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas