Domas Kamandulis 2020 m. balandžio 19 d. 14:49 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

COVID-19 įkalino namuose rinktinės trenerį

JAV vis dar esantis Lietuvos beisbolo rinktinės treneris Willas Gordonas: „Su draugais ar kaimynais bendraujame per tvorą“ (VIDEO).

W.Gordonas.
W.Gordonas.
Pasaulyje įsisiautėjęs koronavirusas namuose uždarė ir Jungtinėse Amerikos Valstijose vis dar esantį, tačiau į Lietuvą jau turėjusį sugrįžti Willą Gordoną.

Kauno „Lituanicos“ ir Lietuvos vyrų beisbolo rinktinės vyriausiasis treneris neslepia, kad šiuo metu situacija už Atlanto yra įtempta bei kol kas dar nėra žinoma, kada atsiras galimybė sugrįžti į Europą.
 
„Situacija kaip ir pas jus – visi yra namuose. Man tai jau penkta savaitė. Visa mano įmonė dirba iš namų, su draugais ar kaimynais bendraujame per tvorą. Kaip girdėjote, visi sporto sezonai nevyksta ir visiems čia yra didžiulis šokas. Vaikai namie, nėra mokyklos, todėl man teko ir dirbti, ir padėti vaikams mokytis. Viskas dabar yra viename“, – tinklalapiui „beisbolaskaune.lt“ sakė W. Gordonas.

„Žadu grįžti iš karto, kai tik atidarys sienas, – tęsė treneris. – Iš karto, kai įleis į Lietuvą, reiškia, kad turime atskristi ir dvi savaites praleisti karantine. Mano ryšys su Lietuva yra ne tik beisbolas, bet ir šeima. Mano žmona kaunietė ir nors gyvename su vaikais čia Amerikoje, mums yra svarbu dėl beisbolo, dėl šeimos ir dėl daugelio kitų priežasčių grįžti, todėl kiekvieną dieną sekame situaciją ir žiūrime, kada pavyktų grįžti.“

Dar ne neįpusėjus balandžiui Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė apie Europos taurių, į kurias šiemet turėjo vykti Kauno „Lituanicos“ ir Utenos „Titanų“ komandos, atšaukimą. Paklaustas, kaip vertino tokias naujienas, W. Gordonas neslėpė kažko panašaus ir tikėjęsis.

„Tai yra didelė mūsų tvarkaraščio dalis. Tai yra turnyras, kuriame klubui yra labai svarbu turėti gerą rezultatą, ir motyvacija visai žiemai, kad tinkamai pasiruoštume sezonui. Kiekvienais metais visi susikoncentruoja tam turnyrui, susiplanuoja darbus ir šeimyninius reikalus, kad galėtų išvykti. Aišku, prieš daug metų Kauno komanda buvo A grupėje, aukštesniame lygyje, ir visada mūsų tikslas yra laimėti ir eiti aukščiau.

Kai išgirdau šią žinią, pagalvojau, kad viskas aišku, aš to ir laukiau. Tai nebuvo man staigmena ir šis sprendimas yra geras. Kiekviena šalis yra atsakinga už savo žmones ir federacijos turi labai rimtai į tai žiūrėti. Kaip gali vykti čempionatas, kai dabar Italijoje, Anglijoje ar Ispanijoje dar vyksta tokia krizė dėl to viruso. Po dešimt metų žiūrėsime atgal ir nebus taip blogai, kad vienais metais turnyras neįvyko, bet dabar skauda ir gaila“, – pagrindinio „Lituanicos“ turnyro praradimą komentavo ekipos treneris.

COVID-19 sugriovė ne tik kruopščiai dėliotus „Lituanicos“ klubo planus, bet ir Lietuvos rinktinės dėlionę, kuri prasidėjo dar sausio mėnesį. Tiesa, su CEB žinia apie klubinio sezono pasikeitimus atskriejo naujiena ir apie Europos čempionato B diviziono turnyrą, kuris dėl koronaviruso protrūkio iš liepos perkeliamas į rugsėjį ar spalį.

„Nuo sausio mėnesio buvo treniruotės. Buvo bendra treniruotė kas antrą savaitę ir kiekvienas turėjo pasiruošimo planą. Buvo kalbama su kiekvienu žaidėju, koks jo tikslas ir kokia yra jo vieta komandoje. Matau, kad tikrai buvau patenkintas su pasiruošimu. Taip pat buvo beisbolas-5, kuris buvo kaip geras įvykis, kuris irgi mus motyvuoja gerai pasirodyti vasarą.

Turėjome planą kovo mėnesį su rinktine keletui savaičių išvykti į Japoniją ir ten žaisti draugiškas rungtynes. Tai neįvyko ir kas savaitę yra naujienos ir keičiasi planai. Kol kas svarbiausia kiekvienam žaidėjui yra sveikata ir asmeniškai pasiruošti. Ką aš pasakysiu, kad neturint datos, sunku perplanuoti pasiruošimą“, – kalbėjo W. Gordonas.


Čempionato perkėlimas į rudenį, pasak vyriausiojo rinktinės trenerio, gali šiek tiek pakeisti užsienyje rungtyniaujančių žaidėjų galimybes atvykti, tačiau kol kas nieko konkretaus W. Gordonas įvardyti negalėjo.

„Bus matyti. Tas koregavimas reiškia, kad Lietuvos čempionatas bus dar svarbesnis ir per tas savaites, kai žaisime rungtynes, bus svarbu geras jas išnaudoti. Kas liečia „užsieniečius“, tai šitas virusas taip pat dar įtaką. Amerikoje taip pat turime tris lietuvius, iš kurių du žaidžia universitetuose, o vienas – gimnazijų čempionate. Jų sezonai irgi sustoja, bet žinau, kad jie stipriai sportuoja. Kol kas jie visi dar yra Amerikoje.

Tai, kad čempionatas vyks rugsėjį, yra gerai ta prasme, kad daugiau laiko turėsime pasiruošimui. Tai yra didesnis šansas, kad leis atvykti, kad leis skristi lėktuvu į Lietuvą. Dėl trenerio, tai buvo planai turėti mane kaip vadovą ir dar du ar tris trenerius iš Amerikos“, – teigė W. Gordonas.

Visą pokalbį ir dar daugiau šių dienų aktualijų rasite vaizdo įraše:
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas