Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. balandžio 21 d. 11:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Uždarytoje Nemenčinėje – įkurtuvių laukimas

Nemenčinės biatlonininkų treneris Marijanas Kačanovskis: „Savo auklėtiniams sudariau individualius planus atsižvelgdamas į tai, kur sportininkai gyvena.“

M.Kačanovskis ir K.Dombrovskis.
Asmeninio albumo nuotr.
M.Kačanovskis ir K.Dombrovskis.
   
Nuo balandžio 16 d. atvykti į koronaviruso židiniu tapusą Nemenčinę ir iš jos išvykti galima tik su atitinkamais dokumentais. Nuo koronaviruso miestelyje pradėti tirti visi suaugę gyventojai.
 
Negirdėti šūvių antrus metus Nemenčinėje veikiančioje 20 ugnies linijų šaudykloje, kurioje buvo surengtos ir kelios respublikinės varžybos, naujojo trijų aukštų pastato įkurtuvėmis nespėjo pasidžiaugti Vilniaus rajono sporto mokykla, kurią bene labiausiai garsina biatlonininkai. 

Nukeltas balandžio 26 d. Nemenčinėje turėjęs įvykti penktasis tarptautinis dviračių maratonas, kuris praėjusiais metais sutraukė apie 400 dviračių entuziastų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos. 

Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrė žinomas praeityje biatlonininkas, o dabar Vilniaus r. sporto mokyklos direktorius ir biatlono treneris Marijanas Kačanovskis. 

„Gyvenu ir dirbu Nemenčinėje, tačiau už jos ribų niekur negaliu pajudėti, viskas yra užtverta.  Tie, kurie gyvena Vilniuje, o dirba Nemenčinėje – gali pas mus atvažiuoti, o aš niekur negaliu kelti kojos. Nesuprantu šito. Ačiū Dievui, dar spėjome baigti šiemetinį biatlono žiemos sezoną. Kovo pabaigoje dalyvavome paskutinėse varžybose, o balandis – toks mėnuo, kada mūsų sportininkai stengiasi atgauti jėgas“, - sako Lietuvos jaunių bei jaunimo rinktinių vyr. treneris ir Nemenčinės biatlonininkų ugdytojas M.Kačanovskis.   

Karantino sąlygomis šio trenerio jaunieji auklėtiniai pagal individualias užduotis sportuoja atskirai: rengia žygius, važinėja dviračiu, riedučiais, atlieka jėgos pratimus. Jie nekelia kojos tik į šaudyklą. 

Garsiausias M. Kačanovskio auklėtinis – vienas Lietuvos biatlono rinktinės lyderių Karolis Dombrovskis irgi gyvena Nemenčinėje. 

Nors dabar po sezono jis ilsisi, tačiau sportininkas dviračių take dažnai važinėja riedučiais.  

M. Kačanovskio grupėje – ir 7 didesnio meistriškumo jaunieji biatlonininkai, lankantys vienuoliktą-dvyliktą klases. 

Tai – Sara Urumova, Romualdas Aleksandrovas, Viktorija Augulytė, Kamilė Jakubauskaitė, Milena Bernatovič, Mila Sinkevič ir Vitoldas Bistrickis. Jie visi – savo amžiaus grupių Lietuvos čempionai ir prizininkai. 

V. Augulytė ir K. Jakubauskaitė šiemet dalyvavo Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lozanoje ir kartu su S. Urumova bei R. Aleksandrovu – pasaulio jaunimo čempionate ir Pasaulio jaunimo taurės etapų varžybose. 

Biatlonininkais panoro tapti ir 15-17 vaikų, kurie gyvena ne pačioje Nemenčinėje, o aplinkiniuose kaimuose.

Vienai geriausių Lietuvos jaunųjų biatlonininkių, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos dvyliktokei S. Urumovai teko pabūti ir saviizoliacijoje. 

Po Hochfilcene (Austrija) vykusio Europos jaunimo čempionato ji į namus suspėjo grįžti prieš pat paskelbtą Lietuvoje karantiną ir dabar jau treniruojasi individualiai. 


„Gerai, kad miestelis mažas ir miškingas, tai judame vietoje, miesto ribose.  Savo auklėtiniams sudariau individualius planus atsižvelgdamas, kur sportininkai gyvena. Tarkime, Sara Urumova gyvena Vilniuje, Viktorija Augulytė – Zujūnuose, kur nemažai erdvės, Romualdas Aleksandrovas – už Nemenčinės ribų ir gali pabėgioti miške. Jeigu Lietuvai pavyks pažaboti koronavirusą, gegužės mėnesį planuojame labiau išsijudinti ir pradėti rengtis naujam sezonui“, - optimistiškai nusiteikęs M. Kačanovskis. 
 
Jis – ir Vilniaus r. sporto mokyklos direktorius, tad išgyvena, kad karantino sąlygomis yra nelengva visų 11 mokykloje kultivuojamų sporto šakų sportininkams, o ypač  lengvaatlečiams, tinklininkams, stalo tenisininkams, imtynininkams, kurie negali normaliai treniruotis ir nieko planuoti. 

Koronaviruso pandemija sustabdė ir Vilniaus r. mokyklos naujosios sporto bazės atidarymą. 

Triaukštis pastatas yra apie 20 m nuo naujosios šaudyklos. Pirmajame  aukšte įsikurs mokyklos administracija, yra įrengta konferencijų salė, trenerių kabinetai. 

Visa kita bus atiduota sportininkams: įrengtas nedidelis 15 vietų viešbutukas, yra persirengimo kambariai, virtuvė, dušai, poilsio zona, veiks nuomos punktas.   

Dabar mokyklos administracija glaudžiasi Konstanto Parčevskio gimnazijos patalpose. 

Mokyklos direktorius ir biatlono treneris M. Kačianovskis su savo šeima galės ramiau atsipūsti: jo namuose pagaliau jau nereikės laikyti sportininkų inventoriaus, skirti kambarių jiems persirengti ir rengtis treniruotėms.  

„Jau gyvename įkurtuvių nuotaikomis. Belieka apiforminti visus įrenginio  baigiamuosius dokumentus. Baigsis koronavirusas ir iškilmingai atidarysime naująją sporto bazę.  Viskas jau pasirengta, įsigyti baldai. Džiaugiamės sudarytomis puikiomis sąlygomis  biatlonininkams. Šalia – dviračių takai, kur galima važinėti ir riedučiais, šaudykla. 

Šį naują sportinį objektą pavadinčiau antruoju biatlonininkų centru Lietuvoje“, - džiaugiasi M. Kačianovskis. 
 
Nemenčinės biatlono treneris praėjusį savo auklėtinių sezoną pavadino vidutinišku, jis galėjo būti ir geresnis. 

Pagrindinis dėmesys buvo sutelktas jaunimo olimpinėms žaidynėms Lozanoje, Pasaulio jaunimo taurės etapų varžyboms, pasaulio jaunimo čempionatui. 

Buvo surengtos treniruočių stovyklos Ignalinoje, Lenkijoje, Čekijoje, Austrijoje, Estijoje (pastarojoje šalyje buvo nutraukta stovykla), tačiau besniegės žiemos Lietuvoje daug ką sugadino, viskas pabiro.  

„Buvo ne tie startai, kokių mes tikėjomės per svarbiausias metų varžybas, –  reziumavo jaunųjų biatlonininkų ugdytojas. – Kai rikiuotėn stos nauja sporto bazė, manau, rezultatai bus žymiai geresni“.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas