lkl.lt 2020 m. balandžio 22 d. 22:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

P. Cruzas neprieštarautų grįžti į Vilnių

„Ryto“ gynėjas Pako Cruzas prisipažino, kad situacija dėl koronaviruso Meksikoje vis prastėja.

Paco Cruzas dengia varžovą
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Paco Cruzas dengia varžovą
 Balandžio pabaigoje „Betsafe–LKL“ įprastai pakvimpa reguliaraus sezono pabaiga ir atkrintamosiomis varžybomis. Vilniaus „Ryto“ gynėjas Pako Cruzas jau buvo nusiteikęs lemiamai sezono atkarpai, tačiau netikėtai užklupę kelio skausmai, o vėliau ir dėl pandemijos nutrauktas sezonas sujaukė meksikiečio planus.

 

„Apmaudu, kad nepavyko tinkamai užbaigti sezono“, – kalbėdamas su LKL.lt atsiduso 30–metis 191 cm ūgio gynėjas.

 

Iškart po Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto P. Cruzas išvyko padėti Meksikos rinktinei atrankos į FIBA Amerikos taurę lange. Sugrįžus į klubą jam iškart nepavyko išbėgti į aikštę su „Ryto“ marškinėliais – sutrukdė kelio skausmai.

 

Kai galiausiai atrodė, kad P. Cruzo sveikatos problemos išspręstos ir gynėjas ruošėsi grįžti, atsitiko tai, ko numatyti jis negalėjo – „Betsafe–LKL“ čempionatas turėjo būti baigtas dėl kilusios pandemijos.

 

P. Cruzui su šeima teko grįžti į gimtąją Meksiką, kur dabar jis leidžia laiką darbuodamasis namuose, žaisdamas su atžalomis ir nekantraudamas, kol galės paimti kamuolį į rankas ir vėl žaisti krepšinį.

 

„Parkuose nuimti lankai, salės uždarytos. Be jokios abejonės, kai viskas baigsis, skubėsiu į salę – žaisti, treniruotis, ar tiesiog mėtyti“ – teigė meksikietis.

 

Šiemet P. Cruzas buvo rezultatyviausias žaidėjas vilniečių gretose – rinko vidutiniškai po 11,6 taško, o tritaškius metė solidžiu 45,6 proc. taiklumu. Tokie meksikiečio skaičiai svariai prisidėjo prie to, kad „Rytas“ būtų antras pagal pelnomus taškus „Betsafe–LKL“.

 

LKL.lt P. Cruzas dalijosi įspūdžiais apie pirmąjį sezoną Lietuvoje, nukeltą olimpinę svajonę ir laisvalaikį karantino sąlygomis Meksikoje.

 

– Kokios mintys sukosi galvoje, kai sužinojote apie sezono pabaigą? Kiek laiko prireikė susitaikyti su šia neįprasta situacija?

– Manau, tai buvo visiems vienodai bloga situacija, nes niekas nieko panašaus nesitikėjo. Man taip pat buvo sunku, nes buvau traumuotas, nežaidžiau paskutinių dvejų rungtynių, taigi buvau nusiteikęs grįžti paskutinei sezono stadijai, atkrintamosioms varžyboms. O viskas baigėsi visiškai netikėtai. Dabar visi laikomės karantino, tai – sunkus laikas man ir mano šeimai.

 

– Jau beveik mėnesį esate grįžęs į Meksiką, bet situacija prieš jums grįžtant tik pradėjo blogėti. Kaip viskas atrodo dabar?

– Taip, situacija blogėja. Užsikrėtimo atvejų ir susirgusių žmonių sparčiai daugėja. Kai dar buvome karantine Lietuvoje, viskam tik prasidėjus, Meksikoje viskas buvo gerai. O dabar, kai jau esame čia, situacija prastėja. Bet mes su šeima esame namuose, ramiai leidžiame laiką ir bandome išlikti sveiki.

 

– Kokių taisyklių reikia laikytis Meksikoje kovojant su koronavirusu?

– Visi turi likti namuose. Į lauką galima išeiti tik maisto prekių apsipirkimui, į vaistinę ar kitiems svarbiausiems dalykams, bet jei tai nėra svarbu, privalu likti namuose. Gatvės nėra perpildytos, tiesiog imtasi visų saugumo priemonių. Situacija Sonoros valstijoje, kurioje gyvename, yra kontroliuojama, tačiau pietinėse valstijose yra kur kas blogiau.

 

– Nesvarstėte Lietuvoje pasilikti ilgesniam laikui?

– Svarstėme, tačiau man ir mano šeimai buvo sunku, nes gyvenome toli nuo gimtosios šalies, o tokioje situacijoje buvimas namuose bent šiek tiek viską pagerina. Esame arčiau likusios šeimos, kuri gyvena Meksikoje. Bandėme nusigauti čia kaip įmanoma greičiau.

 

– Kaip dabar planuojate savo dienas, kai nėra daug su krepšiniu susijusios veiklos? Kaip palaikote fizinę formą?

– Bandau sportuoti namie. Kiekviena rytą namie pasportuoju, tenka ir pabėgioti, nes namie turime bėgimo takelį. Bandau išlikti fiziškai aktyvus ir tikiuosi kuo greičiau grįžti į krepšinio aikštę, nes praėjo jau mėnuo, būtų pats laikas vėl treniruotis. Buvau traumuotas, o dabar jau esu sveikas, tad norisi grįžti į optimalią formą.

 

– Kokių kitų veiklų turite be sporto? Filmai, serialai, knygos?

– Žinoma, tenka pažiūrėti serialų ir filmų. Jau peržiūrėjau pirmas dvi „The Last Dance“ (liet. „Paskutinis šokis“) serijas, norisi, kad jos pasirodytų greičiau, nes dabar reikės kiekvieną savaitę laukti. Bet didžiąją dalį laiko suvalgo vaikai. Mano 2,5 metų vaikas nori žaisti visą dieną, taigi einame į kiemą ir mėtome į žaislinį krepšį. Taip pat tenka atlikti darbų namuose, dėl to, kad jie yra pakankamai nauji ir ne visai pabaigti.

 

– Meksikos rinktinė šiemet turėjo dalyvauti FIBA Olimpinės atrankos turnyre. Ar šis turnyras buvo jūsų planuose?

– Taip, norėjau žaisti. Susidarius tokiai situacijai, tikiuosi, kad atrankoje galėsime žaisti kitąmet. Mūsų kartai tai yra neišpildyta svajonė. Jau dalyvavome pasaulio taurėje, tačiau neteko nuvykti į olimpines žaidynes. Tai tikrai yra vienintelis mūsų tikslas ir, tikiuosi, kad kitais metais, nurimus koronavirusui, galėsime varžytis dėl patekimo į olimpiadą.

 

– Pabaigėte pirmąjį sezoną „Betsafe–LKL“. Kokie buvo jūsų lūkesčiai prieš sezoną ir kiek pavyko juos išpildyti?

– Žinojau, kad „Rytas“ yra geras klubas, o Vilnius – gera vieta gyventi. Klubas čia yra labai profesionalus, dirba geri žmonės. Kad ir ko prireiktų, visi padėdavo man ir tai padėjo jaustis laimingam. Kalbant apie krepšinį, Lietuvoje yra daug gerų komandų. Norėjosi iki galo pabaigti sezoną, tačiau tai nekeičia mano nuomonės. Turėjau gerus metus, nekilo jokių nusiskundimų.

 

– Su kuriais komandos draugais daugiausiai bendravote sezono metu? Ar tenka palaikyti ryšį ir dabar?

– Daugiausiai kalbėdavau su Tu Holloway ir Cameronu Bairstow, tačiau kiti vyrukai, kaip Eimantas ar Arnas irgi buvo puikūs. Jei paprašydavau kokios nors pagalbos Vilniuje, visi mielai padėdavo. Turėjome gerus žaidėjus ir personalą, taigi buvo smagu. Dabar bendraujame daugiausiai socialinių tinklų pagalba. Manau, po sezono visiems reikia ir pailsėti vieni nuo kitų, praleisti laiko su šeimomis.

 

– Planuojate kitam sezonui grįžti į Vilnių?

– Kol kas sutartyje turiu tokią galimybę, bet nežinau, kas įvyks. Stengiuosi negalvoti kur žaisiu, nepasibaigus situacijai su koronavirusu. Kai viskas nurims ir grįš į senas vėžes, komandos pradės komplektacijos darbus naujam sezonui, taigi tada ir pagalvosiu apie savo ateitį. Kol kas nesu tikras, bet Vilniuje turėjau gerą sezoną, mėgavausi žaidimu su šiais žaidėjais ir treneriais, taigi tikrai neprieštaraučiau. Vis dėlto nežinau, kas gali atsitikti, tiesiog noriu pasirinkti geriausią variantą sau ir savo šeimai. Kol kas tokio varianto nežinau, teks palaukti kelis mėnesius.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas