paralympics.lt 2020 m. balandžio 27 d. 13:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Paraatletai grįžta į stadionus ir maniežus

Lietuvoje švelnėjant karantino sąlygoms, paralimpiečiai po truputį sugrįžta į įprastą gyvenimo ritmą.

paralympics.lt nuotr.
Nuo pirmadienio lengvaatlečiai atveria stadionų vartus ir maniežų duris, sugrįžimui į salę ilgos pertraukos rengiasi nacionalinė golbolo rinktinės žaidėjai. Tiesa, nedidelėmis grupelėmis ir laikantis visų apsaugos nuo viruso COVID-19 reikalavimų. Vis tik kai kurie aukšto meistriškumo atletai pavyzdžiui, paralimpiniai plaukikai kol kas lieka be savo bazių.

Lengvaatlečiai grįžta į stadionus ir maniežus
 
„Yra tų reikalavimų dėl apsaugos priemonių, dezinfekcijos. Bet mūsų sporto mokykla yra pasiruošusi: turime termometrų, dezinfekcinio skysčio, visų reikalingų priemonių. Reikalų daugiau, bet įprasime. Svarbiausia, kad galime žmoniškai judėti“, - sako lengvosios atletikos treneris Deimantas Jusys.
 
Tarp gausybės šiauliečio D. Jusio auklėtinių – penki aukšto meistriškumo atletai, kurie nuo pirmadienio jau gali naudotis Šiaulių miesto sporto infrastruktūra ir rengti visavertes treniruotes.
 
Europos neįgaliųjų čempionato prizininkai Andrius Skuja, Egidijus Valčiukas, Jonas Spudis, o taip pat Augustas Vaitaitis ir Eugenijus Vaičaitis jau juda stadione. Netrukus grįš ir į sporto salę manieže.
 
„Manieže laukia štanginė, barjerai. Aišku, ten irggi yra ribojimai dėl žmonių kiekio. Šiandien sudarėme tvarkaraštį, pasitvirtinome ir jau pradėsime eiti. Reikia, kad būtų kuo mažiau susibūrimų, tai derinome tuos laikus, kas ir kada ateina sportuoti“, - pasakoja D. Jusys.
 
Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas buvo suplanuotas birželio 2-7 d. Bydgoščiuje, Lenkijoje, tačiau buvo nukeltas, o naujų datų organizatoriai kol kas nepaskelbė.
 
„Nežinome, kam ruoštis. Ar čia ruoštis Europos čempionatui? Ar kitiems metams tik ruoštis? Kol kas situacija šioje vietoje neaiški. Bet sportuojame toliau.
 
Įeiname į vėžes. Karantinas, gal kažkiek net į naudą išėjo. Šiek tiek kiti pratimai individualūs buvo, kiti raumenukai padirbėjo, tos monotonijos nebuvo tiek. Kam kas skaudėjo, tai visi išsigydė. Dabar darome formos palaikymą, techniką kažkiek pašlifuojame. Orai dabar geri, leidžia daugiau. Mums svarbu kuo daugiau ietį mėtyti, tai tuo ir naudojamės. “, - sako D. Jusys.
 
Rio de Žaneiro paralimpiniai čempionai rengiasi sugrįžimui grupelėmis
 
„Tikiuosi, kad jau šią savaitę jau galėsiu nueiti į salę, tai viskas eis tik geryn“, - viliasi Marius Zibolis.
 
Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas, kaip ir kiti mūsų nacionalinės komandos nariai, pusantro mėnesio nebuvo Vilniaus „Šaltinio“ klubo salėje ir su nekantrumu laukia prisilietimo prie golbolo kamuolio.
 
„Pirmos karantino savaitės buvo labai sunkios, nes buvau įpratęs kažką veikti nuo ryto iki vakaro. To laisvo laiko atsirado tiek daug, kad buvo neaišku, ką veikti. Fizinio rengimo treneris Ugnius Savickas visiems atsiuntė individualius treniruočių planus, tai tam kasdien skirdavau valandą.
 
Sunkiausia, kai tu negali išeiti, susitikti su draugais. Viskas persikėlė į telefoną, kad baterija net dienos neatlaiko. Tiesa, knygų per pusantro mėnesio perskaičiau tiek, kiek anksčiau per metus. Dar atradau senas istorines krepšinio, futbolo rungtynes. Esu didelis „Chicago Bull“ gerbėjas, tai vakar stebėjau senas rungtynes kaip Michaelas Jordanas lošė prieš „Utah Jazz“, - šypsosi M. Zibolis.
 
Visa komanda susirinkti kol kas dar negalės, bet norėtų sportuoti po vieną arba mažomis grupelėmis.
 
„Kol kas galutinio atsakymo dar laukiame. Bet manau, kad dėl salės viskas bus gerai. Kontaktuojame su federacija dėl apsaugos priemonių. Komanda nori judėti. Tai gal po du ar po tris netrukus pradėsime sportuoti. Planuojame, laukiame“, - pasakoja rinktinės treneris Valdas Gecevičius.
 
Lietuvos golbolo rinktinės strategas džiaugiasi, kad jo gyvenimo karantinas pernelyg nesujaukė:
 
„Esu namų žmogus. Yra namas, yra kiemas, yra hobis (sportinės atributikos kolekcionavimas – red.), tai jau iš pradžių sakiau, kad man net neužteks laiko viską sutvarkyti. Aišku, aš nedirbu po 10 – 12 valandų, bet name yra ką paremontuoti, susitvarkyti. Anksčiau rankos iki to neprieidavo.
 
Susitvarkiau daugmaž kolekciją, kai ką kieme, kam trūkdavo laiko. Tai viskas gerai. Bet tu negali būti vien namie, veikti kažką tik savo malonumui. Jau norisi judėti, sportuoti, eiti į priekį“.
 
Koronaviruso pandemija stipriai sujaukė ir golbolo tvarkaraštį, bet V. Gecevičius viliasi, kad su laiku atsiras daugiau aiškumo ir komanda galės susidėlioti tarpinius tikslus iki Tokijo paralimpiados.
 
„Nemanau, kad reikės papildomos motyvacijos. Sportininkai jau yra pasiilgę žaidimo, paprastų turnyrų.  Jeigu viskas eis geryn, tai gal mums pavyks baigti Lietuvos čempionatą, Europos golbolo Superlygą. Tai yra motyvacija. Svarbiausia, kad vėl nebūtų su virusu susijusių bangavimų“, - sako V. Gecevičius.


Pasaulio plaukimo čempionato prizininkas – vis dar be vandens
 
„Be karantino pabaigos vandens galime nesitikėti“, - sako plaukikas Mindaugas Dvylaitis, kuris 2017 m. pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate Meksikoje Lietuvai iškovojo bronzos medalį.
 
M. Dvylaitis – vienas iš Lietuvos neįgaliųjų plaukimo lyderių, kurie jau pusantro mėnesio neplaukia.
 
Gerų naujienų šio sporto atstovams neatnešė ir balandžio 27 d. įsigalioję karantino sąlygų sušvelninimai. Kauno ir visos Lietuvos baseinai vis dar uždaryti, o kada atvers duris – visiškai neaišku.
 
Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas turėjo įvykti gegužę Portugalijoje. Vėliau pirmenybės buvo nukeltos į liepą, o po to paskelbta, kad čempionatas įvyks ne anksčiau kaip rugsėjo mėnesį.
 
„Emocijos dviprasmiškos. Europos čempionatas buvo šansas patekti į Tokijo paralimpines žaidynes. Tai psichologinis barjeras šiek tiek nusimetė, nes yra yra metai, galima dirbti toliau ir siekti tikslų.
 
Bet vėlgi neaišku – bus vanduo ar nebus. Aš nelabai tikiu, kad Europos čempionatas šiemet įvyks. Tai lieka neaišku, ar čia draskytis, kovoti ir plėšytis visą vasarą ir iki kitų metų vasaros, kai vyks žaidynės. Tai būtų nelogiška, nes sezonas trunka apie dešimt mėnesių“, - svarsto M. Dvylaitis.
 
Vis tik plaukikas sako, kad net tokiomis sąlygomis sportas nesustos, nes formą palaikyti būtina:
 
„Kaip bebūtų, pusantro mėnesio nepraėjo veltui. Mano medžiagų apykaita yra labai greita, man trūksta raumenų masės. Priaugti kilogramą ar du per mėnesį reikėdavo nežmoniškų valios pastangų. Karantino metu vien „krovėme bazę“, auginome jėgą, tai per mėnesį pavyko priaugti virš trijų kilogramų.
 
Man tai įspūdingi skaičiai. Jau ir į kelnes nelabai telpu (juokiasi – red.). Dabar labai įdomu man būtų įšokti į vandenį. Aišku, technika „iškritusi“. Bet manau, kad turėsiu ne tik minusų, bet ir pliusų“.
 
M. Dvylaitis neatmeta, kad atšilus orams, gali tekti treniruotis ir atvirame vandenyje:
 
„Yra ežeras, yra gumos. Manau, pasiimsiu gumą, prisirišiu prie tilto ir plauksiu“, - šypsosi plaukikas.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas