Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 24 d. 19:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ledo ritulininkai vejasi traukinį

Naujasis Lietuvos ledo ritulio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Sidaravičius teigia, kad rinktinė turėtų žaisti šiuolaikišką ledo ritulį.

Lietuvos ledo rinktinės žaidėjai darbą Elektrėnuose pradės kovo 31 dieną
Avgi.lt nuotr.
Lietuvos ledo rinktinės žaidėjai darbą Elektrėnuose pradės kovo 31 dieną

Ramybę Lietuvos ledo ritulio federacijoje sudrumstę permainų vėjai neaplenkė ir Lietuvos vyrų ledo rinktinės – likusi be "Iššūkio taurės" turnyro Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą važiuos, galima sakyti, be pasirengimo, o jai diriguos naujas vyriausiasis treneris klubo "Energija" strategas Rimantas Sidaravičius.

Naujai suformuota Lietuvos ledo federacijos taryba vyriausiuoju treneriu R.Sidaravičių paskyrė praėjusią savaitę, o pasaulio čempionato I diviziono A grupės varžybos prasidės mažiau kaip mėnesio -  balandžio 19-ąją. Vyriausiojo stratego postas 56-erių R.Sidaravičiui nebuvo netikėtas: "Šiemet gavau pasiūlymą dirbti su "Energija" - stipriausia Lietuvos komanda ir dažniausiai jos treneris tampa ir rinktinės treneriu. Buvo tam tikrų trinčių, ankstesnis federacijos prezidentas Rolandas Bučys vyriausiuoju treneriu gal norėjo matyti kažką kitą, bet man šis pasiūlymas nebuvo netikėtas", - prisipažįsta R.Sidaravičius, stojęs prie rinktinės vairo, kai pasirengimo traukinys jau benuvažiuojąs.

Svarbiausias uždavinys dabar - susitarti dėl kontrolinių varžybų. Nors taškai ant "i" dar galutinai nesudėti, atrodo, pavyko susitarti su kaimynais, tad Lietuvos vyrai prieš pasaulio čempionatą jėgas turėtų pasitikrinti su viena stipriausių Baltarusijos komandų - čempionais arba vicečempionais ir  Rygos "Dinamo". "Viskas pavėluota. Šiemet rinktinė nežaidė nė vieno "Iššūkio taurės" turnyro, o šios varžybos labai svarbios - suvažiuoja rinktinės žaidėjai, modeliuoji žaidimą, pamatai, kas pavyko ir kas - nelabai. Šiemet to nebuvo - sužaisime porą kontrolinių varžybų ir pirmyn į čempionatą. Bet vienas iš mūsų posakių - kuo sunkiau - tuo geriau", - lengvai nežada pasiduoti treneris. 

Kalbina prezidentą

Lietuvos ledo rinktinės žaidėjai darbą Elektrėnuose pradės kovo 31 dieną. Pasak R.Sidaravičiaus, į  rinktinę žada atvykti visi ritulininkai. "Net Darius Pliskauskas, kuris jau daug metų nežaidė, bus. Dar kalbiname žaisti federacijos prezidentą Petrą Nausėdą, kuris dėl naujų pareigų žada palikti rinktinę. Tai vienas geresnių gynėjų ir jam išėjus, turėtume į rinktinę paimti kažką iš jaunimo ar veteranų - žaidėją, kuris šiaip į ją nebūtų papuolęs. P.Nausėda bando sakyti griežtą "ne", bet kol kas mes jo negirdime, vis tiek lenkiam prie savo. O kaip bus, matysim - paskutinis žodis jo. Dar deramės su Tomu Vyšniausku, kuris taip pat norėtų baigti karjerą, bet gal dar įkalbinsime šiemet žaisti", - rinktinės sudėtį modeliuoja treneris.

Į rinktinę jis žada kviesti 22 žaidėjus ir 3 vartininkus, taip pat akiratyje turės porą atsarginių jaunių rinktinės žaidėjų ir keletą "Energijos" vyrų. Visi jie treniruosis kartu, kad iškilus būtinybei galėtų pakeisti kažką iš pagrindinių ritulininkų. 

R.Sidaravičius apgailestauja, kad Lietuvos rinktinėje nebus vartininko Artūro Aleinikovo, kuris, priėmęs Baltarusijos pilietybę, Lietuvos - prarado: "Kai jis darėsi Baltarusijos pilietybę, dar buvo galima turėti dvigubą pilietybę, o po to įstatymus pakeitė. Tai vartininkas su didžiule patirtimi, o mūsų jaunimas - dar žalokas". Vartininkai,  vyriausiojo stratego nuomone, silpnoji rinktinės vieta. Rinktinės stiprybė - neblogi puolėjai ir keletas gynėjų. "Jeigu subalansuosime penketukus  ir jeigu žaidimas pavyks, turėtume atrodyti neblogai. Tikiuosi, komanda bus su veidu", - sako treneris.Žaidimo braižas

Vyrų rinktinės žaidimo braižą treneris R.Sidaravičius norėtų pakeisti, tačiau, ar tai per tokį trumpą laiką pavyks - nežinia. "Vyrai yra vyrai - jie jau yra susiformavę. Teko su "Energija" dirbti, siūliau vienaip žaisti, bet jie iš senų laikų įpratę kitaip - kitą kartą nelabai išeina kažką akivaizdžiai pakeisti. Jaunimas turėtų žaisti kitokį ledo ritulį, negu žaidė vyrai. O kaip žais vyrai, nedrįstu dar pasakyti - ar šiek tiek naujoviškiau, ar prisilaikydami seno braižo - susirinksime, šnekėsime, dėliosime taktikas", - svarstė treneris, kurio vadovaujamoje rinktinėje turėtų būti 8-9 jaunimo rinktinės žaidėjai.

Kalbėdamas apie svarbiausius pokyčius, kuriuos norėtų padaryti rinktinėje, treneris sako, kad  komandą turėtų sudaryti keturi penketai ir ji turėtų žaisti šiuolaikiniu tempiu: "Bet išmokyti žaidėjus  per dvi savaites išsikrauti per 20-25 sek., kai jie visą laiką tai darydavo per minutę, sudėtinga. Bandysim tai padaryti, bet..."

Nemažas galvos skausmas R.Sidaravičiui - varžovų taktika. Daugumos komandų žaidimą ji yra matęs  tik per televiziją. "Taigi  galiu tik įsivaizduoti, kokios tai komandos, bet jas reikia pažinti, žinoti kiekvieno žaidėjo stipriąsias ir silpnąsias puses. Susigaudyti per dieną - labai sudėtinga. Bet mes nusiteikę padaryti tuos darbus, kaip galima geriau, ir pasirodyti kuo geriau".

Lietuvos vyrų rinktinei jau yra tekę jėgas išbandyti su Japonijos, Austrijos, Ukrainos vyrų komandomis, tarpusavy teko susitikti ir jaunimui: "Tad šiek tiek žinome apie jas, bet kiekviena komanda kaskart atvažiuoja kitokia: pasikeičia treneris, reikalavimai, stilius,  taktika, nežinia, kokio pajėgumo susirinks žaidėjai". Su olandais lietuviai taip pat yra ne kartą susitikę, tačiau olandai lietuviams - labai neparankūs varžovai: "Vyrai dešimt metų nėra prieš juos laimėję - varžybos baigdavosi arba lygiosiomis, arba mūsų pralaimėjimais. Olandų komanda pajėgesnė", - įsitikinęs treneris.

Dar vieni būsimieji varžovai - serbai. Pasak R.Sidaravičiaus šios šalies ledo rituly jaučiamas didelis pagyvėjimas - skiriamas finansavimas, kviečiami specialistai iš Kanados, jaunimas patobulėjęs. "Ko galima iš jų laukti šiemet, nežinau, bet, manau, Lietuva neturi jiems nusileisti", - svarsto strategas.
 
Kovos dėl medalių

Paklaustas apie tikslus, R.Sidaravičius žino - visi jau ne vienerius metus laukia medalių: "Jau pernai, kai rinktinė žaidė namuose, tikėjosi laimėti medalius, bet nepavyko - liko ketvirti. Šiemet, manau, tikslas turėtų būti toks pats - kovoti dėl medalių. Kaip pavyks? Pernai japonams namuose pralaimėta 5 įvarčių skirtumu, ar sugebėsime laimėti svetur - parodys ateitis. Bet komanda, manau, važiuos turėdama tikslą kovoti dėl medalių".
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas