Jolanta Mockevičienė 2011 m. balandžio 5 d. 20:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pergalę nulėmė rankinio tradicijos

Kaune ir Varėnoje paaiškėjo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio rankinio merginų ir vaikinų geriausios komandos

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio geriausios komandos.
Nikolajaus Grigorjevo nuotr.
Lietuvos mokinių olimpinio festivalio geriausios komandos.
   
Merginos rungtyniavo Kaune, o vaikinai – Varėnoje. Merginų grupėje sėkmingiausiai žaidė Kauno ,,Žiburio“ vidurinės mokyklos jaunosios rankininkės, vadovaujamos trenerės Ernestos Žilienės ir kūno kultūros mokytojos Dovilės Ūzienės.

Antra – Utenos Dauniškio gimnazija (trn. Rima Krauliškienė ir Regina Butkienė), trečia – Šiaulių „Vijolių“ vidurinė mokykla (trn. Arvidas Mockevičius), ketvirta – Kauno r. Garliavos J. Lukšos gimnazija  (trn. Dalia Lajauskienė ir Rita Urnikienė).

Kaunietės pergalingai žaidė visas rungtynes: jos  nugalėjo Garliavos žaidėjas 33:21 ir sidabro medalių laimėtojas uteniškes 40:16. Kaip teigė čempionių kūno kultūros mokytoja Dovilė Ūzienė, sunkiausios buvo pačios pirmosios rungtynės su Garliavos J. Lukšos gimnazijos rankininkėmis. Sportininkės jautė nemažą jaudulį, ilgai nerado savojo žaidimo.

Pagrindinės komandos rankininkės Justė Tamošiūnaitė, Elzė Pakrosnytė ir Agnė Gerulaitytė lanko Kauno sporto mokyklos „Gaja“ rankinio pratybas.  

„Mūsų mergaitės, kurių dauguma lanko devintą klasę, tikrai stiprios, neabejojau jų pergale. Apgynėme praėjusių mokinių festivalio čempionių titulus. Pagrindinis mūsų tikslas ir buvo nugalėtojų vardai. Žaidėjos įrodė, kad jos yra vertos aukso medalių. Nors į mūsų vartus ir krito nemažai įvarčių, tačiau noriu pateisinti komandos vartininkę, kuri ne visada dėl jų buvo kalta. Dėl tų spragų kaltos mūsų gynėjos“, – sako daugiau kaip 10 metų mokyklos kūno kultūros mokytoja dirbanti D. Ūzienė.   



Komanda vartus patikėjo ginti jauniausiai žaidėjai šeštokei Gabrielei Janušauskaitei, kuri nusipelnė visos komandos liaupsių. Kūno kultūros mokytoja liko   patenkinta dviejų Lietuvos jaunių 17-mečių rinktinės rankininkių J. Tamošiūnaitės ir E. Pakrosnytės, žaidusių daugelyje tarptautinių turnyrų, žaidimu.

Apie pergalę Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje tą pačią dieną buvo pranešta „Žiburio“ vidurinės mokyklos direktorė Birutei Balčiūnienei, kuri, kaip ir praėjusiais metais, vėl žada pagerbti mokyklos rankininkes, festivalio čempiones.  

D. Ūzienė savo indėlio į šią pergalę neprisiima sau ir teigia, kad tai – „Gajos“ sporto mokyklos trenerės Ernestos Žilienės nuopelnas. Kaunietės ir kitąmet galvoja apie čempionių titulus. „Kam tada sportuoti, jeigu nekesti sau didelių užduočių“, – teigė D. Ūzienė.

„Žiburio“ vidurinėje mokykloje mokosi apie 700 moksleivių. Joje ankstesniais metais dirbo garsi rankininkė vartininkė Rožė Stasiulevičienė, mokykloje buvo įsikūrusi lyg ir rankinio sporto bazė. Ir dabar čia rankinio treneriai nuomoja krepšinio dydžio sporto salę.

Mokykloje populiarus ir futbolas, pajėgūs „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ žaidėjai, kurių penktų šeštų klasių mokiniai pateko į mokinių olimpinio festivalio finalines varžybas.   

Vaikinų grupėje rankinio varžybas laimėjo Pasvalio P. Vileišio gimnazijos jaunieji rankininkai (trn. Audrius Vanagas). Antra – Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazija (trn. Jonas Žibuda ir Irmantas Markevičius), trečia – Kauno r. Garliavos J. Lukšos gimnazija  (trn Virgilijus Urbšys ir Violeta Šniurevičienė), ketvirti – Alytaus „Šaltinių“ pagrindinės mokyklos rankininkai (trn. Sigitas Baltulionis).
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas