Julius Bliūdžius 2010 m. kovo 26 d. 13:27 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imbras nusitaikė į paskutinį titulą

Triumfas 2011 m. pasaulio čempionate ir pasitraukimas iš aktyvaus sporto – toks yra kiokušin karatė meistro Donato Imbro planas

Imbras karjerą nori baigti triktelėjęs durimis pasaulio čempionate
Asmeninio archyvo nuotr.
Imbras karjerą nori baigti triktelėjęs durimis pasaulio čempionate
Donatas Imbras – ilgametis Lietuvos kiokušin karatė rinktinės veidas. Lyderis, kuriam iškovotais titulais negali prilygti joks mūsų šalies karatė atstovas. Vis dėlto pastaraisiais metais triskart Europos čempionas ir dukart pasaulio vicečempionas rezultatais gerbėjų nedžiugina.

2009 m. pasaulio čempionate Sank Peterburge D.Imbras netikėtai suklupo ketvirtfinalyje, o pirmą kovo savaitgalį vykusiame Lietuvos čempionate finalinę svorio kategorijos per 90 kg kovą pralaimėjo Lukui Kubiliui.  

31-erių metų D.Imbras pripažįsta, kad pralaimėti nesmagu, tačiau jo pagrindinis tikslas – aukso medalis 2011 m. spalį Japonijoje vyksiančiame absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionate.

Donatai, kodėl nepavyko tapti šalies čempionu?
Ieškau būdų, kaip laimėti pasaulio čempionatą. Labai daug eksperimentuoju. Esame jauna karatė karta, nėra metodikos. Knygynuose galima rasti literatūros apie lengvaatlečių, boksininkų ar kitų sportininkų ruošimą, bet ne apie karatė.
 
Lietuvos čempionatą esu laimėjęs ne vieną, ne du ir ne tris kartus. Be abejo, nėra smagu pralaimėti, bet emocijos atslūgsta. Manau, kad geriau pralaimėti mūšį, bet laimėti karą. Esu paieškose. Kaip sakiau, ieškau būdų, kaip laimėti pasaulio čempionatą. Tiesiog eksperimentai ne visuomet pasiteisina.
 
Nenuvertinu Luko. Tai augantis kovotojas, per paskutinius porą metų padaręs didelę pažangą. Be to, jis taip pat yra laimėjęs Europos čempionatą. Bet aš žinau savo potencialą. Nesidžiaugiu dėl to, kad pralaimėjau, nesidžiaugiu, nes vis neatrandu tos formulės, kurios ieškau. Neatrandu.
 

 
Tie eksperimentai susiję su fiziniais ar techniniais dalykais?

Ir fiziniais, ir techniniais. Taip pat – mityba, maisto papildais, organizmo valymu. Spektras maksimaliai platus. Pavyzdžiui, eksperimentavau su svoriu. Pernai pasaulio čempionate svėriau 118 kg, šiemet Lietuvos čempionate – vos per šimtą. Pasaulio čempionate trūko greičio, dėl to pralaimėjau. Numečiau svorio – Lietuvos čempionate trūko jėgos.

Mes, karatė atstovai, neturime, galima sakyti, jokios metodinės medžiagos, tai yra didelė spraga. Konsultuojuosi su įvairių sporto šakų atstovais, gydytojais, reabilitologais, mitybos specialistais, kitais protingais žmonėmis.

Nežinau, galbūt aš per aukštai žiūriu? Manau, bet kuriuo atveju baigęs karjerą rašysiu knygą apie tai, ko reikia, norint laimėti pasaulio karatė čempionatą, ir ko nereikia. Ką galima ir ko negalima. Tiesiog išdėstysiu savo patirtį. Galbūt ateities sportininkai tuo pasinaudos.

Planuoju, kad kiti metai man bus paskutiniai aktyviame sporte. Eisiu į pensiją, tad stengiuosi maksimaliai dirbti, kad vėliau netektų gailėtis, jog padariau per mažai. Skaičiau puikią psichologinę  knygą, kurioje mokoma įsivaizduoti save daug metų į priekį. Įsivaizduoti, kokių dalykų, būdamas arti mirties, gailėsiesi, ir kokių ne. Stengiuosi viską daryti taip, kad vėliau nesigailėčiau, jog ruošdamasis paskutiniam savo pasaulio čempionatui kažko nepadariau.

2013 m. pasaulio čempionatas pagal svorio kategorijas vyks Lietuvoje. Nejaugi šių varžybų nėra tavo planuose?

Šiandien nematau savęs tame čempionate. (Pauzė). Velniai žino, iš tikrųjų... Bus nebus... Šiandien sakyčiau, kad ne. Man emociškai ir kaip sportininkui geriausias yra absoliutaus svorio kategorijos pasaulio čempionatas. 128 dalyviai ir viena pirma vieta. Dvi dienos, septynios kovos ir visi leisgyviai, antrą dieną kovojantys tik valios pastangų dėka. 

Kokius sau tikslus kelsi šių metų Europos pirmenybėse, kurios birželį vyks Ispanijoje?

Sunku pasakyti. Europos čempionas užsitikrina kelialapį į pasaulio čempionatą, bet kiekvienas turi susidėlioti savo stoteles. Kai pralaimi, ego neleidžia viską nuleist į apačią, bet mano startas, mano tikslas yra pasaulio čempionatas.

Turiu seną bagažą, seną pasiruošimo planą, kuriuo vadovavausi paskutinius trejus metus. Bet visuomet buvau juo nepatenkintas, nes visuomet reikėdavo iš savęs išspausti dar 15 ar 20 procentų, kurių lemiamose kovose ir pritrūkdavo. Todėl ieškau, eksperimentuoju. Galiu sau tai leisti iki kitų metų. Jei matysiu, kad tai, ką darau, nepasiteisina, kad sena sistema yra geriausia – grįšiu prie jos.

Nebus vėlu?
Nebus. Paskutinė atranka – kitų metų Europos čempionatas, vyksiantis Lietuvoje. Tai paskutinė stotelė, kada bus galima įšokti į pasaulio čempionatą. Taigi dar turiu pusantrų metų.

Prieš ketverius metus atidarei karatė mokyklą „Budora“. Galbūt darbas su vaikais atima pernelyg daug laiko ir pastangų ir dėl to kenčia paties rezultatai? 
Labai puikiai tai suderinu. Treniruotės su vaikais kartais trunka ilgiau, kartais trumpiau, bet viską suderinu. Aišku, profesionaliame sporte reikalingas laikas, kai privalai ilsėtis. Aš, kai turėčiau ilsėtis, dirbu su vaikais, vedu treniruotes. Taigi atsistatymas nėra ypatingai efektyvus ir geras, bet tai, manau, minimali problema, dėl kurios neverta nerimauti.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas