rankinis.lt 2010 m. kovo 27 d. 15:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rinktinės lyderės nusiteikę kovai

Artėjant rungtynėms su Olandija, pažintis su dviem Lietuvos moterų rankinio rinktinės žaidėjomis Laima Bernatavičiūte ir Birute Stellbrink.

Birutė Stellbrink ir Laima Bernatavičiūtė
Birutė Stellbrink ir Laima Bernatavičiūtė

Artėjant Europos čempionato atrankos rungtynėms su Olandija - pažintis su dviem Lietuvos moterų rankinio rinktinės žaidėjomis. Geriausia 2009 m. Lietuvos rankininke išrinkta, Vengrijos klube „ALCOA FKC Szekesfehervar“ rungtyniaujančia Laima Bernatavičiūte ir Vokietijos „Frisch auf Göppingen“ komandą atstovaujančia Birute Stellbrink. Rankinį jau pradinėse klasėse pasirinkę žaidėjos dabar yra vienos mūsų šalies rinktinės lyderių.
 

Kokia buvo jūsų pažintis su rankiniu, pirmosios treniruotės įspūdžiai?

Laima Bernatavičiūtė (L.B.): Rankinį pradėjau lankyti 4 klasėje pas trenerę Ritą Urnikienę, į pirmą treniruotę pasikvietė klasės draugė. Nuo mažens buvau judrus vaikas – domino viskas, kur buvo judesys, iššūkiai ir, aišku, kur galėjai įrodyti, kad esi už kitus stipresnis. Į pirmąją treniruotę nuėjau net neįsivaizduodama, kas yra rankinis. Patekau i vyresnių mergaičių grupę, todėl nelabai sekėsi įrodinėti savo tiesas – buvau mažiausia, net nesupratau į kurią aikštelės pusę bėgti.
 
Birutė Stellbrink (B.S.): Buvau trečioje klasėje, kai po pamokų su drauge nuėjom į pirmą treniruotę. Trenerė mus nužvelgusi nusišypsojo, kadangi buvom apkūnios merginos. Nors draugė greitai metė treniruotes, aš nutariau likti. Po to patekau į merginų komandą pas trenerę R.Urnikienę, kuri mane treniravo iki dešimtos klasės. Rankinis man davė tai, kas aš šiuo metu esu.
 
Kodėl būtent rankinis, o ne kuri nors kita sporto šaka?
 
L.B.: Lankiau ir domėjausi visomis sporto šakomis, būreliais, kurie buvo mokykloje. Mamos paskatinta išsirinkti vieną užsiėmimą nutariau rinktis rankinį. Tai mano sporto šaka, nes ji atspindi mano charakterį – visada turi kovoti iš visų jėgų, kol pasieki užsibrėžtą tikslą, be to, galima pasistumdyti (šypsosi – aut.past.). Sunkiausiai sekėsi suprasti, kad tai komandinė sporto šaka, reikia kamuoliu dalintis ir su komandos draugėmis, kad pergalė ar pralaimėjimas nepriklauso vien tik nuo tavęs.
 

B.S.: Domiuosi visomis sporto šakomis, tačiau rankinis yra mano sporto šaka, kurią aš pasirinkau vaikystėje. Mano tėtis yra krepšininkas, mama žaidė rankinį. Garliavoje, manau, nebuvo kitos sporto šakos mergaitėms, todėl išbandžiau rankinį. Tai komandinis žaidimas, reikalaujantis ištvermės, jėgos, greičio, todėl jis dinamiškas ir patrauklus.
 
Koks įsimintiniausias laimėjimas ir ką pasiekti labiausiai norėtumėt ateityje?
 
L.B.: Pirmą kartą Lietuvos moterų rankinio aukščiausios lygos čempione tapau pradėjus žaisti už Vilniaus „Eglės - Šviesos“ komandą. Už savo didžiausią dalį laimėjimų ir apdovanojimų turėčiau padėkoti treneriams Juozui Žalai ir Laimai Kavaliauskienei, kurie padėjo tobulėti, nuolat skatino kopti aukštyn rankinio karjeros laiptais.

Didžiausia mano svajonė, tikriausiai kaip ir visų sportininkų, yra sudalyvauti olimpiadoje. Jei ir netekų joje apsilankyti kaip žaidėjai, tai bent jau pasimėgauti vaizdais kaip žiūrovei.
 

B.S.: Šiuo metu žaidžiu „Frisch auf Göppingen“ klube, dalyvaujame Iššūkio taurėje (Challenge Cup). Jau antrą  sezoną iš eilės patenku į Bundeslygos rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką. Tačiau pats didžiausias ir maloniausias pasiekimas buvo, kai man paskambino Jolanta Jankevičienė ir pakvietė atstovauti Lietuvos rinktinei – niekada nepamiršiu, kaip tuo metu jaučiausi. Neapsakomas jausmas prieš rungtynes, kai groja Lietuvos himnas, kai kūną nulieja šiurpuliai. Tai yra kažkas ypatingo, kitoks jausmas negu žaidžiant už klubą. Dėl to manau, kad kiekviena žaidėja, kuri yra pakviesta žaisti už Lietuvos rinktinę, turi tai priimti kaip didžiausią garbę.

Per savo karjerą labiausiai norėčiau su Lietuvos rinktine sudalyvauti Europos arba Pasaulio čempionate – tikiu, kad pavyks tai pasiekti.


 
Jau greitai susitikimas su Olandijos rinktine. Kaip, jūsų nuomone, klostysis rungtynės?
 

L.B.: Su olandėmis jau buvome susitikę, todėl gerai žinau, kad jos – rimtos  varžovės. Bet, kaip sakoma, – kamuolys apvalus. Motyvacija laimėti tikrai yra, tai bus gera proga atsirevanšuoti už pralaimėjimą. Pasiekti pergalę gali sutrukdyti per didelis noras laimėti, per didelis užsivedimas ir drebančios rankos, nes bus labai sunku rungtyniauti be susižaidimo tarpusavyje. 
 
B.S.: Daug rankininkių iš Olandijos rinktinės žaidžia Vokietijos klubuose, todėl teko jau ne kartą vienai prieš kitą rungtyniauti. Kai kurias žaidėjas pažįstu tikrai gerai, su vartininke vieną sezoną žaidžiau tame pačiame klube. Olandijos rinktinė demonstruoja greitą rankinį, kiekvieną varžovų padarytą klaidą puolime išnaudoja kontratakai. Poziciniame žaidime olandės kiekvienoje pusėje ieško kontakto ir bando veržtis iki galo. Todėl mūsų komandai reikalinga kantrybė, ilgas puolimas iki įvarčio, jei tai pavyks, tada galėsime su jomis kovoti ir gynyboje.
Kaip žaidėja niekada nespėlioju ir nesidalinu savo nuojauta. Tačiau, jeigu kovosime visos kartu, manau, kad turime tikrai gerus šansus.
 
Rungtynes žaisite namuose, Kauno sporto halėje. Ką perduotumėte sirgaliams, kurie ateis į rungtynes?
 
L.B.: Sirgaliai yra kaip aštuntas žaidėjas aikštelėje, todėl jų palaikymas visada yra labai svarbus ir didelis indėlis į pergalę, ypač kai rungtyniauja rinktinės. Esame maža šalis, todėl turime vienas kitą palaikyt ir visi kovot už rankinio gyvavimą, jo populiarinimą ir Lietuvos garbę.
 

B.S.: Žiūrovai, sirgaliai visada labai svarbūs. Visi, kurie ateis į Kauno sporto halę, prisidės, nors ir maža dalelyte, prie mūsų. Esate mums labai reikalingi, todėl palaikykite mus ir toliau – mes pasistengsime jums atsilyginti gražiu žaidimu.

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas