Lina Motužytė 2011 m. balandžio 24 d. 08:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynininkė – apsisprendimo kryžkelėje

Nors Ieva Klimašauskienė šiemet vėl tapo Lietuvos sambo imtynių čempione, ji dar svarsto, ar kovoti planetos pirmenybėse

I. Klimašauskienė nebeskaičiuoja imtynių varžybose iškovotų titulų.
Nuotr. iš asmeninio albumo
I. Klimašauskienė nebeskaičiuoja imtynių varžybose iškovotų titulų.
„Nesakau nei taip, nei ne. Dar daug laiko iki to. Negaliu laikyti savęs profesionalia sportininke, nes profesionaliai nebesportuoju. Žinoma, vienaip ar kitaip judu, mano profesionalumas išlikęs, bet nepasakyčiau, kad esu sportininkė ir tęsiu karjerą.

 Pasaulio čempionatas – toks dalykas, kuriam reikia rengtis. Negali ateiti nuo bliūdų ir sakyti, kad dalyvausi. Jaučiu atsakomybę prieš tuos žmones, kurie organizuoja, ir prieš save, negaliu neapdairiai su savo organizmu elgtis“, – sakė I. Klimašauskienė.

Šių metų planetos pirmenybės vyks lapkritį Vilniuje.

2004-ųjų Europos savigynos imtynių, geriau žinomų kaip sambo, aukso medalio laimėtoja, daugkartinė Lietuvos čempionė I. Klimašauskienė per daugiau nei du dešimtmečius trukusią karjerą iškovotų apdovanojimų nebeskaičiuoja. Todėl paklausta, kelintas jos kolekcijoje buvo balandį iškovotas Lietuvos čempionato auksas svorio kategorijoje iki 64 kg, sportininkė sutrinka: „Tikrai nepasakysiu. Kažkada baigėsi laurų skaičiavimas. Turbūt kai baigėsi karjera.“

Aktyviai nebesportuojanti 38 metų dziudo ir sambo imtynininkė ir dabar neatsisako sudalyvauti savigynos imtynių varžybose, tiesa, ne dėl praeityje buvusio entuziazmo. Kovoti I. Klimašauskienę skatina noras neprarasti profesionalumo. Šiuo metu trenere dirbanti moteris pastebi, kad imtynių populiarumas auga, tačiau gerokai lėčiau, nei galėtų.

Visuomenėje vis dar egzistuoja stereotipas, esą dvikovos – vyriškas sportas. Ar esate per savo karjerą tiesiogiai susidūrusi su tokia nuomone?
Tokie vertinimai priklauso nuo žmogaus išsilavinimo. Tie, kurie mažai žino, skeptiškai žiūri, kritikuoja, o tie, kurie domisi ir gilinasi į sportą, niekada vienareikšmiškai nevertins. Manau, kad nėra vyriškų ir moteriškų sporto šakų, sportas yra vienas. Tai laisvalaikio praleidimo forma, pomėgis, atsidavimas, geros ir blogos emocijos, tiesiog – gyvenimas.

Ar dziudo imtynių įgūdžiai padeda sambo imtynėse? O gal atvirkščiai?
Čia beveik ta pati sporto šaka, tik dziudo prioritetas tas, kad ji – olimpinė, o sambo imtynės sukurtos Sovietų Sąjungos laikais kaip dvikova ir tais laikais buvo daugiau susietos su armija. Esmė – olimpinės šakos vardas, o olimpiada – aukščiausias kiekvieno sportininko siekis.

Ar neapmaudu, kad pačiai neteko dalyvauti olimpinėse žaidynėse?
Dabar jau ne. Kažkada draskė širdį, bet viskas praeityje. Jei negauni vieno, gauni ką nors kitą. Man tai kompensavo sambo imtynių laimėjimai.

Lietuvos dziudo federacijos vadovai uždraudė savo atletams dalyvauti sambo imtynių varžybose, motyvuodami tuo, kad jos finansiškai neprisideda prie sportininkų ugdymo. Kaip vertinate federacijų konfliktą ? Vis dėlto šios abi sporto šakos jums labai artimos.
Labai skeptiškai vertinu, nepritariu tam. Nuo to kenčia sportininkai, treneriai. Visur sportas turi išlošti, o ne pralošti. Tačiau kai vyksta konfliktas, kas nors vis tiek turi pralošti. O pralaimi sportininkai, nes negauna progos startuoti. Tų progų ir taip nėra daug, nes abiejų federacijų biudžetai labai maži. Manau, kad susijungus bendras darbas duotų daugiau vaisių. Bet kaip biedni – taip durni, kaip durni – taip biedni.Per ilgą karjerą, ko gero, teko patirti ne vieną traumą?
Tikrai nemažai to fizinio skausmo buvo. Aš buvau fanatikė, per daug visur skubėjau. Ir po gimdymo stačia galva nėriau į aktyvų sportą, per mažai savęs žiūrėjau ir gailėjau. Man buvo abu kelio raiščiai operuoti, raktikaulis, pirštas.

Kiek dar planuojate dalyvauti varžybose?
Ketinimo dalyvauti varžybose nebeturiu. Kai pasitaiko galimybė – sudalyvauju. Per daug entuziazmo nėra, tai labiau dėl profesionalumo. Dabar didžiausias mano, kaip trenerės, noras – į abi šias sporto šakas pritraukti kuo daugiau jaunimo. Dvikovos sporto šakos – be galo gražios, bet nelengvos, joms reikia daug atsidavimo, darbo, meilės, jos ugdo ištvermę, dvasinį žmogaus brandumą. Mano entuziazmas dabar nukreiptas šia linkme.

Ar jūsų vaikai taip pat užsiima imtynėmis?
Abu mano vaikai – 17-metis Mantas ir 15-metė Justina – sportuoja. Nepasakyčiau, kad profesionaliai, labiau kaip mėgėjai, bet sūnus kasdien lanko treniruotes, o duktė sistemingai lanko tris kartus per savaitę. Aš labai patenkinta tuo, nes jie auga fiziškai stipresni, ir žinau, kad laisvalaikį renkasi produktyvesnį. Jiems tai patinka, bet jie tikrai nebus profesionalai. Tiesiog matau, kad ne tas entuziazmas, ne tas noras ir ne ta meilė. Daug sportininkų ateina ir išeina, o jei pasiseka surasti tą vieną kūrinėlį, kuris sutvertas sportui, džiaugiamės ir labai daug iš jo tikimės.

Ar pati savo vaikus treniruojate?
Iš dalies taip. Su humoru pasakysiu – entuziazmu netrykštame to daryti, nes savame kieme pranašas nebūsi. Sunku treniruoti savo vaikus ir perteikti jiems sporto filosofiją. Jie vis tiek pasipriešinimą rodo ir savo nuomonę reiškia ten, kur reikėtų patylėti.

Ką veikiate laisvalaikiu? Ar jo lieka?
Mūsų visas laisvalaikis susijęs taip pat su sportu. Stovyklos, varžybos – daug savaitgalių iškrinta. Labai mėgstu gamtą, turiu kaimą, todėl kai labai pervargstu, stengiuosi išbėgti į tą vienatvę, atsigauti nuo ritmo.

Didžiausias mano pomėgis – gamta. Dar mėgstu skaityti, bendrauti su draugais. Muziką mėgstu, retkarčiais į spektaklį, koncertą nueinu. Kai laisvo laiko atsiranda.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas