Marius Grinbergas 2011 m. balandžio 28 d. 15:59 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Didelė pergalių ringe kaina

Lietuvos čempionato finalo kovas pralaimėjusiems boksininkams bus sunku patekti į olimpinį traukinį

Kaune vyko ir moterų čempionatas.
Alfredo Pliadžio nuotr.
Kaune vyko ir moterų čempionatas.
Lietuvos bokso federacijos vyriausiasis treneris Stanislavas Mižigurskis Kaune vykusį šalies vyrų čempionatą pavadino itin aukšto lygio. O paklaustas, kokios buvo pirmąkart surengtos moterų pirmenybės, šyptelėjo: „Linksmos.“

Po čempionato linksma buvo ne visiems. Nes buvo nuspręsta, kad auksą iškovoję sportininkai važiuos į Azerbaidžano sostinėje Baku rugsėjo 22 – spalio 10 d. vyksiančias planetos pirmenybes, kur bus išdalyta daugiausia kelialapių į 2012 m. Londono olimpines žaidynes. O šalies vicečempionais Kaune tapusiems boksininkams teko bilietai į birželio 16–26 d. Turkijoje rengiamą Europos čempionatą.

Kuo išskirtinis buvo Lietuvos čempionatas? – paklausėme S. Mižigurskio.
Gal sensacija ir negalima pavadinti, bet 12 kartų Lietuvos čempionas Vitalijus Subačius finale pralaimėjo perspektyviam boksininkui Eugenijui Tutkui. Tai anksčiau ar vėliau turėjo atsitikti – juk V. Subačiui jau 32 metai, jis jau veteranas.

Čempionato lygis buvo labai aukštas. Iš dešimties finalų septyniuose nieko nebuvo galima prognozuoti iš anksto. Štai Tadas Tamašauskas su Daugirdu Šemiotu kovojo tikrai lygiai. Pergalę D. Šemiotui teisėjai skyrė gal tik dėl didesnės patirties.

Labai gerai kovojo Egidijus Kavaliauskas. Beveik be kovos finalą pasiekė praėjusių metų jaunimo olimpiados nugalėtojas Evaldas Petrauskas. Finale jis turėjo susitikti su Ričardu Kuncaičiu – kitu jaunimo olimpiniu čempionu. Bet nutarta nesiboksuoti, nes R. Kuncaitis metais jaunesnis, dar sezoną gali dalyvauti jaunimo varžybose.

Kokią įtaką šalies čempionato rezultatai turės nacionalinės rinktinės formavimui?
Čempionai važiuos į pasaulio čempionatą, o vicečempionai – į Europos, kuris vyks jau birželį.

Stipriausi mūsų boksininkai Europos čempionate nedalyvaus, kad galėtų kryptingai rengtis pasaulio pirmenybėms.

Į Europos pirmenybes keliaus penki arba šeši sportininkai. Galutinė komandos sudėtis paaiškės po treniruočių stovyklų. Be to, gegužės pabaigoje dar vyks Algirdo Šociko taurės turnyras.

Kaip boksininkams bus skirstomi olimpiniai kelialapiai?
Daugiausia kelialapių bus išdalyta pasaulio čempionate. Ten pirmi aštuoni kiekvienos kategorijos boksininkai gaus olimpinius kelialapius. Todėl Baku kovos stipriausieji.

Mūsų rinktinė tikrai gera. Žinoma, viską lems burtai, bet tikimės, kad bent keli lyderiai pateks į olimpiadą.

Kur dar bus galima įšokti į olimpinį traukinį?
Europai kiekvienoje svorio kategorijoje tenka apie 7–8 vietas. Jei pasaulio čempionate tarp aštuonių stipriausiųjų pateks, sakykime, penki europiečiai, bus dar likę du arba trys laisvi kelialapiai. Papildomas atrankos turnyras bus surengtas kitais metais.Tad Lietuvos čempionate pralaimėjęs V. Subačius dar galės kovoti dėl vietos Londone?
Taip. Žinau, kad jis tikisi laimėti olimpinį kelialapį, nors jam kaskart vis sunkiau. Tačiau viltis dar neužgeso.

Ir kiti dar nepalaidojo galimybės važiuoti į olimpiadą. Jei Europos čempionate pasirodys labai gerai, galės pamėginti patekti ir į pasaulio čempionatą. Į Baku vešime stipriausius, kurie bus geriausiai pasirengę.

Kaip pirmąkart vyko Lietuvos moterų čempionatas?
Linksmai. Su moterų boksu pavėlavome apie dešimt metų, anksčiau jį ignoravome. Yra po kelias boksininkes skirtingo svorio kategorijose. Trys merginos gegužės pabaigoje važiuos į Europos Sąjungos čempionatą, pažiūrėsime, kaip jos atrodo tarptautinėje arenoje.

Moterų kovos Kaune buvo lygios, nė viena nebuvo stipriai sumušta. Gal dėl to, kad merginos dar pagaili varžovių.

Ar niekas iš Lietuvos mėgėjų bokso lyderių nepasuko į profesionalus?
Ne, nors pasiūlymų buvo. Dabar atsirado nauja profesionalų lyga, kurioje gali dalyvauti ir profesionalai, ir mėgėjai. Siūlė E. Kavaliauskui, kitiems. Bet vaikinai neskuba, nebent po olimpiados. Tada gal ir jų reitingas bus aukštesnis, ir sumos didesnės. Kol kas jie nepasirengę.

* * *

Lietuvos čempionato finalai
Vyrai
. Svorio kategorija iki 52 kg: Erikas Gumbrevičius (Panevėžys) ir Aurimas Salatka (Marijampolė) – 6:2. Iki 56 kg: Vaidas Zubrikovas (Jonava) ir Ruslanas Jefremovas (Kaunas) – 4:0. Iki 60 kg: Aurimas Naudžius (Kaunas) ir Gytis Vaitkus (Klaipėda) – 5:0. Iki 64 kg: Evaldas Petrauskas (Šilutė) ir Ričardas Kuncaitis (Marijampolė) – be kovos. Iki 69 kg: Egidijus Kavaliauskas (Kaunas) ir Paulius Petronis (Šilutė) – 1:0. Iki 75 kg: Vladimiras Milevskis ir Eduardas Špakovas (abu – Vilnius) – 2:0. Iki 81 kg: Daugirdas Šemiotas (Kaunas) ir Tadas Tamašauskas (Vilnius) – 2:2 (D. Šemiotas laimėjo mažaisiais taškais). Iki 91 kg: Eugenijus Tutkus (Vilnius) ir Vitalijus Subačius (Kaunas) – 5:1. Per 91 kg: Paulius Kasiulevičius ir Aidas Petruškevičius (abu – Kaunas) – 6:2.
Moterys. Iki 51 kg: Deimantė Sipavičiūtė (Panevėžys) ir Evelina Adomulytė (Kaunas) – 8:2. Iki 60 kg: Vaida Valskytė ir Ina Orlova (abi – Vilnius) – 2:0. Iki 75 kg: Ernesta Beliūnaitė (Panevėžys) ir Samanta Barauskaitė (Kaunas) – 9:0.Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas