rankiniolyga.lt 2011 m. balandžio 29 d. 14:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rankinio lygoje prasideda lemiami mūšiai

Lietuvos vyrų rankinio čempionate startuojančios kovos dėl aukso ir bronzos žada kvapą gniaužiančią intrigą.

Pernai dėl aukso irgi kovojo "Žemaitijos dragūnas"ir "Lūšis"
LRL nuotr.
Pernai dėl aukso irgi kovojo "Žemaitijos dragūnas"ir "Lūšis"

Šeštadienį prasidės Lietuvos vyrų rankinio lygos (LRL) finalo aistros tarp praėjusio sezono čempionų ir LRT Didžiosios taurės laimėtojų Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" ir pernykščių vicečempionų Kauno "Lūšies" rankininkų.

Pirmosios serijos iki trijų pergalių rungtynės įvyks 14 val. Klaipėdoje, "Neptūno" sporto salėje. Antrosios šių ekipų rungtynės numatomos gegužės 7 dieną, 17 val., Kaune. Trečiosios - gegužės 11 dieną, 19 val., Klaipėdoje.
 

Jei prireiks ketvirtųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos gegužės 14 dieną, 17 val., Kaune. Jei ir šių rungtynių nepakaks išaiškinti čempionų, tuomet Klaipėdoje gegužės 18 dieną, 19 val., įvyktų lemtinga dvikova.
 

Reguliariajame LRL čempionate "Lūšis" su "Žemaitijos dragūnu" buvo susitikę du kartus ir abu kartus pergalę šventė klaipėdiečiai - 2011 metų sausio 8 dieną Kaune - 28:24 (13:12) ir 2011 metų vasario 26 dieną Klaipėdoje - 28:25 (15:14).

 
Abiems šioms ekipos reguliariajame LRL čempionate sekėsi skirtingai: "Žemaitijos dragūnas" po reguliariojo čempionato dvikovų įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje (14 pergalų, 1 lygiosios ir 3 pralaimėjimai; 29 taškai), o Kauno "Lūšis" - liko vos septintoje vietoje (7 pergalės, 3 lygiosios, 8 pralaimėjimai; 17 taškų).
 

Bet "Lūšis" tvirtai kovėsi atkrintamosiose varžybose: ketvirtfinalyje serijoje iki dviejų pergalių 2:1 įveikė reguliarajame čempionate antroje vietoje įsitvirtinusius Vilniaus "VHC Šviesa" rankininkus.

Pusfinalyje "Lūšis" žaidė dar stabiliau - serijoje iki dvejų pergalių 2:0 nugalėjo kitą sostinės ekipą - "HC Vilnius". Pirmajame susitikime svečiuose laimėjo 30:23 (16:12), o namuose varžovus įveikė 35:33 (14:17).
 

"Žemaitijos dragūno" kelias į finalą buvo kiek lengvesnis - be suklupimų. Ketvirtfinalyje dragūniečiai 2:0 palaužė Panevėžio HC "Grifas"-KKSC ekipą (klaipėdiečiai namuose šventė pergalę 28:22 (13:11), o išvykoje jau sutriuškino varžovus - 35:20 (16:11)).
 

Pajūrio rankininkai didesnio vargo neturėjo ir pusfinalio susitikimuose - 2:0 įveikė Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkus. Pirmasis susitikimas Klaipėdoje baigėsi - 34:22 (19:10), antrasis Alytuje - 23:28 (8:13).
 

Artūras Juškėnas, "Žemaitijos dragūno" treneris: "Lūšis" - patyrusi, gerai sukomplektuota komanda, jau daugelį metų esanti tarp lyderių, tačiau vis pritrūkstanti sėkmės tapti čempionais. Šiemet prieš sezono pabaigą jie pasipildė labai pajėgiais žaidėjais iš Šiaulių "Universiteto-Diringos" komandos: Petru Očiku ir Egidijum Morkūnu. Tai labai sutvirtino jų pozicijas. Tačiau mūsų stiprioji pusė - ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis, jaunystė ir noras bei ryžtas nugalėti. Prieš finalo pradžią esame geros nuotaikos, gana ramūs, nusiteikę kautis. Buvo gana ilga pertrauka, tad esame išsiilgę rankinio. Svarbiausia, kad nė vienas žaidėjas nėra patyręs rimtos traumos, žaisti gali visi. Žinoma, daugelis turi mikrotraumų, tačiau jos nėra rimtos.

Kauno "Lūšis" tikriausiai sieks mums atkeršyti už kelių pastarųjų sezonų nesėkmes: pernai mes paskutinėse rungtynėse juos įveikėme rezultatu 31:26 (11:14) ir atėmėme čempiono titulą (pernai nebuvo atkrintamųjų rungtynių, bet taip jau susiklostė, kad paskutinės čempionato rungtynės buvo lemtingos, - aut. past.).
 

Prieš dvejus metus kauniečiai tapo reguliariojo čempionato nugalėtojais, o mes buvome vos aštuntoje pozicijoje, tačiau tuomet juos nugalėjome du kartus ir eliminavome tolesnės iš kovos dėl medalių. Prieš trejus metus "Lūšis" vyko į atkrintamąsias rungtynes su mumis ir pateko į avariją, tai mums atvėrė kelią į kitą etapą. Manau, kad kauniečiai sieks mums atsirevanšuoti, degs noru nugalėti, tačiau ir mes pergalės norime ne ką mažiau. Pažadu, kad iš paskutiniųjų sieksime apginti čempionų titulus".
 

Remigijus Vaičikauskas, "Žemaitijos dragūno" komandos kapitonas: "Esame pasiruošę finalui ir nekantriai jo laukiame. Suprantame, kad bus įtempta dvikova, tačiau kol kas viskas einasi pagal planą - treniruotėse atidirbom derinius, esame puikiai susižaidę, suprantame vieni kitus iš žvilgsnio. Tikiuosi, kad varžybų metu neiškils jokių netikėtumų. Labiausiai norėtųsi iškovoti pirmąją pergalę namuose, tai ne tik jauniems žaidėjams, bet ir man pačiam suteiktų psichologinio tvirtumo, pasitikėjimo savo jėgomis. Jei man reikėtų prognozuoti serijos baigtį, sakyčiau, kad nugalėsime  3:1. Tačiau tai tik mano asmeninė nuomonė. Žinoma, norėtųsi finalo seriją baigti kuo greičiau, bet nieko negali žinoti, gali prireikti ir visų penkerių rungtynių. Bet to tikrai nenorėčiau. Suprantu, kad žaisti su "Lūšimi" bus ne ką lengviau nei pernai. Komanda pasistiprino patyrusiais žaidėjais, o kaip žinia: "seni arkliai vagos negadina".
 

Vaidas Drevinskas, rezultatyviausias"Lūšies" žaidėjas: "Šiemet rungtyniauti bus kiek lengviau, neslėgs psichologinė įtampa. Pernai visi iš mūsų tikėjosi tik aukso medalių, tai mums ir pakišo koją. Šįmet reguliariajame čempionate buvome septinti, tačiau sugebėjome iškopti į finalą ir jau užsitikrinome sidabro medalius. Žaisime atsipalaidavę, nebūsime susikaustę, tad tai, manau, bus tik į naudą. Prieš finalą nuotaikos kovingos, nesame pamiršę pernai metų sezono ir kitų skaudžių atsiminimų su Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" ekipa. Manau, kad tai tiks paskatins atsikeršyti. Neslėpsiu, verda sportinis pyktis".

Vilius Rašimas, "Lūšies" komandos vartininkas: "Iš finalo tikimės pačio geriausio - tikrai nevažiuosime į Klaipėdą tik sužaisti rungtynių ar atiduoti pergalės. Nors pasakysiu gana drąsiai, tačiau mes šiemet galime laimėti čempionatą. Abi komandos - apylygės, visko gali būti, tačiau, manau, kad mes esame pajėgūs tapti čempionais. Suprantu, kad vartininkui svarbiose, atkakliose ir įtemptose rungtynėse tenka itin didelė atsakomybė, tačiau jaučiuosi ramus, gerai nusiteikęs. Mūsų komandoje atmosfera gera, belieka tik rungtyniauti ir išsiaiškinti lyderius".


 

Šeštadienį LRL prasideda ir kova dėl bronzos medalių. Serijoje iki dvejų pergalių susigrums Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkai su "HC Vilnius" ekipa. Šioje dvikovoje aikštės pranašumą turi alytiškiai - būtent pirmosios rungtynės šeštadienį 14 val. vyks pastarosios ekipos arenoje.
 

Antroji dvikova numatyta gegužės 4 dieną, 19 val., Vilniuje. Jei prireiks trečiųjų rungtynių, jos vyks gegužės 8 dieną, 17 val., Alytuje.
 

Reguliariajame LRL čempionate "Almeidos-Stronglaso" rankininkai įsitvirtino ketvirtoje pozicijoje (alytiškiai iškovojo 11 pergalių, vienerias rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus. Po reguliariojo čempionato jų sąskaitoje buvo 23 taškai).
 

"HC Vilnius" po reguliariojo čempionato buvo dviem laipteliais žemiau - šeštoje pozicijoje (9 pergalės, 1 lygiosios ir 8 pralaimėjimai; 19 taškų).
 

Ketvirtfinalio dvikovoje alytiškiai 2:0 nugalėjo Šiaulių "Universitetą-Diringą". "HC Vilnius" ketvirtfinalyje 2:1 iš tolesnės kovos eliminavo praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojus Kauno „Granito-Gaja-Kario“ rankininkus.

Eugenijus Gimbutas, "Almeida-Stronglasas" ekipos treneris: "Į geriausiųjų ekipų ketveriukę patekome po maždaug 15-16 metų pertraukos - mums tai itin džiugus pasiekimas. Visi dirbame su entuziazmu. Stengsimės iškovoti medalius, darysime viską, kad tai įvyktų. Tikimės žiūrovų pagalbos. Vilniaus komandai žaisti mažajame finale - jokia naujiena, tad jie turi psichologinį pranašumą. Bijau, kad tvyranti įtampa ir atsakomybė neigiamai nepaveiktų žaidėjų. Svarbiausia nepasiduoti emocijoms ir parodyti tą žaidimą, kurį galime".
 

Gintautas Adamkevičius, "Almeida-Stronglasas" ekipos kapitonas: "Komanda nusiteikusi itin kovingai. Daugeliui žaidėjų tai neeilinis įvykis - galimybė pirmą kartą pasipuošti bronzos medaliais. Galutinį serijos rezultatą prognozuoti sunku, bet tikiu, kad salės pranašumas turės lemiamą reikšmę. Daug kas priklauso ir nuo pirmųjų rungtynių, manau, pergalė pirmosiose rungtynėse - daugiau nei pusė darbo. Privalome iškovoti pergalę namuose, tuomet jau bus kur kas lengviau".
 

Andžejus Lysionokas, "HC Vilnius" treneris: "Ruošiames dvikovai, peržvelgėme vaizdo įrašus, išstudijavome varžovų žaidimą, įsigilinome į jų silpnąsias vietas, tad sieksime pergalės. Esame nusiteikę rimtai kovai. Mes jaunesni ir mūsų atsarginių suolelis - kiek ilgesnis, bandysime varžovus išvarginti ir priblokšti greitomis atakomis. Neapsėjome be praradimų - pusfinalio dvikovoje kelio raiščių traumą patyrė ir iš rikiuotės likusiam sezonui iškrito vienas iš pagrindinių žaidėjų Povilas Žarnauskas. Teks verstis be šio komandos nario".

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas