Ingvaras Butautas 2011 m. gegužės 18 d. 10:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dvigubi standartai – nesuprantami

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius neslepia - Europos krepšinio čempionatas kirto per kišenę Lietuvos futbolui.

Su L. Varanavičiumi kalbėjomės ir apie UEFA prezidento Michelio Platini vizitą mūsų šalyje praėjusią savaitę, Lietuvos futbolo aktualijas, infrastruktūros klausimus, paties LFF vadovo mokslus.
 

Pradėkime nuo Michelio Platini. Koks buvo UEFA vadovo apsilankymo Lietuvoje tikslas? Tai buvo labiau oficialus ar draugiškas vizitas?
Daugiau draugiškas. Kai man nepavyko iš naujo patekti į UEFA Vykdomąjį komitetą, jis sakė: nenusimink, atvažiuosiu, aplankysiu, paaiškinsiu visiems, kam bus įdomu, kaip jis veikia. Bet dabar, kai atvažiavo, tai jau nelabai ką liko plačiau ta tema kalbėti. Ji jau buvo ne tokia aktuali.
 

M. Platini Lietuvoje ne pirmą kartą. Ar jis visose UEFA šalyse taip dažnai lankosi?
Ne. Kiek aš žinau, pavyzdžiui, Estijoje, tik vieną kartą buvo. Kai kuriose šalyse lankosi dažniau. Tai turbūt labiau priklauso nuo asmeninių santykių.
 

Dažnai vadinate M. Platini asmeniniu draugu. Kaip bendrauja asmeniniai draugai neoficialioje aplinkoje. Su vertėju? Ar pats mokate prancūziškai?
Ne, mes kalbamės angliškai.
 

Bet UEFA prezidento susitikimui su spauda ieškojote vertėjo iš prancūzų kalbos...
Suprantama, jis labiau mėgsta kalbėti prancūziškai. Ypač spaudos konferencijose. Kadangi taip jis gali tiksliau išreikšti savo mintis. Bet jis tikrai gerai kalba angliškai.
 

Ar buvo laiko su UEFA prezidentu pabendrauti neformaliai?
Mes tris valandas vakarieniavome kartu su Vilniaus ir Kauno merais. Jis pamatė entuziazmą, kurio daug turi ir Artūras Zuokas, ir Rimantas Mikaitis.

„Dabar aš tikrai tikiu, kad kažkas įvyks“, – pasakė. Ir merams, ir mums, LFF atstovams, buvo tikrai malonu pabendrauti su futbolo legenda neformalioje aplinkoje.
 

Kaip vis dėl to atsitiko, kad M. Platini nepateko pas Lietuvos premjerą?
Andriaus Kubiliaus vizitas buvo suplanuotas daug anksčiau ir jis negalėjo dėl M. Platini pakeisti susitikimo laiko. Vyriausybei atstovavo KKSD vadovas Klemensas Rimšelis. Nežinau, kodėl bandoma įtikinti, kad vyriausybė nebendrauja, juk jai atstovavo Sporto departamento direktorius. Mano supratimu, mes tikrai negalime kaltinti vyriausybės nebendravimu, juolab kad ji išsakė poziciją, jog bus svarstoma Kauno stadiono renovacija. Manau, kad mums vyriausybės dėmesio tikrai pakanka ir nesijaučiame bėdžiai. Kai pasakiau M. Platini, kad premjeras negalės dalyvauti susitikime, jis atsakė: „Ne bėda, susitiksime kitą kartą.“
 

Ką reikštų Kauno stadiono renovacija? Nugriauti S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadioną ir pastatyti naują?
Ne, tam pinigų nėra. Tokiam darbui reikėtų apie 40 milijonų litų. Buvo kalbama apie naują tribūną ten, kur dabar yra švieslentė, o ši būtų perkelta į šoną. Taip pat buvo kalbama apie būtinybę įrengti vietas ypač svarbiems asmenims, šiuolaikiškus persirengimo kambarius, sudaryti geras sąlygas dirbti žurnalistams, apie šildomą aikštę.
 

Ar palaikote bent vieną iš neseniai skambėjusių politikų siūlymų dėl stadiono Vilniuje statybų? Kas jums atrodo geriau: grįžti prie stadiono Šeškinėje idėjos ar rekonstruoti „Žalgirio“ stadioną?
Aš negaliu nepalaikyti bet kurios idėjos, kuri yra susijusi su stadionų statyba. Gerai, jei valstybė nuspręs pabaigti Šeškinės stadioną. Vieno tokio stadiono šaliai reikia. Mano supratimu, tai nėra pats didžiausias prioritetas, bet jeigu nuspręs, tai tegu daro. Tik vienintelė sąlyga – sporto bendruomenės prašymas būtų, kad tai nebūtų daroma už visus sporto pinigus. Kaip kad dabar visi sporto pinigai yra sukišti į krepšinio arenų statybas. O mums aktualiausia, kad būtų futbolo stadionų. Tad jei pasisektų projektas su „Žalgirio“ stadionu, būtų nuostabu.


 

Ko futbolas konkrečiai negavo dėl pasirengimo Europos krepšinio čempionatui?
Beveik trisdešimčia procentų mums buvo sumažintas finansavimas. Negavome finansavimo 19-ečių rinktinei pasirengti Europos čempionatui. Sunervino dvigubi standartai. Krepšinio federacija gavo jaunimo rinktinių pasirengimui, o mes kažkodėl – ne. Nors čempionatas vyks kitais metais Lietuvoje ir mes tikrai norėtume gerai jame pasirodyti. Pačiam čempionatui rengti mes iš valstybės neprašome nė cento, nes ne mes UEFA mokam, o UEFA sumoka rengimo išlaidas. Tad keista, kad vyriausybė negalėjo sukrapštyti 100 tūkst. litų mūsų komandos pasirengimui.
 

Kaip pakomentuotumėte situaciją, kad penki A lygos klubai žaidžia ne savo miestų stadionuose. Tai normalu?
Aišku, kad situacija nėra normali. Bet atsižvelgiant į tai, kokie projektai šiuo metu vyksta, ji atrodo suprantama. Projektai tikrai gana sėkmingai juda. Tauragės stadionas iki liepos mėnesio bus rekonstruotas ir atidarytas, „Tauras“ žais ten. „Žalgirio“ klausimas turėtų išsispręsti, kai buvusiame „Vėtros“ stadione bus paklota danga. Tas bus irgi liepos mėnesį. Klaipėdos pasiaiškinimai, kodėl į stadioną neįsileidžiami miesto klubai, – visiškai nesuprantami. Ir Kauno situacija. Jeigu „Kauno“ klubas sako tiesą, kad miestas už stadioną iš jo reikalauja labai daug pinigų, tai yra keista. Bet vakar klausiau Kauno mero, tai jis šitos problemos nežinojo. Manau, kad jeigu „Kaunas“ norėtų, jis išsispręstų klausimą ir galėtų žaisti S. Dariaus ir S. Girėno sporto komplekso stadione.
 

Ar buvusioje „Vėtroje“ vyksta kokie nors darbai? Ar buvo laukiama UEFA sprendimo dėl tų darbų dalinio finansavimo?
UEFA sprendimas finansuoti buvo padarytas vakar. Darbai stadione vyksta jau seniai. Mes žinojome, kad sprendimas bus toks ir darbus pradėjome. Danga jau nuimta, padarytas drenažas ir faktiškai iki liepos visa nauja danga turėtų būti jau sudėta.
 

Neseniai teko skaityti, kad vykote į kursus Paryžiuje. Ko mokėsi LFF vadovas?
Yra tokia speciali programa, pavadinta „Europos sporto vadybos magistras“. Apie dvidešimt žmonių kas du mėnesius po savaitę skirtinguose pasaulio universitetuose ją studijuoja. Mano kolegos – „FIBA Europe“ prezidentas, Ledo ritulio federacijos generalinis sekretorius, daug žmonių iš futbolo, įvairaus lygio vadovų. Tai labai įdomūs mokslai. Briuselyje susipažinome su visų Europos sąjungos komisijų koridoriais. Paryžiuje turėjome galimybę pamatyti, kaip dirba „Canal Plus“ televizija. Anglijoje paskaitą skaitė Arsene’as Wengeras.

 Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas