Julius Bliūdžius 2010 m. kovo 31 d. 11:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Chemikas, patiesęs lokį – Denisas Sokolas

24 metų, 192 cm ūgio, 104 kg svorio Lietuvos sambo ir kovinio sambo čempionas vilnietis Denisas Sokolas – apie save, savo tikslus ir sportą, kurį pamėgo.

Denisas Sokolas
Denisas Sokolas

PIRMIEJI ŽINGSNIAI Lankyti dziudo treniruotes klube „Lokys“ Denisas pradėjo būdamas vienuolikos. Pirmasis treneris – Stasys Bazys, kuris iki šiol Denisui padeda šlifuoti dziudo veiksmus.
 

SENSACIJA 2010 m. Lietuvos suaugusiųjų sambo čempionu Denisas tapo pirmąkart. Tai nutiko praėjusį savaitgalį. Sportininkas pripažino, kad iškovoti titulą nebuvo pernelyg sudėtinga. Kur kas didesniu netikėtumu tapo Deniso pergalė kartu vykusiose kovinio sambo pirmenybėse. Tam, kad taptų čempionu Denisas turėjo įveikti tokius mišrių kovų (MMA) gerbėjams puikiai žinomus sportininkus, kaip Deividas Banaitis ir Tadas Lokys Rimkevičius. 

Pergalė prieš pastarąjį vadinta sensacija, tačiau pats Denisas aiškina, kad jam tiesiog pavyko išnaudoti savo stipriąsias puses. „Jis geresnis smūgiuotojas, aš geresnis imtynininkas. Rimkevičius – mišrių kovų meistras, taisyklės, pagal kurias kovojama koviniame samdo, jam nėra parankios, o man – parankios, todėl ir laimėjau“, - kuklinosi Denisas, įveikęs per 130 kg sveriantį sportininką, su kuriuo varžybose susirėmė pirmąkart. Vis dėlto labiausiai stebina faktas, kad iki šio Lietuvos čempionato, D.Sokolas nebuvo dalyvavęs nė viename kovinio samdo turnyre. Nusprendė ir sudalyvavo. Sudalyvavo ir laimėjo.
 

PASIEKIMAI Kol kas svarbiausiu pasiekimu tarptautinėje arenoje Denisas laiko praėjusiais metais iškovotą Europos "grappling" imtynių čempiono titulą bei 2008 m. pasaulio studentų sambo čempionato medalį.
 

TIKSLAS „Sportuoju dėl savęs“, - teigia Denisas. Varžybos – tiesiog įdomu. Tai nėra laiptelis tam tikro užsibrėžto tikslo link. Jis nesuka sau galvos dėl to, ką galėtų ir ką norėtų laimėti. „Sportuoju, nes negaliu be to. Kažkokių tikslų nesiekiu. Sportuoju dėl savęs ir tik tuomet, kai ateina varžybos, atsiranda noras laimėti. Esu Europos „grappling“ čempionas, bet kas iš to? Tai neolimpinė sporto šaka ir už tai pinigo niekas neduoda. Todėl atsiriboji nuo įsipareigojimų kažką laimėti ir sportuoji tik dėl savęs“, – teigė šalies čempionas.
 

SPORTO ŠAKOS Dziudo, sambo, kovinis sambo, brazilų džiu-džitsu, "grappling" imtynės... Sąrašas kovinių sporto šakų, kurias išbandė Denisas, ganėtinai ilgas. Sambo ir džiu-džitsu – arčiausiai širdies. Dziudo, sporto šaka, nuo kurios pradėjo savo sportinį kelią, Denisui kuo toliau, tuo mažiau patinka.
 

„Pasipylę taisyklių pakeitimą dziudo sportą padarė nebeįdomų. Pakeitė daug niuansų. Pavyzdžiui, visiškai uždraudė pagriebimus už kojų. Padaugėjo įspėjimų, kovos tapo labai priklausomos nuo teisėjavimo. Šiek tiek pasyvesnis – įspėjimas, nepavyksta kažko padaryti – įspėjimas. Viskas turi vykti žaibiškai. Sutinku, kad pastarieji pakeitimai susiję su tuo, kad kovos taptų patrauklesnės žiūrovams, tačiau uždrausti paėmimus už kojų buvo absurdiška.
 

Paėmimai už kojų – silpnoji japonų sportininkų pusė.  Japonai, dziudo pradininkai, staiga nusprendė, kad šie veiksmai yra kilę ne iš dziudo, o iš įvairiausių alyš, kuraš ir kitų nacionalinių gruzinų ar armėnų imtynių, todėl paėmimus už kojų uždraudė. Man tai nepatinka“, – kalbėjo D.Sokolas.


 

Denisas nesikremta, kad sambo nėra olimpinė sporto šaka, o karjera dziudo kovose, vien dėl to, kad turėtų galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse, jo niekada neviliojo. Tuo tarpu graikų-romėnų ar laisvosiomis imtynėmis nors kiek rimčiau apskritai nesidomėjo. „Man reikalingas kimono, paėmimas, didesnis kovos artumas. Graikų-romėnų imtynės - graži sporto šaka, bet man įspūdžio nedarė“, – teigė sportininkas.
 

O mišrios kovos, bušido? „Noras pabandyti galbūt yra, bet pagalvoji – pinigai, dėl kurių jie kovoja, nėra tokie jau dideli, o traumų tikimybė – labai didelė. Galbūt ateityje, pagerinęs smūginę techniką, sudalyvaučiau“.
 

„Sambo nėra olimpinė sporto šaka, bet varžybų čia yra labai daug ir konkurencija išties didelė. Ypač sunku varžytis su Rusijos ir Ukrainos sportininkais. Sambo varžybose nėra lengva laimėti, kas mano kitaip – klysta. Kita vertus, jei golfas tapo olimpine sporto šaka, kodėl vieną dieną negalėtų tapti sambo? Mano nuomone, tai tik laiko klausimas“.
 

SVORIO KATEGORIJA “Esu laisvas agentas, - juokauja Denisas. – Galiu kovoti tiek svorio kategorijoje iki 100 kg, tiek kategorijoje virš 100 kg. Sveriu 104 kg, todėl galiu laviruoti. Nuo pirmo kurso, tai yra, nuo 18 metų iki užpernai varžiausi iki 100 kg kategorijoje. Paskutinius pusantrų metų – virš 100 kg. Didelio skirtumo neįžvelgiu, nes ir ten, ir ten yra stiprių priešininkų”.
 

EUROPA IR PASAULIS Tapęs šalies čempionu D.Sokolas iškovojo teisę atstovauti Lietuvai gegužės 13-17 dienomis Minske (Baltarusija) vyksiančiame Europos sambo čempionate, o lapkritį Taškente (Uzbekistanas) – pasaulio čempionate. Nors tokio rango varžybose sportininkas dar nėra dalyvavęs, važiuoti tik tam, kad pasirodytų, jis neketina. „Tai ne olimpinės žaidynės, kur, kaip sakoma, svarbu dalyvauti, o ne laimėti. Jei dalyvauti, tai tik kabintis į medalius“, – tikino Denisas.
 

SILPNOSIOS IR STIPRIOSIOS PUSĖS „Silpnoji mano pusė – greičio stoka, stiprioji – imtynės parteryje. Kovoje su Rimkevičium greičio užteko sočiai, tačiau koviniame sambo trūksta smūginės technikos. Sportiniame sambo norėtųsi būti greitesniam, staigesniam, nes technika nėra skurdi. Sprogimo trūksta“. 
 

TRENERIS Kalbėdams apie trenerius, su kuriais dirba, Denisas pirmiausia išskiria S.Bazį. Po to – Ričardą Piepolį, žinomą pravarde Smauglys, bene didžiausią autoritetą Lietuvos kovinio sporto padangėje. „Jo indėlis į psichologinį pasiruošimą ir kovą parteryje – labai didelis. Mes, jo auklėtiniai, mėgstame juokauti, kad esame jo „smaugliukai“. „Grappling“ čempionate dalyvavau kaip Piepolio auklėtinis. Lietuvos menų kovose Piepolis – jau savotiškas „brandas“. Tiek karatė, tiek sambo, tiek bušido pasaulyje šis žmogus turi milžinišką autoritetą“, - teigė Denisas.
 

STUDIJOS D.Sokolas Vilniaus universiteto pirmame magistrantūros kurse studijuoja chemiją.


  
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas