Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 30 d. 18:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Reikia laukti kovos ir pergalės

Lietuvos moterų rankinio rinktinė, rytoj Kauno sporto halėje tęsdama kovas dėl patekimo į 2010 m. Europos čempionatą, nusiteikusi siekti tik pergalės

Lietuvos moterų rankinio rinktinės spaudos konferencija
Alfredo Pliadžio nuotr.
Lietuvos moterų rankinio rinktinės spaudos konferencija
   

 

Lietuvos moterų rankinio rinktinė nusiteikusi kovingai. Rytoj Kauno sporto halėje tęsianti kovas dėl patekimo į 2010 m. Europos čempionatą, lietuvės sieks tik pergalės. Norint įveikti atrankos barjerą, joms būtina nugalėti olandes namuose ir svečiuose ir laukti, kad rytoj tuo pačiu metu susitinkančių Kroatijos ir Makedonijos rinnktinių varžybos baigtųsi lyderių kroačių pergale.

Lietuvos moterų rinktinės treneris Rimantas Mikalauskas lietuvių ir olandžių galimybes laimėti rytdienos rungtynes vertina vienodai – 50 ir 50.  „Olandės moka žaisti rankinį. Bet viskas priklausys nuo mūsų nusiteikimo. Turėtų padėti ir namų sienos, nors kartais būna ir taip, kad jos pakiša koją. Atsakomybė gali šiek tiek slėgti. Tačiau mes neturime kur trauktis – reikia laimėti ir rytoj, ir Olandijoje, jei galvojame apie tolesnes perspektyvas“.

Prisimindama du pralaimėjimus ankstesnėse atrankos varžybose (Makedonijai svečiuose 24:32 ir Kroatijai namuose 24:42), rinktinės kapitonė Jūratė Jankaitienė sakė, jog tada merginoms tiesiog nesisekė: „Nemanau, kad tada varžovės buvo neįveikiamos – kažko tiesiog pritrūko. Dabar suvažiavome visos – labai norime laimėti. Olandės žaidžia greitą rankinį – mes irgi galime taip žaisti. Jei turėsime galvas ant pečių, tikrai bus pergalė“. Jai antrino ir geriausia 2009 m. Lietuvos rankininkė Laima Bernatavičiūtė, žaidžianti Vengrijoje: „Pirmiausia rytoj reikia laukti kovos, nes visos esame nusiteikusios kovingai. O tada jau galima laukti ir pergalės“. Beje, Laima pasakojo, jog klubas į rinktinės runtynes ją visada išleidžia sunkiai: „Klubas visada spyriojasi, nes esu viena pagrindinių žaidėjų – baiminasi, kad negaučiau traumos. Todėl prieš išvykstant manęs visada klausia - ar esu įsitikinusi, kad noriu grįžti į Lietuvą?..“Pasak trenerio R.Mikalausko ir rinktinės kapitonės J.Jankaitienės, olandės žaidžia greitą ir technišką rankinį, priima netikėtus sprendimus, moka prisitaikyti prie varžovių ir išnaudoti jų silpnas vietas. „Todėl reikia vengti klaidų  gaudant kamuolį, jį perduodant, nes tai – lengvi taškai varžovėms“.

Į Lietuvos rinktinę, pasak Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Edžio Urbanavičiaus,  šį kartą pavyko sukviesti bemaž visas pajėgiausias rankininkes. Rinktinės treneris pridėjo, kad joje trūksta tik Aušros Stankutės, žaidžiančios Graikijoje, ir Agnietės Grigaitės, atstovaujančios Austrijos klubui. „Bet surinkti visas geriausias rankininkes praktiškai neįmanoma. Ši rinktinės sudėtis – optimali“, - sakė treneris. Federakcijos prezidentas apgailestavo, jog naujoji federacijos vadovybė dar nespėjo sukurti sistemos, kokia yra įdiegta vyrų rinkttinėje – trūksta bendrų stovyklų, kontrolinių varžybų, turnyrų. Todėl susižaidimo stoka gali atsiliepti. Lietuvoje žaidžiančios rankininkės į stovyklą susirinko jau anksčiau, tačiau paskutinės legionierės prie jų prisidėjo tik pirmadienį.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi viena Lietuvos rinktinės lyderių, žaidžianti Vokietijoje, Birutė Stellbrink džiaugėsi, jog rinktinė rytoj rungtyniaus Kaune: „Esu kilusi iš Garliavos ir žaisti Kaune yra didelis pliusas, o man asmeniškai tai suteikia dar daugiau emocijų. Tie, kurie matė mus rungtyniaujančias Panevėžyje, dabar Kaune galės įsitikinti, kad mes galime kovoti. Blogiau, kaip su kroatėmis žaisti neįmanoma“. E.Urbanavičius sakė, jog bilietai vaikams į rungtynes kainuoja 6 litus, suaugusiems – 10 litų. Rungtynės taip pat bus filmuojamos, tačiau jų transliaciją žydruosiuose ekranuose bus galima išvysti vėliau. „Norime pirmenybę atiduoti į Halę ateisiantiems žiūrovams“, - sakė federacijos prezidentas.
 

Atsakomąsias rungtynes Olandijoje Lietuvos rinktinė žais balandžio 4 d., gegužės 25 d. namuose susitiks su Makedonijos rankininkėmis, o atrankos varžybas baigs gegužės 29 d. rungtynėmis svečiuose su kroatėmis.
 

Praėjusių metų spalį lietuvės svečiuose 24:32 nusileido Makedonijos ekipai ir Panevėžyje 24:42 pralaimėjo Kroatijos komandai. Taškų nepelniusios mūsų šalies atstovės VII atrankos grupėje yra paskutinės - ketvirtos. Pirmauja 4 taškus iš tiek pat galimų turinčios kroatės. Antrąją vietą užima makedonės (3 tšk.), trečiąją - olandės (1 tšk.).
 

Į Europos čempionato finalinį etapą, kuris 2010 metų gruodžio 7-19 dienomis vyks Norvegijoje ir Danijoje, pateks pirmąsias dvi vietas grupėje užimsiančios komandos.


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas