Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 13 d. 17:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į varžybas - su vestuvine suknele

Kaune vykusiose tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose nugalėtojams atiteko "Brača sport" irklai

Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
   
Kaune 12-ą kartą surengtos tarptautinės „Brača Sport“ bei Kauno irklavimo mokyklos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos.

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 120 irkluotojų iš Estijos, Rusijos (Kaliningrado) ir Lietuvos. Buvo kovojama dėl visame pasaulyje puikiai žinomos Vengrijos ir Lietuvos irklų gaminimo įmonės UAB „Brača sport“ (dir. Arūnas Tomkevičius) bei Kauno irklavimo mokyklos (dir. Arvydas Sapka) prizų.

DOVANOS. Jomis stipriausius irkluotojus palepino ir Gedimino Varno įmonė „Mitybos papildai sportininkams“, o  Kauno sporto skyrius skyrė pinigų medaliams pagaminti. Rungtyniavo jaunučiai, suaugusieji ir veteranai. Pastarieji ypač atidžiai sekė pačių jauniausiųjų kovas ir trims perspektyviausiems sportininkams – visaginiečiui Antanui Sėjai, panevėžietei Laurynai Paulauskaitei ir šiauliečiui Donatui Valteriui įsteigė specialius prizus, vildamiesi, kad šie talentingi sportininkai  jau netolimoje ateityje nudžiugins svariomis pergalėmis.

Irkluotojai bene labiausiai stengėsi patekti tarp prizininkų, nes jų laukė puiki dovana – irklai. Visą laiką kartu su sportininkais ir treneriais buvo ir praeityje puikus baidarininkas, dukart SSRS ir daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar jau 20 metų vadovaujantis „Brača Sport“ įmonei A. Tomkevičius.

„Irklai visada buvo ir bus pagrindinis sportininkų įrankis, treniruojantis ir siekiant gerų rezultatų. Žinodamas, kokį didelį vaidmenį jie vaidina, kiek galėdamas stengiuosi padėti sportininkams. Jiems dabar paskyrėme 12 naujutėlaičių, geros kokybės irklų. Kiekvieną sezoną pasaulyje kasmet rengiame apie 25 parodas, pristatome savo produkciją ir naujausius modelius. Per metus pagaminame apie 20 tūkst. irklų ir juos tiekiame savo distributoriams. Nuolat važinėjame po pasaulio ir Europos čempionatus, visą laiką turime jausti pulsą. Jeigu jo nejausi, nežinosi irklavimo tendencijų, pageidavimų“, – sakė A. Tomkevičius, kuris Kaune po varžybų sportininkams surengė ir vaišes. 

Skirtingai nei ankstesniais metais,šiemet per varžybas rungtyniauta tiktai vienviečių kanojų ir baidarių varžybose 500 m ir 1000 m distancijose. Tačiau šis eksperimentas, pasak daugumos irklavimo trenerių, nepasiteisino, ir kitąmet varžybų organizatoriai varžybų programą, atrodo, keis.

VESTUVĖS. Varžybos neapsiėjo ir be malonios staigmenos. Į irklavimo bazę užklydo ... vestuvininkai. Bet neatsitiktinai. Jaunavedžiai – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė Vaida Arbočiūtė bei jos išrinktasis krepšininkas Einaras Stungys, anksčiau atstovavęs kelioms mūsų šalies komandoms, o dabar Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos krepšinio treneris. 

Aukso žiedus pora sumainė po šešerių metų draugystės. Vestuvininkai fotografavosi irklavimo bazėje, pasiirstė motorine valtimi, mokyklos direktoriui ir treneriui A. Sapkai įteikė šampano butelį. Lampėdžiai Vaidai - brangi vieta, čia jinai pradėjo savo sportinę karjerą, čia sportininkė ją ir baigė. 

NUGALĖTOJAI. „Brača Sport“ irklavimo taurės varžybose 1000 m ir 500 m distancijų baidarininkų varžybas laimėjo kaunietis Ričardas Nekrošius ir vilnietė Dovilė Sudeikytė, o kanojininkų – visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Jaunučių grupėje 500 m nuotolyje nugalėtojais tapo estų baidarininkas Hansas Hendrikas Mikas ir kanojininkas Josepas Karlsonas bei panevėžietė Bernadeta Kairytė.  

Veteranų grupėje 500 m distanciją greičiausiais įveikė vilnietis baidarininkas Saulius Svaldenis, kaunietis kanojininkas Romas Kudirkas.INTRIGA. Įdomiausia kova vyko vyrų 500 m distancijoje, kur per kanojininkų varžybas susitiko pasaulio ir Europos čempionai Kaune gyvenantis Tomas Gadeikis ir visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Kova buvo labai graži ir ją laimėjo pastarasis.  

Birželio 17-19 d. Serbijoje vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kurį J. Šuklinas praleis, o T. Gadeikis jam kruopščiai rengiasi. Su Raimundu Labucku (šis sportininkas Kaune nedalyvavo) jie tikisi svariai pasirodyti dviviečių kanojų 200 m ir 500 m distancijų varžybose.

„Per treniruotes daugiausiai irkluojame vienvietes, o į dvivietę kanoją sėdame tiktai prieš svarbesnius metų startus. Vis pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes: esame trys aukšto lygio kanojininkai, tačiau per olimpines žaidynes šaliai atstovaus tiktai vienas kanojininkas, irkluosiantis vienvietę. Kelialapiai – ne vardiniai, jie bus skiriami tiktai šalims. Jeigu, tarkime, per Europos čempionatą visi trise (J. Šuklinas, R. Labuckas ir aš) irkluotume vienvietes, gal visi ir į finalą patektume.

Šiemet per Europos čempionatą kelialapiai į olimpines žaidynes nebus dalinami. Lemtingas bus pasaulio čempionatas, taip pat kitų metų Europos čempionatas. Šie metai mums labai sunkūs. Ypač gaila, kad pagal duomenis mums netinka olimpinė 1000 m distancija, nes esame sprinteriai.

Tačiau viliamės, kad į olimpinių žaidynių programą turėtų grįžti emocingas 200 m nuotolis irkluojant dvivietę kanoją“, - sakė T. Gadeikis, kuris 500 m nuotolio varžybose užėmė antrą vietą. Varžybos Kaune jam buvo puikus kontrolinis startas prieš Europos čempionatą.

T. Gadeikis yra visas atsidavęs kanojų irklavimui. Netgi butą Kaune, Kaniūkų mikrorajone, prie Lampėdžių karjero nusipirko, kad galėtų ramiai irkluoti. Šie metai sportininkui bus įsimintini: rugsėjo 10 d. įvyks jo vestuvės.

IRKLAI. Savo dvikova su pasaulio čempionu T. Gadeikiu liko patenkintas ir J. Šuklinas. „Gerai, kad Tomas sugalvojo dalyvauti varžybose, jauniems sportininkams parodė, kaip reikia irkluoti. Mūsų dvikova, atrodo, papuošė varžybas“, - sakė J. Šuklinas.

Sportininkas teigė, kad dabar jis jaučiasi labai gerai. Pasak Jevgenijaus, jau prabėgo pirmoji sezono dalis. Dabar Visagine jis vieną savaitę ilsėsis, vaikščios lengvai pasportuoti į sporto salę ir po to pradės pagrindinį pasirengimą pasaulio čempionatui Šegede (Vengrija).

Pasaulio ir Europos čempionas už pergales abiejų nuotolių varžybose buvo apdovanotas dviem irklais. „Turiu jų kelis, tačiau irklų niekada nebūna per daug. Mažesnius irklus, kurie man netinka, atiduodu jaunesniems sportininkams“, - sakė visaginietis.       

Komandines varžybas laimėjo Kauno irkluotojai (41 tšk.), aplenkę Visagino (28) ir Vilniaus (27) baidarininkus bei kanojininkus.       
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas