Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 27 d. 11:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkių laukia karšta vasara

Lietuvos moterų dviračių rinktinės vyriausiasis treneris G. Kastanauskas tikisi, kad Londono olimpinėse žaidynėse startuos dvi ar trys jo auklėtinės

Atskiro starto lenktynių čempionė A. Trebaitė.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Atskiro starto lenktynių čempionė A. Trebaitė.
   
Lietuvos moterų dviračių plento rinktinei antrus metus vadovaujantis Vilniaus „Sietyno“sporto mokyklos direktorius Gediminas Kastanauskas yra ir patyręs treneris praėjusį savaitgalį gerai pasirodė ir per Utenoje vykusį Lietuvos čempionatą. 

Šalies moterų dviračių sporte įvyko kartų kaita. Plentą paliko dviračių sporto legendos Diana Žiliūtė, Edita Pučinskaitė, Rasa ir Jolanta Polikevičiūtės. Jas keičia naujos dviratininkės. Tad treneriams iškyla didelis uždavinys – išugdyti panašaus meistriškumo plento meistres, kokios buvo pasaulio čempionės bei medalininkės.

„Gyvenimas nestovi vietoje. Pasaulyje moterų dviračių sporte dabar didelė konkurencija, atsirado daug profesionalių klubų. Tačiau ambicijų turime ir mes. Per vieną iš pasaulio taurės etapų Pekine Rasa Leleivytė grupinėse lenktynėse užėmė penktą vietą. Ji ne tiktai puiki sprinterė, finišuotoja, bet jau gerai važiuoja ir kalnuose, kas dviratininkėms ypatingai svarbu“, – sako G. Kastanauskas.

Kaip vertinate šiemetinį Lietuvos dviračių sporto čempionatą, ar dviratininkės pateisino jo lūkesčius?
 Pateisino, čempionate netrūko intrigos. Kovingumu pasižymėjo atskiro starto ir grupinės lenktynės. Iš anksto buvo sunku prognozuoti, kas nugalės. 15 km atskiro starto varžybose nugalėtoją lėmė tiktai akimirka. Čempione tapusi panevėžietė Aušrinė Trebaitė (33:18,94) vos vos pralenkė sidabro medalininkę, mano auklėtinę Katažyną Sosną Trečia liko dar viena mano mokinė Aleksandra Sošenko.

A. Trebaitė, kuri rengiasi treko išbandymams, šiemet rodo stabilius rezultatus individualiose lenktynėse. Ji gerai lenktyniauja treke ir plente. Mano auklėtinės šiemet ypač daug rungtyniauja, dabar dviejų jų – Katažynos Sosnos ir Rasos Leleivytės, kuri čempionato atskiro starto lenktynėse nedalyvavo,  laukia „Giro d‘ Italia“ daugiadienės lenktynės. Jos abi (šiam klubui priklauso ir Urtė Juodvalkytė) treniruojasi italų klube „Vaiano Tepso Solaristech“ į Italiją išvyksta šiandien.

Pagerėjo U. Juodvalkytės rezultatai. Atskiro starto varžybose ji buvo aštunta. Su šia dviratininke turėjau rimtą pokalbį ir ji, atrodo, reagavo į tai, ką sakiau. Manau, kad Urtė dabar nesustos ir sieks geresnių rezultatų.

Įdomios buvo ir 111 km grupinės lenktynės. Nors dviratininkių susirinko tiktai 20, tačiau jos rungėsi itin atkakliai. Nuo pagrindinės grupės atitrūkus šešioms dviratininkėms, medalininkės paaiškėjo paskutiniuosiuose distancijos metruose. Nugalėjo šiemet stabiliai startuojanti mano auklėtinė Rasa Leleivytė, aplenkusi šilališkę Ingą Čilvinaitę, kuri čempionate dalyvavo po daugiadienių lenktynių Amerikoje, ir panevėžietę Aušrinę Trebaitę.

Liepos 14-17 d. dviratininkių laukia Europos (iki 23 m.) čempionatas Italijoje, kokios mūsų dviratininkių galimybės jame?
Komanda jau sudaryta. Lietuvai atstovaus Katažyna Sosna, Aleksandra Sošenko, Eglė Zablockytė, Vaida Pikauskaitė ir Roberta Barzdaitė. Per atskiro starto varžybas mūsų didžiausia viltis – K. Sosna, kuri iki čempionato turėtų pagerinti savo sportinę formą.

Jos šiemet dar lauks ir daug kitų startų. Liepos 6 d. ši rinktinė dalyvaus daugiadienėse lenktynėse Čekijoje, tai bus paskutinysis dviratininkių jėgų išbandymas prieš Europos čempionatą.

Netruks ateiti ir pasaulio čempionatas, kuris vyks rugsėjo mėnesį Kopenhagoje. Kelios dviratininkės, dalyvausiančios jame jau aiškios, o kitoms dviratininkėms durys į rinktinę dar neuždarytas.

Ar rengiantis svarbiausiems metų išbandymams susiduriate su kokiomis nors problemomis?
Viskas vyksta normaliai. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneriu Antanu Jakimavičiumi. Sutarėme, kad jis man padės plento varžybose, o aš jam – treko.

Lietuvos moterų dviračių rinktinei vadovaujate antrus metus, ar nenusiviliate tuo, ką darote?
Kaip ir anksčiau, Vilniuje dirbu treneriu, ugdau jaunąsias dviratininkes. Gerai sutariu su treneriais, dviratininkėmis. Dabar mums ypač karštas metas, prasidėjo taškų rinkimas į Londono olimpines žaidynes. Visos varžybos, kurios yra Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) reitinge yra įskaitinės.
Kiek tikitės parengti dviratininkių, dalyvausiančių olimpinėse žaidynės?
Blogiausiu atveju, – dvi, o geriausiu -  tris. Mūsų lyderė – Rasa Leleivytė, o kitos dviratininkės jai dabar turi padėti. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas