Lina Daugėlaitė 2010 m. balandžio 1 d. 15:38 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Žaisti rinktinėje - didžiulė garbė

Taip teigia Lietuvos rinktinės lyderė, Vokietijos 1-oje bundeslygoje rungtyniaujanti ir rezultatyviausia savo komandos žaidėja rankininkė Birutė Stellbrink

Lietuvos rinktinės lyderė - Birutė Stellbrink
avgi.lt nuotr.
Lietuvos rinktinės lyderė - Birutė Stellbrink
   

Tik pirmadienį trečią valandą popiet Vilnių pasiekusi viena Lietuvos rankinio rinktinės lyderių Birutė Stellbrink, žaidžianti Vokietijos 1-oje bundeslygoje, po poros valandų jau dalyvavo rinktinės treniruotėje. "Prieš tai Lietuvoje buvau, kai vyko pirmasis atrankos į Europos čempionatą etapas ir žaidėme su makedonėm - tai buvo spalio mėnuo", - prisiminė Lietuvos rinktinės atakų lyderė B.Stellbrink, kuri yra rezultatyviausia "Frisch auf Goeppingen" klubo žaidėja.

 

Tad pirmadienį po treniruotės Birutė skubėjo apsilankyti pas mamą gimtojoje Garliavoje. "Treneris atleido nuo vakarienės su rinktine. Mama prigamino maisto, tai prisivalgiau - lietuviškų žuvų, silkių ir viso kito... O daugiau laisvo laiko nelabai ir turėjau, nes tikrai įtemptai dirbome - kartu pusryčiai, po to filmuotos medžiagos peržiūra, treniruotė, pietūs, poilsis... Net iki parduotuvės nebuvo kada nueiti - draugė atvežė, ko reikėjo. Manau, gal ketvirtadienis bus truputį laisvesnė diena", - vylėsi mergina laisvu laiku planavusi pirmiausia apsilankyti pas kirpėją.
 

Įmantriai trečiadienio rungtynėse supintais plaukais žaidusi B.Stellbrink šypsojosi - ne, specialios šukuosenos per varžybas ji neturinti, o šįkart jai plaukus supynė komandos draugė Rūta: "Rūta moka taip pinti - man patinka, kai nė vienas plaukas neišlenda".

 

Pirmame kėlinyje pelnėte pusę komandos įvarčių, tačiau antrame kėlinyje priėjimo prie varžovių vartų nebesisekė rasti? - paklausėme B.Stellbrink, kuri trečiadienio rungtynėse buvo rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja, pelniusi 10 įvarčių.

Pirmame kėlinyje 20 minučių mes žaidėme tikrai puikiai, išnaudojome šansus, be to, varžovės gynėsi ne taip kibiai, kaip pradėjo gintis antrame kėlinyje. Antrame kėlinyje mane labiau dengė, galbūt man reikėjo daugiau susižaisti "su kraštu", tačiau apskritai varžovės antrame kėlinyje daug geriau stovėjo gynyboje, o mes visiškai negalėjome užpulti. Tai ir buvo problema. 20 minučių žaidėme puikiai, po to prasidėjo klaidos. Buvo situacijų, kai aikštelėje mūsų buvo dauguma – olandės liko tik keturios, tačiau gavome dar vieną įvartį. Po to gal buvo truputį sunku ir psichologiškai.

 

Dieną prieš rungtynes vykusioje spaudos konferencijoje sakėte, kad esate nusiteikusios kovingai. Kovingumo nepritrūko?

Tikrai netrūko. Visos merginos buvo nusiteikusios kovingai ir per apšilimą buvo matyti, kad tikrai visos degė. Manau, merginos davė tiek, kiek galėjo duoti šią dieną. 

Žaisti Kauno halėje jums, garliaviškei, buvo papildomų emocijų?

Buvo atėję mano draugai, pažįstami, šeima, nors kai žaidėme Panevėžyje, visi artimieji taip pat buvo susirinkę. Tačiau man, kaip buvusiai garliaviškei, „Žalgirio“ žaidėjai, rungtyniauti Halėje daug maloniau, kyla ypatingi jausmai. Deja, šįkart tai neatnešė sėkmės, kaip mes tikėjomės. Bet rankų nenuleisime - ruošimės toliau, bandysime kovoti. Aš į viską žiūriu optimistiškai. Šiuo metu rinktinės situacija yra tokia, kokia yra ir tą rodo rezultatas.

 

Visą kėlinį pirmavusios, jo pabaigoje iniciatyvą praradote. Buvo sunku susikaupti prieš antrąją rungtynių dalį?

Pirmas kėlinys baigėsi trijų įvarčių skirtumu olandžių naudai – 12:15. Taigi viskas dar buvo priešaky. Per pertrauką su panom pasikalbėjom, sudėjom rankas ir sakėm - kovosim. Gal pradėjome per daug nervintis, gal dar kažkas buvo - nežinau, bet padarėme tokių klaidų, kaip vaikai.

 

Visas rungtynes žaidėte beveik be poilsio. Nepritrūko jėgų?

Be poilsio žaisti esu įpratusi, nes ir Vokietijoje netenka labai ilgai sėdėti ant suolo. Tik rungtynių pabaigoje pradėjo traukti blauzdą - gal įtampa, gal magnio ar skysčių per mažai, bet negalėjau net bėgti, todėl turėjau trumpam išeiti iš aikštės. Tačiau nuovargio tikrai nejaučiau.

 

Esate lyderė Lietuvos rinktinėje ir savo komandoje Vokietijoje. Atsakomybė rinktinėje ir klube skiriasi?

Skiriasi. Klube žaisti visai kitoks jausmas - tai yra tavo darbas, už tai tu gauni pinigus. Be abejo, kokios rungtynės bebūtų, atiduodi save 100 proc. Tačiau atstovauti Lietuvai man asmeniškai yra didžiulė garbė. Rinktinėje žaidžiu dar tik trejetą metų, džiaugiuosi apskritai gavusi tokią galimybę. Tai man labai daug duoda.

 

Tolesni šio sezono planai?

Sekmadienį laukia rungtynės su olandėmis. Manau, daug ką reikės keisti ir gynyboje, ir puolime. Dar turime tris dienas - teks daug padirbėti. O pirmadienį man jau treniruotė klube - vyras atvažiuos manęs pasiimti į Olandiją. Trečiadienį paskutinės reguliaraus sezono Bundeslygos rungtynės - kaip žinia, mano klubas pateko į atkrentamąsias varžybas. Savaitgalį žaidžiame Europos taurės pusfinalį su lenkėmis. Taigi programa iki kito rinktinės etapo įtempta - dar du mėnesius daug žaisiu.

 

Koks šis sezonas buvo klube jums asmeniškai?

Paskutinius dvejus metus esu tarp rezultatyviausių Bundeslygos rankininkių. Šį sezoną, atrodo, kol kas esu penkiolikta. Sekasi gerai - nors neseniai pora rungtynių buvo neitin sėkmingų, paskutines sekmadienį laimėjome, pelniau 9 įvarčius. Prieš tai Europos taurėje išėjome į pusfinalį. Esu patenkinta, manau, treneriai - taip pat.

 

Kiek metų jau Vokietijoje?

Išvykau būdama 19-os - 2001 metais. Taigi jau, galima sakyti, dešimt metų. Vyras vokietis. Manau, Vokietijoje liksiu ir baigusi sportinę karjerą. Vokietija - ne Amerika, Lietuva nėra taip toli, kad būtų sudėtinga parskristi. Nežinau, kaip bus, kai rankinio nebežaisiu, bet ateitį vis tiek greičiausiai susiesiu su sportu - ir dabar vaikus truputėlį treniruoju, ir mokslus baigiau. Mano ateitis Vokietijoje.

 

Turite kokį prietarą ar talismaną, kas padeda per rungtynes?

Jeigu atstovauju rinktinei, tai visada ant riešo užsimaunu antrankį su Lietuvos vėliavos spalvomis. O daugiau kažko specialaus - neturiu.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas