Ingvaras Butautas 2011 m. liepos 10 d. 23:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Fanų pirmenybes laimėjo "Žalgirio" gerbėjai

Fanų čempionate - kita hierarchija, negu Lietuvos A lygoje. "Šiauliai" ar "Dainava" čia stipresni, negu "Ekranas" ar "Sūduva".

Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
   
Šeštadienį Šiaulių "Klevo" sporto mokyklos stadione nuo ryto iki vakaro vyko Lietuvos fanų čempionatas – šalies futbolo klubų organizuoto palaikymo grupių turnyras.

Tokios pirmenybės vyksta kartą arba du per metus. Pirmas toks turnyras buvo surengtas dar 1995-aisiais. Šios vasaros pirmenybės buvo jau 29-osios.

Pirmenybėse visada būna užsienio svečių. Šį kartą jų nebuvo daug, dalyvavo dvi latvių komandos: aktyviausi Liepojos „Metalurgs“ ir Rygos „Skonto“ gerbėjai.

Lietuviai surinko 14 komandų. 10 atstovavo A lygos klubų fanams, viena – pirmosios lygos Kretingos "Minijos", viena – antrosios lygos Kaišiadorių "Baltų" gerbėjams. Nebuvo atsakyta ir pernai sužlugusios Vilniaus „Vėtros“ fanų grupei, o Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjams atstovavo dvi komandos.

Viso rungėsi apie 150 įvairaus amžiaus dalyvių. „Atlanto“ fanų komandoje rungtyniavo ir viena mergina.
Rungtynės buvo žaidžiamos pusėje futbolo aikštės po 7 žmones komandoje du kėlinukus po 15 minučių.

Favoritams nebuvo lengva

Fanų turnyrai turi savo istoriją, savo hierarchiją, favoritus ir autsaiderius. Juose visada į aukščiausius apdovanojimus pretenduoja „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ fanų komandos, kurios yra laimėję daugiausia titulų. Iki šių pirmenybių ir „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ jų turėjo po lygiai – po 12.

Šiemet buvo laukiama atkaklios šių komandų dvikovos finale, turnyro dalyvių vadinamame „el classico“. Nors „Žalgirio“ fanai buvo keturių pastarųjų čempionatų nugalėtojai, šiauliečių galimybės buvo vertinamos aukščiau – jie niekada niekam neleido laimėti čempionato jų namuose.

Vis dėl to, šios pirmenybės patvirtino futbolininkų posakį apie „apvalų kamuolį“ –beveik visi šių pirmenybių susitikimai buvo labai atkaklūs ir nemažai jų baigėsi netikėtais rezultatais.

Vienas tokių buvo vos į ketvirtfinalį išsikapanojusių „Dainavos“ fanų pergalė jame prieš šeimininkus.

Vos iš kovos dėl apdovanojimų tame pačiame turnyro etape nepasitraukė „Žalgiris“. „Žaliai balti“, antrą kėlinuką praleido įvartį per Vilniaus „derbio“ rungtynes su „Vėtros“ gerbėjais, bet sugebėjo sulyginti, o per pratęsimą išplėšti pergalę.

Vis dėl to, kad ir nelengvai irdamiesi iki savo tikslo, „Žalgirio“ gerbėjai tapo fanų pirmenybių nugalėtojais 13-ą kartą.

Finale jie 1:0 įveikė tuos pačius „Dainavos“ fanus.

Trečią vietą laimėjo Gargždų „Bangos“ ištikimiausieji. Jie mažajame finale iškovojo pergalę 3:0 prieš Liepojos "Metalurgs'.
 
Beje latviai nebuvo nusiminę. Mat tai – ne tik "Metalurgs', o ir visų Latvijos klubų fanų didžiausias pasiekimas, dalyvaujant Lietuvos fanų turnyruose.

Liepojos komanda, beje buvo paties margiausio amžiaus. Joje žaidė ir tėvas, ir sūnus.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas „Dainavos“ fanų ekipos gynėjas Šarūnas Baguckas, rezultatyviausias buvo gargždiškis Artūras Lenkšas, geriausio vartininko prizas atiteko „Žalgirio“ aistruolių atstovui Edvardui Dudko.

Visus asmeninius prizus įsteigė Lietuvos futbolo federacija.

Komandinius prizus pirmą, antrą ir trečią vietą užėmusioms komandos įsteigė „Šiaulių“ futbolo klubas.Aistros – tik aikštelėje

Fanų čempionatai vyksta senovės Olimpinių žaidynių principu. Jų metų nutraukiami visi karai tarp renginio dalyvių. Karts nuo karto kažko nepasidalijančių fanų grupių prieš čempionatą reikalaujama užgarantuoti, kad nekibs viena kitai į atlapus.

Šiemet to principo laikytis buvo priversti latviai. „Skonto“ ir „Metalurgs“ tarpusavyje nesutaria, kelis kartus buvo susipešę per Latvijos Virslygos pirmenybes.

Bet kokiu atveju, Šiauliuose  nei latviai nei lietuviai nekėlė jokių ekscesų.  Aistros liejosi tik aikštelėse.

„Čia įdomesnis turnyras, negu A lyga, – kalbėjo vienas čempionate dalyvaujančių aistruolių. – Komandos jame kovoja visa širdimi.“

Neretai po sunkios pergalės kuri ekipa užtraukdavo ir tribūnose jos naudojamą dainą.

Prie aikštės visą turnyro laiką dirbo prekiautojai, buvo įrengta lauko kavinė, dalyviai galėjo ir pavalgyti, ir numalšinti troškulį, neieškodami maisto ar gėrimų kažkur toli. Galbūt dėl to daugelis dalyvių turnyro organizaciją vertino, kaip geriausią iš visų, kiek buvo.

Po vakare pasibaigusio čempionato, dalis jo dalyvių pasiliko Šiauliuose aptarti pirmenybes prie alaus bokalo, vietos futbolo gerbėjų užsakytame bare.

Vertinimai

„Ne man vertinti turnyro organizavimo pasisekimą, tai tegu daro kiti, – kalbėjo daugiausia prie jo organizavimo prisidėjęs „Šiaulių“ fanų klubo vadovas Dainius Skaparas.

Jis džiaugėsi tuo, kad komandų lygis buvo vienodas, ir favoritams lengva nebuvo.

„Nors, aišku, yra apmaudu pralaimėti „Dainavos“ fanams, bet džiugu, kad beveik kiekvienose fanų turnyro rungtynėse vyko atkakli kova, ar „Šiauliai“, ar „Žalgiris“ neaplošė nieko viena koja.“

„Puikiai suorganizuotas turnyras, aikštė – geriausia, kokioje teko per panašius turnyrus žaisti, teisėjai daug neklydo, žodžiu – viskas buvo puiku,“ – sakė jau toli gražu ne pirmose pirmenybėse dalyvavęs nugalėtojų vartininkas E. Dudko.

Tai, kad pastaraisiais metais nenugalimi „Žalgirio“ fanai šį turnyrą laimėjo per vargus, jis aiškino tuo, kad nugalėtojų komanda gerokai pasikeitė.

„Tik pusė komandos žaidėjų yra žaidę ankstesnėse pirmenybėse, kai varžovus įveikdavome lengvai,“ – tvirtino vilnietis.

Statistika

Grupių turnyras. A grupė: „Mažeikiai“ – „Šiauliai“ 1:4, Tauragės „Tauras“ – Vilniaus „Vėtra“ 1:2, „Mažeikiai“ – „Tauras“ 3:2, „Šiauliai“ – „Vėtra“ 2:1, „Mažeikiai“ – „Vėtra“ 0:2, „Šiauliai“ – „Tauras“ 2:0. 1. „Šiauliai“ - 9 tšk., 2. „Vėtra“ – 6, 3. „Mažeikiai“ – 3, 4. „Tauras“ – 0. B grupė: Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 0:2, „Kaunas“ – Alytaus „Dainava“ 1:0. „Sūduva“ – „Kaunas“ 0:0, „Banga“ – „Dainava“ 0:1, „Sūduva“ – „Dainava“ 0:0, „Banga“ – „Kaunas“ 3:1. 1. „Banga“ – 6, 2. „Dainava“ – 4, 3. „Kaunas“ – 4, 4. „Sūduva“ – 2. C grupė: Vilniaus „Žalgiris-2“ – Liepojos „Metalurgs“ 0:1, Kretingos „Minija“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0, „Žalgiris-2“ – „Minija“ 1:0, „Metalurgs“ – „Atlantas“ 0:0, „Žalgiris-2“ – „Atlantas“ 0:1, „Metalurgs“ – „Minija“ 2:0. 1. „Metalurgs“ – 7, 2. „Atlantas“ – 4, 3. „Žalgiris-2“ – 3, 4. „Minija“ – 3. D grupė: Panevėžio „Ekranas“ – Kaišiadorių „Baltai“ 1:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Rygos „Skonto“ 2:0, „Ekranas“ – „Žalgiris“ 0:0, „Baltai“ – „Skonto“ 0:2, „Ekranas“ – „Skonto“ 2:0, „Baltai“ – „Žalgiris“ 0:2. 1. „Žalgiris“ – 7, 2. „Ekranas“ – 7, 3. „Skonto“ – 3, 4. „Baltai“ – 0.

Ketvirtfinalis. „Šiauliai“ – „Dainava“ 0:1 (po pratęsimo), „Banga“ – „Atlantas“ 5:0, „Metalurgs – „Ekranas“ 1:0, „Žalgiris“ – „Vėtra“ 2:1 (po pratęsimo).

Pusfinalis. „Dainava“ – „Metalurgs“ 1:0, „Banga“ – „Žalgiris“ 0:1.

Rungtynės dėl 3 vietos. „Metalurgs“ – „Banga“ 0:3

Finalas. „Dainava“ – „Žalgiris“ 0:1.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas