VMFD "Žalgiris" 2010 m. balandžio 2 d. 22:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Tik bendromis jėgomis išgyvenamas sunkmetis

VMFD "Žalgirio" direktorė Vilma Venslovaitienė pasidalino mintimis apie "Žalgirį", komandos kelią iki A lygos, tikslus ir futbolininkų prietarus.

"Žalgirio" direktorė V.Venslovaitienė patirties sėmėsi Bundeslygoje
Avgi.lt nuotr.
"Žalgirio" direktorė V.Venslovaitienė patirties sėmėsi Bundeslygoje
   

Vilma Venslovaitienė yra tas žmogus, kuris „Žalgirio“ atkūrimo procese nudirbo milžinišką darbą. Pradžioje vadinta „Žalgirio“ atkūrimo projekto vadove, dabar – vykdančioji direktorė. Kaip ir projekto pradžioje, taip ir dabar ši veikli moteris daro viską, kad „Žalgiris“ atgimtų Vokietijos klubų pavyzdžiu – būtų bendruomeninis, skaidrus, ilgalaikis.

Vilma, vertinant Jūsų nudirbtus darbus atkuriant „Žalgirį“, matosi, kad futbolo pasaulyje jūs – ne naujokė. Kaip yra iš tikrųjų?

Gyvenimas susiklostė taip, kad teko ne vienerius metus dirbti futbolo versle. Pradėjau nuo darbo su sportinės veiklos kontraktais, o vėliau dirbau su futbolo klubais ir kitais su futbolu susijusiais projektais.
 

Kodėl ėmėtės būtent Vilniaus „Žalgirio“ atkūrimo projekto? Gal pati žaidžiate futbolą?

Na, futbolą teko žaisti tik vaikystėje – su berniukais kieme. Bet tai nebuvo mano mėgstamiausias žaidimas (šypsosi). Šio projekto ėmiausi, nes futbolo verslo technologijas išmanau. Pavasarį ruošiau Vokietijos III Bundeslygos klubui verslo koncepciją, teko išstudijuoti Vokietijos futbolo klubų darbo organizavimą, įsigilinti į jų sukauptą patirtį, todėl mielai prisijungiau vasarą prie Klaipėdos bendruomenėje kilusios iniciatyvos sukurti bendruomeninį futbolo klubą.

Dar prieš pradedant projektą Klaipėdoje, teko bendrauti su „Žalgirio“ vadovais. Tačiau tada šio projekto imtis nesiryžau. Jaučiau atsakomybę užbaigti pradėtus darbus, o ir sostinės verslo aplinka man buvo nežinoma. Todėl, pasitarę su kolega, nutarėme nepradėti.

Praėjus geram mėnesiui nuo pirmojo kontakto su žalgiriečiais į mus kreipėsi ponas Ritas Vaiginas, tuo metu Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pavaduotojas, paskirtas eiti generalinio direktoriaus pareigas su mintim, kad reikia atkurti „Žalgirį“. Jo iniciatyva, jo dėka ir pastangomis ėmėmės šio iššūkio.


 

Kada pradėjote sostinės komandos gaivinimo darbus?

„Žalgirio“ atkūrimo darbai prasidėjo 2009 m. gruodžio mėnesį. Paruošėme viziją, veiklos koncepciją ir darbo planus, suskaičiavome biudžetą ir turėdami tikslą suspėti 2010 m. sezonui, pradėjome labai labai labai daug dirbti. Buvo svarbu įvertinti, ar realu atkurti šį istorinį vardą. Po trijų savaičių įtempto darbo jau galėjome tvirtai atsakyti, kad mes – projekto grupė – tai padaryti galime. Su šiuo atsakymu ir grįžome pas žalgiriečius.
 

Atvesdama „Žalgirį“ į A lygą nudirbote milžinišką darbą. Kas buvo sunkiausia?

Daug buvo sunkių momentų. Ypač sunku buvo susitvarkyti su LFF licencijavimo keliamais reikalavimais. Bet suprasdami, kad tai būtina sąlygą „Žalgirio“ atgimimui, kibome į darbus. Dar prieš imdamiesi šio projekto žinojome, kad atgal kelio nebus: reikės daug ir sunkiai dirbti, kad tokiu sunkiu šalyje metu ir per tokį trumpą laiką būtų galima padaryti šį mažą stebuklą.
 

Ar šiame procese buvo žmonių, be kurių „Žalgirio“ tokio, koks yra dabar, nebūtų?

Taip. Šiame kelyje sutikome ir suradome daug „Žalgirį“ mylinčių žmonių. Gerbiamo Rito Vaigino impulsas pradėti šį darbą suveikė „sniego gniūžtės“ principu. Mes, projekto grupė, kartu su žalgiriečiais aplink save pradėjome burti futbolą mylinčių žmonių bendruomenę. Ir ji didėja.

Dar kartą noriu padėkoti vienos didžiausių Europoje internetinių lošimų bendrovės vadovams už patikėjimą „Žalgirio“ idėja. Be Vilniaus politikų ir verslininkų, kurie prisijungė prie mūsų ambicingo, bet nuoširdaus tikslo, taip pat būtume nedaug tepadarę.

Pagarba Lietuvos futbolo federacijai, kad dirba pagal šūkį – „už futbolą“. Be „Žalgirio” sirgalių šis klubas niekada nebūtų pakilęs iš pelenų. Tai jų nuopelnas, kad „Žalgiris“ išliko ir turėjo galimybę atgimti. Ačiū JIEMS visiems už palaikymą sunkiu momentu.
 

Atgimusį „Žalgirį“ įvardinate bendruomeniniu. Ką tai reiškia? Kodėl pasirinkta būtent tokia forma?

Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“ yra atkurta pagal Vokietijos futbolo klubų pavyzdį. Norime, kad „Žalgiris“ būtų miesto bendruomenės. Šio klubo nariu, rėmėju ar vienu iš savininkų gali tapti bet kuris miestelėnas mylintis „Žalgirį“, futbolą ar tiesiog norintis prisidėti prie jo vystymo.

Miesto tapimas dalininku ir gerbiamo mero sprendimas tapti garbės prezidentu – tai visų pirma puikus pavyzdys sostinės bendruomenei, kad tik bendromis jėgomis galime išgyventi sunkmetį. Antra, tai – skaidrumo, VMFD „Žalgirio“ tikslų ilgalaikiškumo patvirtinimas. Mums, projekto grupei, – tai pats geriausias „Žalgirio“ atkūrimo vizijos ir veiksmų plano įvertinimas.
 

Praėjusiame sezone „Žalgiris“ vegetavo. Šiais metais grįžusi į A lygą komanda sezono starte iškovojo pergalę ir lygiąsias. Kokį „Žalgirį“ matote sezono pabaigoje ir ... po trejų metų?

Sezono pabaigoje Vilniaus „Žalgiris“ bus susižaidusi ir kovinga komanda. Lietuvos futbolo federacijos A lygoje yra daug stiprių komandų, bet mes pasiryžę kovoti. Kaip „Žalgiris” atrodys po trejų metų? Manau, tai parodys laikas ir mūsų visų darbas. Planą, kaip komanda turėtų atrodyti, turime, tačiau apie jį dar anksti kalbėti.
 

Kokius konkrečius tikslus keliate komandai?

Taip susiklostė, kad šiais metais sukanka 600 metų „Žalgirio“ mūšiui. Todėl pagrindinis komandai keliamas tikslas – kovoti už „Žalgirio“ vardą! Kiekvienam futbolininkui – kovoti už savo ateitį!
 

Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad futbolas – vyriškas sportas. Jūs ne tik dirbate „Žalgiryje“, bet dar ir esate direktorė. Kaip susitvarkote su 40 vyrų?

Tiesiog esame viena komanda siekianti bendrų tikslų, o darbe vyrai ir moterys neegzistuoja – tiesiog mes visi esame darbuotojai, turintys savo tikslus ir atsakomybes.
 

Futbolininkai – prietaringi žmonės. Jie tiki, posakiu: „Kiek su komanda autobuse į varžybas važiuoja moterų, tiek įvarčių grįš namo“. Jūs į rungtynes kartu su komanda vykstate?

Niekada nevažiavau viename autobuse su komanda! Ne tik į autobusą nelipu, bet rungtynių dieną stengiuosi būti kuo toliau nuo jo. Nes ir aš esu prietaringa (juokiasi).
 Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas