Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 3 d. 11:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įvarčių mašina – Daiva Būtėnaitė

Neįvertinta Kaune, rankininkė iš Alytaus atsiskleidė Kauno pašonėje – Garliavoje. 28 įvarčiai per rungtynes – tai, ką gali Daiva Būtėnaitė

Daiva Būtėnaitė – rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja
avgi.lt nuotr.
Daiva Būtėnaitė – rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja
   

Kauno rajono “Garliava-STIHL” komanda reguliarų Lietuvos moterų rankinio sezoną baigė paskutinėje – šeštoje – vietoje (3 pergalės, 17 pralaimėjimų). Vis dėlto lygos ketvirtfinalyje garliaviškės pateikė staigmeną: eliminavo trečią vietą užėmusią Kauno “ACME-Žalgiris” ekipą (12 pergalių, 2 lygiosios, 6 pralaimėjimai). Pusfinalyje “Garliava-STIHL” susitiks su Vilniaus “Eastcon AG-Vilniaus kolegija” (14 pergalių, 6 pralaimėjimai).
 

Gerokai labiau už kitas Garliavos komandoje žiba viena žaidėja – 22 metų 187 cm ūgio Daiva Būtėnaitė. Nors komandai ne viskas sekasi, Daiva tapo čempionato puošmena, stebinančia įspūdingu rezultatyvumu.
 

Antai, sausį rungtynėse su  „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos” komanda D.Būtėnaitė pasiekė tiesiog neįtikėtiną rezultatyvumą, pelnydama net 28 įvarčius. Tiesa, garliaviškės tąsyk pralaimėjo 36:42.
 

Alytuje gimusią rankininkę maždaug prieš ketvertą metų pastebėjo trenerė Rita Urnikienė, tuomet dirbusi „Žalgirio“ ekipoje Kaune. Tačiau prikalbinusi Daivą atvykti į Kauną, pati R.Urnikienė komandą netrukus paliko.
 

„Taip išėjo – prisikalbinau ir palikau. Du metus Kaune Daiva buvo pralaikyta ant suolo, dėl to niekas nepamatė jos sugebėjimų. Po to jos paslaugų atsisakė ir ji grįžo į Alytų. Netrukus skambina treneris iš Alytaus ir sako – mergaitė nori sportuoti, ką ji čia Alytuje veiks... Pas mus, Garliavoje, ji visąlaik žaidė, nesėdėjo ant suolo, todėl ir iškilo“, – pasakojo R.Urnikienė.
 

 

„Mūsų komandoje – vien mokinukės, Daiva buvo vyresnė, todėl ir tapo pagrindine žaidėja. Be to, traumą gavus Deimantei Bagdonaitei, Daiva, galima sakyti, liko vienintele metike. Su tokiu ūgiu, su tokiu smūgiu – nėra kito pasirinkimo, – auklėtinės rezultatyvumo priežastis aiškino trenerė.
 

Kaune Daivos neišnaudojo, o mes visą žaidimą pastatę ant jos. Kitos žaidėjos nėra tik statistės, tiesiog žaisti per Daivą – mūsų puolimo taktika“. R.Urnikienė džiaugiasi, kad neseniai į komandą grįžo keturios vyresnės žaidėjos, kurios krūvio naštą nuo Daivos pečių padės nuimti.
 

„Treniruočių nepraleidžia, daug dirba. Nori sportuoti, turi tikslą, nori kažką pasiekti. Nori išvažiuoti žaisti į užsienį ir to siekia. Labai užsispyrusi. Nebūtų to užsispyrimo, nebūtų ir tokių rezultatų. Tikras ožiaragis – pastumdyt nepastumdysi“, – antrą sezoną Garliavoje žaidžiančią D.Būtėnaitę apibūdino trenerė.
 

Įdomu tai, kad „Žalgirį“, kuriame Daiva nebuvo įvertinta ir nesulaukė šanso atsiskleisti, treniravo dabartinis Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės treneris Rimantas Mikalauskas. Kvietimo į rinktinę prieš Europos čempionato atrankos rungtynes su Olandija, kurias lietuvaitės šią savaitę pralaimėjo, Daiva nesulaukė.
 

Tiesa, sportininkė dėl to nesikremta. Kiek anksčiau kartą į rinktinės stovyklą Daiva buvo kviesta, tačiau negalėjo dalyvauti dėl nugaros traumos. Alytiškė prisipažįsta pati abejojanti, ar jau būtų pasiruošusi konkuruoti su pajėgiausiomis, užsienio klubuose žaidžiančiomis rinktinės puolėjomis.
 

„Sunku pasakyti, kaip pritaptų. Reikėtų pabandyti. Garliavoje visas žaidimas sukasi aplink ją, o rinktinėje visos turi būti vienodos. Rinktinėje ne komanda derinasi prie tavęs, o tu prie komandos. Galima sakyti, Daiva tokio komandinio žaidimo nelabai ragavusi. Būtų įdomu pamatyti, kaip jai sektųsi rinktinėje“, – teigė “Garliava-STIHL” trenerė R.Urnikienė.

 

Daiva Būtėnaitė: „Kad žaisčiau rinktinėje, trūksta patirties“


Daiva, kodėl nepavyko atsiskleisti „Žalgiryje“, tik – Garliavoje?

Treneris „Žalgiryje“ turėjo seną komandą, pagrindines žaidėjas ir jomis remdavosi. Aš gaudavau žaisti tik rungtynių pabaigoje, todėl nespėdavau pasižymėti, nieko gero nepadarydavau. Norėjau būti komandoje, kurioje galėčiau žaisti, o Garliavos komandos trenerė tikėjo, kad galiu žaisti.


Kaip pati paaiškintum tokį rezultatyvų žaidimą?

Komandos draugės yra žymiai jaunesnės, galbūt joms dar stinga drąsos. Aš įmetu, pataikau, todėl visas žaidimą sukasi aplink mane. Tokia trenerės taktika.
 

Ar ateidama į „Garliava-STIHL” ir tikėjaisi tokio vaidmens?

Tikėjausi, bet nežinojau, ar pavyks. Bet tikrai nėra taip, kad aš galvočiau apie asmeninį rezultatyvumą ir tai, kaip būti geriausia. Man svarbiausia – tiesiog gerai atlikti savo darbą.
 

Trenerė minėjo, kad tavo mintys sukasi apie žaidimą užsienio klube. Tai tiesa?

Norėčiau, bet bijau, kad kol kas ten bus per aukštas lygis. Gal vėliau. Dabar būtų baisu, kad išvažiavus neatsitiktų taip, kaip Kauno komandoje.
 

Esi aukšta, kodėl pasirinkai būtent rankinį, o ne, pavyzdžiui, krepšinį ar tinklinį?

Tiesiog pradinėse klasėse atėjo treneris kviesti į rankinį, nusprendžiau pabandyti, patiko ir žaidžiu iki šiol. Rankinis įdomesnė sporto šaka nei krepšinis.
 

Kaip manai, ar jau būtum pasiruošusi žaisti nacionalinėje rinktinėje?

Kartą kvietė, bet negalėjau dėl traumos. Po to nebekvietė. Būčiau išmėginusi jėgas, būčiau žinojusi, ar esu tam pasiruošusi. Gal ir galėčiau žaisti, bet šiek tiek baisu (šypsosi)... Juk į rinktinę atvažiuojančios žaidėjos iš užsienio klubų yra labai patyrę...
 

Tačiau Lietuvos rankinio lyga taip pat nėra paprasčiausias mėgėjų turnyras...

Na, taip. Lygoje žaidžiu prieš žaidėjas, kurios ir rinktinėje dalyvauja.
 

Ar tai, kad nesi kviečiama į rinkinę, gali būti susiję su tuo, jog rinktinę treniruoja Rimantas Mikalauskas?

Turbūt tai prisideda prie nedalyvavimo rinktinėje.
 

Nesutariate su treneriu?

Gal nutylėsiu.
 

Esi sportininkė, kuri vardan tikslo gali lipti per galvas?

Manau, kad taip.
 

Reiškia, į rinktinę anksčiau ar vėliau pateksi...

Jei toliau seksis žaisti taip, kaip dabar – galbūt. Tačiau pirmiausia reikia įgyti daugiau patirties. Jos trūksta, o žaidžiant rinktinėje tai labai svarbu. Būtent dėl to rinktinei gal dar nesu pasiruošusi.
 

Neerzina tai, kad varžovių gynėjos prieš tave žaidžia žymiai agresyviau?

Kartais erzina, bet galvoju, kad tai pliusas – tai tik skatina mane dar labiau stengtis ir kovoti. Beje, komandoms, kurios prieš mus laimi, nelabai svarbu, kas įmes. Padidintą varžovių gynybos dėmesį dažniausiai jaučiu tuomet, kai žaidžiame su apylygio pajėgumo komandomis, kai kaunamės dėl pergalės.
 

Ko trūksta Garliavos ekipai, kad demonstruotų sėkmingesnį žaidimą?

Susižaidimo, nes mūsų žaidėjos dar labai jaunos. Neseniai komandą papildė keturios vyresnės rankinininkės, todėl tikimės geresnių rezultatų. Dabar ir žaidimo stilius, manau, šiek tiek pasikeis.
 

Ko tikiesi iš pusfinalio dvikovos su “Eastcon AG-Vilniaus kolegija” komanda?

Nė neįsivaizduoju. Pergalės juk sunku tikėtis, tiesa? Svarbiausia nepasišiukšlinti, nepralaimėti dideliu skirtumu. O galbūt ir laimėti...
 

Rungtynėse su vilnietėmis kartą jau pelnei 28 įvarčius... Reiškia žinai, kaip reikia žaisti su “Eastcon AG-Vilniaus kolegija”?

Galbūt, bet tie 28 įvarčiai nelėmė pergalės. Gynyba irgi reikalinga, ne tik puolimas.
 

Nepyksti ant komandos draugių, kad iš jų sulauki mažai pagalbos?

Nepykstu. Galbūt jos labiau pyksta, kad aš viena žaidžiu... (šypsosi).
 

Ar esi sulaukusi pasiūlymų pereiti į kitą klubą?

Prieš atkrentamąsias buvo tokių pasiūlymų, pavyzdžiui, iš to paties „Eastcon AG“, bet kol kas nenoriu palikti Garliavos. Čia pradėjau žaisti, čia sekasi ir čia noriu žaisti.
 

Kaip ilgai planuoji žaisti Garliavoje?

Dar kitus metus tikrai žaisiu, o vėliau, jei būtų galimybė, norėčiau išvažiuoti į užsienį. Bet kol kas apie tai negalvoju, dar reikia mokslus pabaigti.
 

Ką studijuoji?

Leidybą ir poligrafiją antrame Kauno kolegijos kurse.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas