Ingvaras Butautas 2011 m. rugpjučio 9 d. 09:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Londono žaidynės – dar per anksti

Irkluotojoms lamėti Europos ir pasaulio pirmenybės nesutrukdė tai, kad jų namus skiria 100 kilometrų, o treniruoja skirtingi treneriai

M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė - ir Europos, ir pasaulio čempionės
Nuotr. iš asmeninio albumo
M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė - ir Europos, ir pasaulio čempionės
17-metė Milda Valčiukaitė ir 16-metė Ieva Adomavičiūtė iškovojo pasaulio jaunių irklavimo čempionato auksą. Didžiosios Britanijos olimpiniame kanale jos triumfavo porinių dviviečių valčių varžybų pagrindiniame finale  2000 m distanciją įveikusios per 7 min. 17,87 sek.

Tai antras didelis šių metų talentingųjų jaunių trofėjus. Šiemet Milda ir Ieva Lenkijoje laimėjo ir Europos čempionatą.

Laikraštis "Sportas" su merginomis kalbėjosi dar prieš pasaulio pirmenybes.

Atstumas. Milda gyvena Vilniuje, Ieva – Kaune. Merginos susipažino jėgas bandydamos vienviečių valčių varžybose.

„Per pirmąsias sezono varžybas, kuriose susirinko irkluotojai iš visų miestų, startavome vienvietėmis. Milda buvo pirma, aš – antra. Tada nutarė padaryti iš stipriausių vienviečių vieną dvivietę“, – pasakojo apie savo bendradarbiavimo pradžią I. Adomavičiūtė.

„Milda vienvietę irkluoja geriau, – pripažįsta Ieva. – Jai ir vienvietėje, ir dvivietėje sekasi gerai. Man geriau sekasi dvivietėje.“

Pati Milda teigė, kad kartu irkluoti sekasi geriau negu vienai.

„Patinka man irkluoti ir vienvietę, ir dvivietę, tačiau geriau sekasi dvivietėje. Ir pasaulio čempionate ruošiamės irkluot dvivietę“, – sakė vilnietė.

Kartu merginos treniruojasi Trakuose. Pasak Ievos, – retokai.

„Iš tiesų, mes mažai kartu treniruojamės, – mano kaunietė. – Prieš Europos čempionatą kartu pasitreniravome gal pusantros ar dvi savaites.“

I. Adomavičiūtei antrino ir jos porininkė: „Aišku, yra daug organizacinių sunkumų, kai viena mūsų iš vieno miesto, kita – iš kito, skirtingi treneriai, bet tenka juos išspręsti.“

Treniruoja Europos čempiones kaunietis Vytautas Valiauskas ir Mildos tėtis Tomas Valčiukas.

„Daugiau prie dvivietės prisiliesti tenka man, – tvirtino T. Valčiukas. – Bet visuomet jaučiu kolegos iš Kauno pagalbą. Šiemet merginos važiavo į kelias išvykas, man vienam nepavyksta visur suspėti. Kolega lydėjo, kai jos buvo Maskvoj, Švedijoj, aš važiavau į Lenkiją. Susitarėme, kad į pasaulio čempionatą Londone važiuosiu aš.“

Pradžia. Ir Milda, ir Ieva lankyti irklavimo treniruotes pradėjo prieš ketverius metus.

Suprantama, M. Valčiukaitės tėvas merginai pasirenkant šią sporto šaką  atliko didelį vaidmenį. Nors Milda tvirtina, kad jos irkluoti tėtis nevertė. Tik pasiūlė.

„Tiesa, iš pradžių irklavimu nelabai žavėjausi, – prisipažino vilnietė. – Tačiau mano abu tėvai yra sportavę, todėl ir man pasiūlė pabandyti. Irkluoti patiko nuo pirmo karto.“

Ievai tapti irkluotoja padėjo ūgis. Dabar merginos ūgis siekia 193 cm.

„Pasirinkau taip: atėjo treneris į mokyklą. Jis ieškojo aukštų vaikinų ir merginų, o kadangi aš aukšta, tai ir pakvietė, – prisiminė mergina. – Geriau, kai irkluotojai aukšti, – didesnis yris.“

Jaunosios sportininkės nemano, kad irklavimas gali būti per sunki sporto šaka merginoms.„Visose sporto šakose yra fizinio darbo, – įsitikinusi M. Valčiukaitė. – Dirbti sunku, tačiau po varžybų toks azartas apima, kad norisi dar ir dar.“

Mokslai. Abi sportininkės netrukus bus abiturientės. Apie tolesnę karjerą, galimybę tapti profesionaliomis irkluotojomis jos galvoja skirtingai.

„Viskas priklauso nuo to, kaip seksis irkluoti. Jei gerai, tai norėčiau būti sportininke“, – kalbėjo kaunietė.

„Ne. Apie profesionalią sportininkės karjerą nesvarstau, – pareiškė Milda. – Prieš akis – dvylikta klasė, reikia galvoti, kaip suderinti sportą ir mokslus.“

Pasak M. Valčiukaitės, iki šiol tai sekėsi. Nors tada, kai suderinti vis dėlto nepavykdavo, sportas nekentėdavo...

„Žiemą nei viena, nei kita nenukenčia. O nuo pavasario, kai treniruočių padaugėja, tenka mokslams truputį mažiau skirti dėmesio“, – kalbėjo vilnietė.

Tačiau labiau nei apie sportines aukštumas, Milda mąsto apie tai, kur studijuoti.

„Yra mokslo planų. Labai norėtųsi Vilniaus universitete studijuoti psichologiją, jei nepavyks – galbūt ekonomiką. O apie olimpiadą nieko negalvoju. Dar reikia išgyventi iki jos. Bent jau kol kas mano planuose nėra olimpiadų...“ – tvirtino talentinga irkluotoja.

Ateitis. Tačiau jos tėvas ir treneris T. Valčiukas neatmeta galimybės, kad kada nors dukrą pavyks išvysti olimpinėse žaidynėse. Tiesa, ne Londono.

„Nebent 2016 m. Rio de Žaneire, – kalbėjo jis. – Jai dabar septyniolika metų. Turint omenyje, kad kai kitais metais vyks Londono olimpiada, ji bus tik18-os, tad vargu… Irklavimas – ne ta sporto šaka, kad tokio amžiaus sportininkai demonstruotų optimalius rezultatus. Tai ne gimnastika ar plaukimas. Šiuo metu stengiamės pasiekti tą rezultatą, kuris galimas jaunių grupėje, paskui bus jaunimo etapas. Galbūt, jeigu leis sveikata, noras ir visi kiti dalykai, bus ir rezultatų suaugusiųjų sporte.“

Vizitinė  kortelė

Milda Valčiukaitė. Gimė 1994 05 24. Ūgis 176 cm.

Ieva Adomavičiūtė. Gimė 1994 12 03. Ūgis 193 cm.

Tarptautiniai laimėjimai: 2011-ųjų Pasaulio ir Europos jaunių čempionės. Hamburgo (2010 m.) ir Maskvos (2011 m.) regatų nugalėtojos.

Treneriai: Tomas Valčiukas ir Vytautas Valiauskas.

I. Adomavičiūtė gyvena Kaune, mokosi Salomėjos Nėries gimnazijoje, atstovauja Kauno irklavimo mokyklai.

M. Valčiukaitė gyvena Vilniuje, mokosi Mykolo Biržiškos gimnazijoje, atstovauja Sietyno sporto mokyklai.Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas