Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 6 d. 16:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sergejų Jovaišą nustebino naujokų sėkmė

Krepšinį išmanantį žmogų Sergejų Jovaišą nustebino tai, kad į atkrentamąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybas pateko visi trys lygos naujokai

S. Jovaiša giria Utenos "Juventus" komandą
avgi.lt nuotr.
S. Jovaiša giria Utenos "Juventus" komandą

Sergejus Jovaiša pasidalijo mintimis apie pasibaigusį LKL reguliarųjį sezoną ir artėjančias atkrentamųjų varžybų kovas. Jau šiandien, balandžio 6 dieną, ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių pradeda Kauno „Žalgiris“ ir Prienų „Rūdupis“, balandžio 7 dieną – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir „Perlas“, balandžio 9-ą - „Šiauliai“ ir Panevėžio „Techasas“, balandžio 10-ą – Utenos „Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.
 

„Visi vieni su kitais turės vargo, bet tie, kas turi aikštės pranašumą, manau, turi geriausias galimybes eiti į ketvertą. Tai – Utena, Šiauliai, Vilnius bei Kaunas“, - ketvirtfinalio prognoze nenustebino S.Jovaiša.
 

„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ pranašumas prieš „Rūdupio“ ir „Perlo“ komandas abejonių nekelia, ar tą patį galima pasakyti ir apie „Šiaulių“ ir „Techaso“ akistatą?

Man buvo netikėta, kad „Techasas“ namuose pralaimėjo paskutines reguliariojo sezono rungtynes „Sakalams“. Nepaisant to, buvo rungtynių, kuriose „Techasas“ stebino netgi labai geru žaidimu, todėl susikauti su „Šiauliais“ panevėžiečiai turi galimybių. Vis dėlto „Šiauliai“ nusiteikę irgi labai rimtai, jie moka išnaudoti savo aikštės pranašumą ir tikrai nepraleis šanso eilinį kartą patekti į ketvertą ir kovoti dėl prizinės vietos.
 

„Žalgiris“ šį sezoną neatrodo toks nepastumiamas kaip anksčiau. Ar „Šiauliai“ turėtų apčiuopiamų šansų pagaliau kažką nuveikti LKL pusfinalyje, jeigu, aišku, šios abi komandos į pusfinalį patektų?

Tas „Žalgirio“ pergales nedideliais skirtumais, kurių šį sezoną netrūko, aš pateisinu. Komanda turi patyrusių žaidėjų, kurie esant reikalui visada susikaups, iššaus, ir pasieks pergalę, nesvarbu kokiu skirtumu. „Šiauliai“ namuose gali įkasti, bet išvykoje jie tarsi pasikeičia. Vertinant mesitriškumą ir tai, kad aikštės pranašumą turi „Žalgiris“, „Šiauliai“ nepretenduos laimėti seriją. Gali išplėšti vieną pergalę, bet jei „Šiauliai“ garsiai deklaruos, kad jie gali, pavyzdžiui, savo aikštėje, įveikti „Žalgirį“, įpykę kauniečiai nepaliks jokių šansų (šypsosi).
 

„Juventus“ - „Neptūnas“ - bene labiausiai intriguojanti ketvirtfinalio pora. Kokią baigtį prognozuojate?

Uteniškiai labai gerai pasirodė paskutinėse rungtynėse su Prienais, parodė, kad lemiamus mačus gali laimėti, tad pranašumas kovoje su „Neptūnu“, manau, turėtų būti jų pusėje. Juolab, kad „Neptūną“ šį sezoną ir išvykoje yra įveikę. „Juventus“ turi tikrai neblogą žaidėjų pasirinkimą ir prisijaukino žiūrovus, kurie Utenos arenoje sukuria puikią atmosferą. „Juventus“ išmoko nugalėti. Kaip debiutantai jie pasiekė labai daug, bet, turėdami tokį varžovą, proga, kuri pasitaiko galbūt kartą per dešimtmetį, neabejoju, stengsis pasinaudoti.  Uteniškiams didelį psichologinį pranašumą suteikia tai, kad „Neptūną“, kaip minėjau, jie šį sezoną įveikė ir Klaipėdoje.


 

Ar reguliaraus sezono pabaigoje „Juventus“ papildęs Virginijus Praškevičius jau sugebėjo įsilieti į komandos žaidimą?

Paskutinėse rungtynėse su „Rūdupiu“ mačiau du Praškevičius – vienokį pirmoje rungtynių dalyje ir kitokį antroje. Antroje dalyje, kurioje viskas sprendėsi, jis buvo dievas. Reikia palinkėti, kad ir atkrentamosiose varžybose veteranas išlaikytų ryžtą ir vestų komandą į priekį. Kita vertus, „Juventus“ gretose yra ir daugiau žaidėjų, kurie nenori pralaimėti ir moka žaisti lemiamas rungtynes, pavyzdžiui, Darius Pakamanis. Galbūt, sprendžiant iš paskutinių rungtynių, trūksta didesnio Tomo Gaidamvičiaus indėlio, tačiau „Juventus“ turi viską, ko reikia, kad patektų į ketvertą – ir puikiai vadovaujantį trenerį, ir patyrusių žaidėjų ir jaunų ambicingų krepšininkų.
 

Manote, kad jau debiutiniame sezone uteniškiai gali taikytis ir į bronzos medalius? Tikėtina, mažajame finale jų lauktų „Šiauliai“...

Būtų labai įdomu, jei uteniškiai mestų iššūkį „Šiauliams“. Neabjoju, kad pamėgintų, bet žiūrėkime realiai - „Šiauliai“ ant popieriaus šiandien stipresni. Aikštelėje būna visko, bet tas viskas išnyksta, kai laimėtoją sprendžia ne vienerios rungtynės. Gali „Juventus“ laimėti vienas rungtynes, kitas, bet serijos, manau, „Šiauliai“ nepaleistų.
 

Ką jūs pavadintumėte įdomiausiu pasibaigusio reguliaraus sezono akcentu?

Labiausiai netikėta tai, kad visi trys debiutantai - „Juventus“, „Rūdupis“ ir „Perlas“ - pateko į atkrentamąsias. Visa kita – gan logiška.
 

Kaip tai vertinti? Ar tai reiškia, kad čempionato lygis smuko?

Komandos naujokės tiesiog taikėsi prie krepšinio madų, susirinko žaidėjus ir išsikėlė atitinkamus tikslus. Kai komandos panašaus pajėgumo, lemia sėkmė, trenerio vadovavimas, pasiryžimas tą dieną žūtbūt laimėti ir kiti dalykai. Naujokės mokėsi laimėti žaisdamos su tomis komandomis, kurias gali įveikti. Aišku, bandyta pakovoti ir su grandais, ypač su „Žalgiriu“, kuris nemažai rungtynių laimėjo neturėdamas aiškaus pranašumo.
Kaip sakiau, dauguma komandų – labai apylygės. Tiesiog toms, kurios liko už atkrintamųjų borto, labiau stigo stabilesnio žaidimo. Manau, taip vadinamieji LKL vidutiniokai šį sezoną sugebėjo parodyti tikrai neblogo lygio krepšinį ir tikrai buvo įdomu stebėti tą kovą nuo ketvirtos iki paskutinės vietos. Toks jėgų išbandymas buvo tik į naudą visoms komandoms, prognozuoti buvo sudėtinga ir jei toks lygis išlliks, žiūrovams, manau, įdomu bus ir kitais metais.
 

„Aisčių“ ir „Perlo“ komandos panašios tuo, jog suburtos perspektyvių ir talentingų žaidėjų pagrindu. Komandų potencialas labai panašus, tačiau vilniečiai žaidė sėkmingiau, pergalių iškovojo beveik dvigubai daugiau nei „Aisčiai“. Kaip tai paaiškinti?

Galbūt „Perlas“ žaidimą labiau stengėsi grįsti pagal tai, kokį žaidimą žaidžia „Lietuvos ryto“ komanda. Ir taktika, ir gynyba, ir žaidimo tempu „Perlo“ žaidimas priminė „Lietuovs ryto“ modelį. Manau, „Perlo“ ekipoje truputėlį kryptingesnis vadovavimas buvo. „Aisčiai“ jaunimas ambicijų, be abejo, turi, bet tokią komandą reikalinga visąlaik uždegti, palaikyti ir netgi stumti į priekį. Toks postūmis, manau, labiau buvo juntamas „Perlo“ komandoje.


Jei reiktų rinkti geriausią reguliaraus sezono LKL trenerį, kam atiduotumėte savo balsą?

Atmetus „Žalgirį“ ir „Lietuvos rytą“, pretendentai, pagal turėtą komandos sudėtį ir vadovavimą, manau, būtų du – Gintaras Kručkauskas („Juventus“) ir Gintaras Leonavičius („Techasas“).

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas