Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 7 d. 15:42 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Remyga gali būti toks, koks prieš penketą metų

Taip bušido turnyro Vilniuje išvakarėse teigia Donatas Simanaitis, nors ir pripažįstantis, kad geriausi Remigijaus Morkevičiaus metai - praeityje.

Remigijus Morkevičius
Sportas.info nuotr.
Remigijus Morkevičius
   
Balandžio 10 dieną Vilniuje vyks pirmasis oficialusis „K-1 World GP 2010 in Vilnius“ sunkiasvorių bušido turnyras. Vakaro metu žiūrovų taip pat lauks trys superkovos, kuriose dalyvaus puikiai pažįstami kovotojai – Remigijus Morkevičius, Petras Markevičius ir Egidijus Valavičius.
 

Kuo ypatingas šis turnyras? - Sportas.info paklausė Lietuvos bušido federacijos prezidento Donato Simanaičio.
K-1 sunkiasvorių turnyras Lietuvoje – pirmąkart. Tai pasaulinio turnyro atrankos etapas – laimi, keliauji toliau. Sunkus svoris – visąlaik prestižinis svoris. Į turnyrą pakviesti tik stipriausi Europos kovotojai. Turnyro Vilniuje kovas transliuos net 122 pasaulio televizijos.
 

Ką turėtume laikyti šio turnyro favoritais?
Prognozuoti, kas laimės, neįmanoma. Prieš kelias savaites analogišką turnyrą organizavome Varšuvoje, Lenkijoje. Laimėjo tas, iš kurio mažiausiai buvo tikėtasi – kiokušin karatė atstovas iš Estijos Daniilas Sapljošinas. Atrodė, turėjo mažiausiai šansų, bet ėmė ir laimėjo nokautais. Sunkiasvorių dvikovose dažnai lemia vienas vienintelis smūgis. Šitas turnyras turėtų būti labai įdomus.
Estas Andrejus Bokanas – 2009 metų pasaulio Tailando bokso čempionas. Jis yra laimėjęs ir atvirą Lietuvos čempionatą. Sunkus, įdomus, neprognozuojamas sportininkas ir labai neparankus varžovas bet kuriam kovotojui.
Todoras Todorovas iš Bulgarijos yra laimėjęs viską, kas įmanoma, Balkanuose. Kiek teko matyti, tikrai dėmesio vertas kovotojas. Rusijos sunkiasvorių kikbokso čempionui Večislavui Vasiljevui charakterio galėtų pavydėti bet kas. Technika primena Remigijų Morkevičių prieš ketverius metus – atsistoja ir eina. Smūgiai neįtikėtini. Mūsiškiams tikrai nebus lengva.
 

Išties, kaip turnyrui sekasi ruoštis lietuviams – Mindaugui Sakalauskui ir Sergejui Maslabojevui?
Maslabojevas treneruojasi Vilniuje „Rings“ klube. Treneriai tikina, kad jo forma tikrai nebloga. Sakalausko pasiruošimas taip pat sklandus. Sakalauskas sirgaliams puikiai žinomas, Maslabojevas ko gero pažįstamas mažiau. Sergejus ilgai gyveno Anglijoje, vėliau Norvegijoje, ten sėkmingai kovojo. Jis yra stiprus kikboksininkas, puikiai išmanantis kovas be taisyklių. Jo bušido kelias primena Mariaus Žaromskio kellią – iškilo kovodamas užsienyje ir dabar pasirodys „Siemens“ publikai.

 

Įvyks trys superkovos. Vienoje iš jų pasirodys Remigijus Morkevičius. Bušido sirgaliai spėlioja, ar Remyga gali būti toks, koks buvo iki nugaros operacijos?..

Varšuvoje specialiai organizavome kontrolinę Remygos kovą su Michalu Glogowskiu. Maždaug 230 kovų turėjęs lenkas – vienas tituluočiausių kovotojų Europoje. Kova baigėsi lygiosiomis. Tiesiai šviesiai sakant, tai ne tas Morkevičius, koks buvo anksčiau, bet viskas priklauso nuo noro ir psichologinio nusiteikimo. Ne tai, kas buvo, bet potencialo sugrįžti į tai, kas buvo, yra.
Kova prieš labai stiprų kovotoją baigėsi lygiosiomis, o kaip baigsis kova „Siemens“ arenoje su vokiečiu Joeliu Knochu – pasakyti negali niekas. Vokietis yra 2009 m. Europos profesionalų Tailando bokso čempionas, kitaip tariant – šviežias čempionas. Remyga šį titulą yra iškovojęs gerokai seniau. Nėra ką slėtpi, Remigijus nėra tokios formos, kokios buvo, todėl pergalę prognozuoti sunku. Sakyčiau, šansai vienodi.
 

Kiek Remigijui svarbu laimėti šią kovą? Ar tai tiesiog tarpinė stotelė bandant grįžti į prieš ketverius penkerius metus turėtą sportinę formą?
Jam labai svarbu laimėti. Būtų laimėjęs Lenkijoje, ši kova nebūtų turėjusi didelės reikšmės. Remyga nori patekti į K-1 MAX turnyro Japonijoje šešioliktuką. Kad tai padarytų, turi nugalėti J.Knochą.

 

Prie Egidijaus Valavičaus pergalių „Siemens“ žiūrovai jau įpratę. Šįkart Egidijus dėl pasaulio „MMA Bushido FC“ čempiono titulo susikaus su rusu Denisu Bogdanovu. Laukia eilinė Valavičiaus pergalė?

Bogdanovas – boksininkas, daug pasiekęs tiek mėgėjų, tiek profesionalų varžybose. Gynybą išmano, bet nėra stebuklingas imtynininkas. Tiesa, smūgiuotojas, manau, yra geresnis už Valavičių. Be to, rusas sveria žymiai daugiau. Vėlgi – sunku vertinti, kas laimės. Norėtųsi, kad Lietuvoje laimėtų lietuvis.

 

Ką galite pasakyti apie Petro Markevičiaus kovą su Rusijos MMA superžvaigžde Aleksejum Prokofjevu?
Petras šiandien yra bene didžiausią susidomėjimą Amerikoje keliantis Lietuvos kovotojas. Gegardas Mousasi, Olandijai atstovaujantis armėnas, ilgą laiką buvo nenugalimas, daugelio organizacijų čempionas, pasirašęs įspūdingus kontraktus Amerikoje. Turėjęs maždaug 34 kovas ir tik vieną pralaimėjęs – Petrui Markevičiui. Visi Amerikoje nori matyti revanšą. Vedamos derybos su „Strike Force“ dėl galimo revanšo. Taigi Petro pasirodymas „Siemens“ arenoje sulauks ypatingo dėmesio.
Prokofjevas – labai stiprus varžovas. Praėjusiais metais Vilniuje jis, pamename, įveikė Maksimą Nevolią. Rusas svorio kategorijoje iki 86 kg šiuo metu yra pajėgiausias kovotojas savo šalyje. Tikras profesionalas, mėgstantis nuvarginti priešininką ir laimėti, išlaukęs tinkamo momento. Puikus imtynininkas, gerai boksuojasi, bet svarbiausia – yra geras taktikas. Nenuvertinu Petro, bet nenuvertinu ir jo priešininko.
 

Ar sunku krizės metu išlaikyti tradiciją kasmet į Vilnių atvežti du grandiozinius bušido turnyrus?
Krizė, be abejo, mus palietė. Palaikymo iš niekur nėra, išlaidas bandome padengti savo lėšomis ir pinigais iš bilietų pardavimo. Be to, pavasaris mums visuomet nuostolingas. Kiek esame organizavę turnyrus, esame pastebėję, kad rudenį susidomėjimas būna žymiai didesnis nei pavasarį. Galbūt būtume iš viso neorganizavę šio turnyro, bet esame įsipareigoję K-1 organizacijai suorganizuoti keturis turnyrus Minske, Varšuvoje, Vilniuje ir Bukarešte. Pastarasis įvyks balandžio 21 dieną. Paskaičiavome, kad nesilaikant įsipareigojimų baudos būtų didesnės nei galimi nuostoliai. Vis dėlto noriu pabrėžti, kad susidomėjimą šį savaitgalį vyksiančiu turnyru šįkart jaučiame išties didelį. 


  
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas