iveikliga.lt 2010 m. vasario 6 d. 00:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Futbolo runtynėse pralaimėjusių nebuvo

Medikai, žurnalistai ir futbolininkai per Tarptautinę kovos su vėžiu dieną bandė atkreipti visuomenės dėmesį į onkologinių ligų prevenciją

Tarptautinė kovos su vėžiu diena
Alfrdo Pliadžio nuotr.
Tarptautinė kovos su vėžiu diena
   

Vasario 4-5 dienomis, siekiant paminėti Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, vėžio prevencijos svetainė Įveikligą.lt inicijavo žurnalistų, žymių sportininkų ir gydytojų akciją, kurios metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į onkologinių ligų prevenciją ir sveiką gyvenseną.

    
Vasario 5 d. „Sportimos" arenoje vyko futbolo rungtynės tarp Lietuvos žurnalistų sąjungos Sporto klubo ir Lietuvos gydytojų rinktinių. Po atkaklios kovos susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1. Abiejų komandų žaidėjai sutinka, kad šių varžybų tikslas - ne nugalėti, o priminti, kad sportuojantis žmogus gali padėti sau apsisaugoti nuo sunkių susirgimų, ir šias varžybas skyrė Tarptautinei kovos su vėžiu dienai paminėti.

 
Rungtynių atidaryme dalyvavęs Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Ritas Vaiginas sakė: „Jūs laužote ledus ir siekiate, kad sportas taptų prevencija. Skatiname tokią iniciatyvą. Svarbu, kad atkreiptumėme dėmesį ir visuomenė būtų kuo daugiau informuota apie esančias problemas, kurioms iki šiol buvo skiriama per mažai dėmesio".

 
Žurnalistų sąjungos Sporto klubo garbę gynė ne tik garsūs šalies sporto žurnalistai ir komentatoriai - Nerijus Kesminas, Tautvydas Vencevičius, Artūras Gimžauskas, bet ir vienas žymiausių futbolininkų Valdas Ivanauskas. Gydytojų rinktinės gretose žaidė buvęs Sveikatos ministras Juozas Olekas ir ilgametis vienas ministerijos vadovų Romas Sabaliauskas. Po rungtynių vykusiame aukcione, kuriame surinktos lėšos bus skirtos vėžio prevencijai, didžiausią sumą už originalius V.Ivanausko marškinėlius pasiūlė J.Olekas.

 
„Norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad vis mažėja sportuojančių vaikų. Tai lemia ir sporto aikštelių trūkumas, nes vaikai kiemuose neturi kur žaisti futbolo, krepšinio, rankinio, ledo ritulio. Visoje Lietuvoje turime vos keletą dengtų maniežų, kuriuose futbolą galima žaisti visus metus. Tokių maniežų kiekviename didesniame šalies mieste turėtų būti bent keletas, o Vilniuje mažiausiai penki. Pagal sporto arenų kiekį ir sportuojančių vaikų skaičių labai atsiliekame nuo kaimyninių šalių",  - sakė Tautvydas Vencevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos Sporto klubo pirmininkas.

 

 

Vasario 4 dieną, Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, garsūs futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Tomas Ražanauskas bei žurnalistai Tautvydas Vencevičius ir Vytaras Radzevičius Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre lankė vėžiu sergančius vaikus. Jiems padovanojo specialiai sukurtus „Hummel" futbolo marškinėlius su vaikų vardais.

  
Vaikai nenuilsdami ir kupini geros nuotaikos klausinėjo, ką valgo sportininkai, kiek kartų per dieną treniruojasi, ar jie kada nors vaikystėje buvo kamuoliu išdaužę langus. Ligoniukai nudžiugo išgirdę garsių futbolininkų prisipažinimus, kad vaikystėje jie buvo tikri padaužos, o užaugę tapo garsiais futbolininkais, kurie pietums, kaip ir vaikai, valgo daug žuvies, daržovių ir makaronų, o vakarienei svajoja apie mamos keptus blynus. Vaikai taip pat norėjo išgirsti, kiek turi sverti "geras" futbolininkas ir koks turėtų būti jo ūgis, kaip greitai turi bėgti, kad būtų pastebėtas užsienio klubų ir kur galima išmokti meistriškumo.

 

Penkerių metukų Mažvydas, aistringas futbolo gerbėjas, prasitarė, jog  atsisakė važiuoti namo, nes norėjo susitikti su žinomais futbolininkais. „O kodėl jūs atvažiavote be futbolininkų „maikių"?" - svečių linksmai paklausė berniukas.

 

„Kai ėjome susitikti su vaikais, turėjau vieną nuomonę. Bet kai pamačiau tą didžiulę šilumą, kovą ir begalinį optimizmą - tai man suteikė neapsakomai gerų jausmų. Čia visi - vaikai, tėvai, personalas - mums atėjusiems parodė, kas yra didelė viltis," - pasakojo V. Ivanauskas.

  
T. Ražanauskui šis susitikimas su vėžiu sergančiais vaikais nebuvo pirmas. Futbolininko mama ilgus metus dirba Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre.

 

„Mano mama čia dirba nuo pat pirmų šios ligoninės dienų. Kai dar gyvenau su tėvais, grįžusi po darbo namo, ji mums vis papasakodavo, kaip sekasi sergantiems vaikams kovoti su liga. Šiandien man buvo smagu stebėti šiuos vaikučius. Jie, kaip ir kiti vaikai lakstantys po kiemus, yra smalsūs, jiems viskas įdomu. Mano nuomone, ypač vaikai turi tikėti savo ateitimi, jiems reikia turėti gražių planų ir vilčių, kaip jų turime mes visi", - sako T. Ražanauskas.

 

Žinomi sportininkai yra nusivylę, kad Lietuvoje mažai kalbama apie vėžio prevenciją. V. Ivanausko nuomone, Lietuvoje vėžio atvejų būtų kur kas mažiau, jei šalyje būtų imtasi aktyvios vėžio prevencijos kampanijos.

 

„Man teko stebėti Vokietijoje ir kitose šalyse, kaip masinės informavimo priemonės skelbia informaciją apie vėžinius susirgimus. Ten praktiškai kiekvieną dieną galėdavai išgirsti ar pamatyti kažką, kas susiję su skirtingais vėžio tipais, o pas mus to dėl nežinomų priežasčių nėra", - teigia garsiame Vokietijos „Hamburg" klube rungtyniavęs V.Ivanauskas.

 

Prie sergančių vėžiu vaikų lankymo akcijos prisidėjo ir ryškiausios Lietuvos futbolo rinktinės žvaigždės Tomas Danilevičius, Marius Stankevičius ir Deividas Šemberas. Jie vaikams atsiuntė savo klubų - „Livorno", „Sevilla" ir Maskvos CSKA marškinėlius.

 Fotoreportažas iš Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centro
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas