Lina Daugėlaitė 2010 m. balandžio 9 d. 13:43 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Paskutinė kova prieš čempionatą - su svoriu

Jeigu viskas klostysis sėkmingai, Lietuvos imtynininkų medaliai Europos čempionate neturėtų būti staigmena

Laimutis Adomaitis
Valdo Malinausko nuotr.
Laimutis Adomaitis
   

Balandžio 9 d. Kūno kultūros ir sporto departamente Lietuvos imtynių federacija (LIF), prieš išvykstant pajėgiausiems Lietuvos imtynininkams į Europos imtynių čempionatą, kuris balandžio 13-18 dienomis vyks Azerbaidžano sostinėje Baku, surengė spaudos konferenciją.

"Nors ir ne namų sienos, bet tikimės, kad jos mums bus laimingos. Tikimės gerų rezultatų", - sakė LIF prezidentas Darius Čepauskas, prisimindamas, jog 2007 metais toje pačioje salėje, kurioje vyks ir Europos čempionatas, Mindaugas Ežerskis iškovojo pasaulio čempionato sidabrą, o Valdemaras Venckaitis - bronzą.

Konkrečių tikslų šių metų Europos čempionate federacija imtynininkams nekelia. "Europos čempionatas - vienas iš pasirengimo Londono olimpinėms žaidynėms etapų. Todėl svarbiausia, kad sportininkai sėkmingai praeitų 4 metų pasirengimą. Žinoma, kovosime dėl aukštų vietų ir Europos čempionate - turime pajėgių imtynininkų. Jeigu viskas klostysis sėkmingai, medaliai neturėtų būti staigmena, bet jų skaičius ir spalva nėra pats svarbiausias dalykas", - sakė prezidentas.

Pasirengimas, pasak D.Čepausko, praėjo normaliai, ir imtynininkai pradėjo paskutinę kovą  - su svoriu. Sunkiausiam iš Lietuvos imtynininkų Mindaugui Mizgaičiui, kuris varžosi  svorio kategorijoje iki 120 kg, reikia numesti 10 kg. "Bet imtynininkams tai įprasta procedūra", - sakė Darius Čepauskas.
 
"Kai nori numesti svorį – mažiau valgai. Tačiau mes svorį metame vartodami mažiau skysčių - per treniruotes prakaituoji, vartoji mažiau skysčių ir svoris greitai krenta. Tiesa, vėliau jis labai gretai ir sugrįžta, todėl mūsų receptas visiems netiks", - šypsojosi M. Mizgaitis.


 
Apibendrindamas pasirengimą Europos čempionatui, kuris prasidėjo jau praėjusių metų lapkritį, treneris Ruslanas Vartanovas teigė, jog jis praėjo sklandžiai: imtynininkai turėjo tris stovyklas užsienyje, dalyvavo kontrolinėse varžybose. "Tačiau pagrindinis darbas vyko namuose - kvietėmės treniruočių partnerius iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos". Lietuvos imtynininkų rinktinė, dalyvausianti čempionate, suformuota pagal Lietuvos čempionato rezultatus. Tiesa, nuostolių neišvengta: vienos stovyklos metų traumą patyrė Adas Lukošaitis (iki 96 kg), kuriam Europos čempionatą dėl to teks praleisti.

Lietuvos graikų ir romėnų imtynininkų rinktinėje - penki sportininkai: 25 metų Svajūnas Adomaitis (svorio kategorija iki 60 kg), 24 metų Edgaras Venckaitis (iki 66 kg), 23 metų Aleksandras Kazakevičius (iki 74 kg), 23 metų Laimutis Adomaitis (iki 84 kg) ir 30 metų Mindaugas Mizgaitis (iki 120 kg). Taip pat į čempionatą vyks vienas laisvųjų imtynių atstovas 35 metų Vytas Čiumakovas (iki 60 kg) ir jo treneris Sergejus Kasimovas. "Merginų šį kartą nevežame. Ne dėl to, kad būtume prieš jas nusiteikę, - šypsojosi prezidentas. - Turime perspektyvių sportininkių, bet jos dar nėra pasiekusios tokio lygio, kad galėtų dalyvauti suaugusiųjų čempionate - jos dalyvauja savo amžiaus grupių varžybose", - aiškino D.Čepauskas, jog federacijos pozicija tokia, kad į suagusiųjų sportą reikia ateiti palaipsniui, neforsuojant jaunų sportininkų galimybių.

Į Europos čempionatą, kaip komandos kapitonas, vyks ir 32 metų Mindaugas Ežerskis (iki 96 kg), tačiau varžybose jis nedalyvaus. "Mindaugo tikslas - palaikyti komandą morališkai, taip pat jis stebės ir analizuos potencialių savo varžovų, su kuriais jam dar teks imtis, kovas", - sakė R.Vartanovas.
 
Labiausiai tituluotas tarp Lietuvos imtynininkų - olimpinis bronzos medalininkas Mindaugas Mizgaitis prisiminė, jog tradiciškai jam geriau sekasi pasaulio čempionatuose nei Europos. Tačiau nepaisant to, Europos čempionate jis kels sau pačius aukščiausius tikslus. Europos čempionate Azerbaidžane atsisakė dalyvauti Armėnijos rinktinė. "Tai dovana man, - nusišypsojo sužinojęs Mindaugas, bet pridūrė. - Dar bijau tuo patikėti",  - mat jo vienas pagrindinių varžovų - Armėnijos imtynininkas. Paklaustas apie traumas, M.Mizgaitis sakė, jog didesnių traumų išvengti pavyko. "Mikrotraumos - sportininkų kasdienybė, be jų neįmanoma, su tuo susitaikai", - teigė imtynininkas. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas