Ingvaras Butautas 2011 m. lapkričio 22 d. 17:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sienomis lipa ne neturėdami ką veikti...

"Traumos – labai retos. Tai būna nebent nesilaikant saugos taisyklių ir darant kvailus žingsnius," - neigė laipiojimo ekstremalumą treneris G.Bunevičius

Lietuvos laipiojimo taurės varžybų penktasis etapas.
Aliaus Koroliovo nuotr.
Lietuvos laipiojimo taurės varžybų penktasis etapas.
   
Kaune, VšĮ ,,Miegantys drambliai“ salėje iki pat vėlaus vakaro vyko Lietuvos laipiojimo taurės turnyro penktasis etapas. Į jį susirinko dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ir svečiai iš Rusijos Kaliningrado srities, viso – per 100 sportininkų iš iš šešių skirtingų laipiotojų klubų.

„Renginys šiek tiek užsitęsė. Mes negalvojome, kad bus tiek daug dalyvių. Kai kurie dalyviai buvo priversti laukti. Tai buvo šios toks nepatogumas tiems, kurie yra iš Klaipėdos ar iš Kaliningrado. Visa kita varžybose buvo puiku. Trasų sudėtingumas buvo vidutinis, kai kam lengvai pavyko jas įveikti, kaip kam – ne. Labai skyrėsi lyderių ir autsaiderių pajėgumas,“ – pasakojo „Miegančių dramblių laipiojimo klubo treneris Giedrius Bunevičius.

Varžybose dalyvavo Lietuvos rinktinės nariai Vilimantas Petrašiūnas, Juozas Bobina, Karolis Rutkauskas, Rūta Keršiulytė, kurie liepos mėnesį dalyvavo pasaulio čempionate Italijoje.

Pirmoji varžybų dienos pusė skirta kvalifikaciniams lipimams. Pirma startavo A grupė (1993 m. gim. ir vyresni, po jos vyko C grupės (1994 1996 m. gim.) atranka. Pastarojoje geriausiai pasirodė Juozas Bobina iš „Miegančių dramblių“, užlipęs visas trasas pirmu bandymu, o merginų grupėje - Julija Zaiceva (1995 m. gim., Kaliningradas). Intensyvi kova vyko tarp Rusijos ir Lietuvos sportininkų E grupės lipimuose. Geriausiai pasirodė berniukai iš Kaliningrado, o merginų grupėje dėl pirmos vietos varžėsi dvi perspektyviausios ,,Miegančių dramblių“  klubo sportininkės vienuolikmetė Rugilė Tamošiūnaitė ir dešimtmetė Ugnė  Leščiukaitytė.  
 
Po pertraukos prasidėjo finaliniai lipimai.  E ir D grupės finalo metu lipo kartu. Merginos pirmą kartą susidūrė su šuolio reikalaujančiomis trasomis. Anot sportininkų trasos buvo tikrai vertos iššūkio.

D grupėje iš vaikinų geriausiai pasirodė Vladislavas Novikovas (1997 m. gim.) antroji vieta atiteko svečiui Daniilui Kornijeckiui (1999 m. gim., Kaliningradas) trečiaja džiaugėsi Simonas Sirvidas (1997 m. gim., Kaunas, „Miegantys Drambliai“).

Merginų tarpe prizines vietas pasidalino Rusijos sportininkės Aleksandra Solovjova (1998 m. gim.), Jelizaveta Kochan (1999 m. gim.) ir viena Lietuvos ,,Miegančių dramblių“ klubo sportininkė Gertrūda Kaniauskaitė (1999 m. gim.).

 Sudėtingiausios šį kartą ir daugiausiai sportininkų šaltų nervų pareikalavusios trasos buvo  C grupėje. Atrankoje nusileidęs mūsų sportininkui, finale buvo neįveikiamas Sergejus Bydtajevas (1997 m. gim.) iš Kaliningrado, o Lietuvos laipiojimo rinktinės narys Juozas Bobina (1994 m. gim.) liko antras. Trečias - Aleksandras Pakalniškis (1996 m. gim., LUK, Vilnius). Merginų grupėje prizines vietas pasidalino Julija Zaiceva (1995 m. gim.), Milda Koreivaitė (1995 m. gim., LUK Vilnius) ir Gabija Barauskaitė (1995 m. gim., KLUSK Kaunas).


 
Daugiausia žiūrovų dėmesio susilaukė įnirtinga kova A grupės finale.  Kiekvieną lipimą garsiais plojimais palydėdami žiūrovai palaikė ir Lietuvos, ir užsienio sportininkus. Merginų tarpe geriausiai pasirodė Rūta Keršiulytė (1989 m. gim., LUK Vilnius), antra buvo Aistė Pliuškevičiūtė (1992 m. gim., KLUSK Kaunas), trečia liko Kaliningrado sportininkė Irina Artiuševskaja (1987 m. gim.). Vaikinų tarpe vyko tikra žvaigždžių kova: didžiausią patirtį turintis lietuvis, Pasaulio laipiojimo čempionatų dalyvis Vilimantas Petrašiūnas įspūdingai įveikė trasas, tačiau savo veržlumu jį aplenkė rusas Michailas Kočetkovas (1983 m. gim.) palikęs Vilimantui antrąją vietą. Trečioji atiteko Kauno sportininkui Artūrui Volkovui (1992 m. gim.).

Paskutinis šių metų varžybų etapas, per kurį paaiškės geriausi metų laipiotojai vyks gruodžio 10 dieną Klaipėdoje.

Laipiojimo sporte yra trys rungtys. „Miegantys Drambliai“ specializuojasi boulderinge. Anot trenerio G. Bunevičiaus, rungčiai kalbininkai dar nėra sugalvoję lietuviško atitikmens, todėl sportininkai savo rungtį ir vadina anglišku žodžiu.

„Tai yra labai sunkus, bet trumpas lipimas į 4,5 metrų aukštį. Gali daryti daug bandymų, o tavo rezultatas priklauso nuo to, per kiek bandymų užlipsi penkias trasas. Pagal tai, skaičiuojami reitingai, vietos,“ – pasakojo G. Bunevičius boulderingo varžybų esmę.

Anot jo, greitis čia nėra svarbu. Tiesa yra skiriamas laiko limitas trasų įveikimui, tačiau neskaičiuojama kas kliūtis įveikė greičiau.

 „Finale lipama iš anksto nemačius trasos. Žmogus ateina prie trasos, pamato ją ir turi penkias minutes apgalvoti savo taktiką. Boulderinge trasos visada keičiasi, niekada nebūna tos pačios. Per varžybas jas žino tik vienas žmogus – tas kuris jas stato,“ – pasakojo treneris.

Pati varžybų siena yra medinė. Į ją sukami kibiai iš poliesterio.

„Tai plastmasė su priemaišomis, kurios padaro ją panašią į uolą, akmenį,“ – kalbėjo G. Bunevičius.

Iš šono atrodantis ekstremalus sportas, anot trenerio, nesąlygoja didelio traumatizmo.

„Dažniausia sportininkai susiduria su mikrotraumomis. Kenčia pirštai. Apkrova daugiausia kliūna pirštų sąnariams. Ir neįvertinus savo jėgų ar blogai padarius apšilimą, būna įplyšimai arba patempimai. Lūžiai – labai reti. Tai būna nebent nesilaikant saugos taisyklių ir darant kvailus žingsnius,“ – pasakojo G. Bunevičius.

Per turnyrą Kaune apsidraudimui buvo naudojamas ant grindų ištiesti čiužiniai.

Daugiausia laipiojimą, kaip ir kitas sporto šakas lanko vaikai. Daugiausia juo žavsi 10-mečiai, 13-mečiai. Tačiau, yra suaugusių laipiotojų. Tiesa Lietuvoje dažniausia laipiojama iki 25 metų. Skirtingai nei kitose šalyse.

„Vakarų Europoje sporto šaka yra labai populiari tarp pensininkų. Anglijoje 60-mečiai, 70-mečiai lipa, ir jiems tai yra normalu. Tik pas mus tai sako – neturi ką veikti, tai sienom lipi...“ – tvirtino G. Bunevičius.

Jis vertino savo sporto šaką kaip nereikalaujančią didelių lėšų.

"Ką jau lyginti su techninėmis sporto šakomis. Laipiojimas apskritai yra nebrangi sporto. Pradinė investicija – įsigyti įrangą, kuri nekainuoja tiek, kiek pavyzdžiui futbolo. Kainuoja tada, jeigu reikia nuvažiuoti į užsienį treniruotis ar į varžybas,“ – kalbėjo laipiojimo treneris.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas