> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Julius Bliūdžius 2010 m. gegužės 20 d. 09:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

"Žemaitijos dragūnas" turi viską, išskyrus pinigus

"Atlantas"? "Neptūnas"? Baikite juokus. Nuo šiol komanda nr. 1 Klaipėdoje - "Žemaitijos dragūnas", Lietuvos rankinio lygos čempionas.

Artūras Juškėnas
avgi.lt nuotr.
Artūras Juškėnas
   
Klaipėdos “Žemaitijos dragūno” rankininkų vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas tikina, kad sezono išvakarėse tokio sėkmingo komandos pasirodymo niekas uostamiestyje nedrįso tikėtis.

Iškovoję LRT Didžiąją taurę ir tapę Lietuvos rankinio lygos čempionais jauni Klaipėdos rankininkai jau galvoja apie dalyvavimą Europos taurės varžybose. “Esame iškovoję tokią teisę, tik neturime tam pinigų“, - guodžiasi A.Juškėnas ir viliasi, kad po 21 metų pertraukos į Klaipėdą grąžinti čempionų vardai savivaldybę ir rėmėjus paskatins skirti rankiniui didesnį dėmesį.

Treneri, koks „Žemaitijos dragūnui“ buvo šis kelias iki čempionų vardų?

Kaip sakoma, ėjome, ėjome ir priėjome. Kryptingas darbas davė savo vaisius. Sezono pradžioje nekėlėme sau tokių aukštų uždavinių, bet pamažu  pajutome, kad galime, tada atsirado ir noras. Komandą labai sustiprino du Vilniaus žaidėjai – Rolandas Uoslys, pagrindinis vartininkas, ir Mindaugas Sukackas. Šie patyrę žaidėjai mums stipriai pagelbėjo. Jiems atvykus, atsirado didesni užmojai, kuriuos su kaupu pavyko įgyvendinti.

Vadinasi, šio sezono sėkmė jums patiems buvo šiek tiek netikėta?


Negalime sakyti, kad netikėta. Mes to siekėme. Kiekviena komanda į aikštę eina tam, kad laimėtų. Čempionato sistemai pasikeitus, tai yra, panaikinus atkrintamąsias, kiekvienos rungtynės tapo lemiamomis. „Lūšis“, mes ir „Granitas“ praradome tikrai mažai taškų. 

Be abejo, po praėjusio sezono negalėjome išsikelti tokių tikslų, nes jie būtų atrodę nerealūs. Finansinės galimybės nebuvo pagerėję tiek daug, kad būtume galėję pasikviesti naujų žaidėjų. Vis dėlto labai pasisekė su vartininku. Rolandą pasikvietėme tikrai už nedidelę kainą. Kai jis sutiko mums pagelbėti, visai kitas žaidimas prasidėjo, atsirado užnugaris. Mes pademonstravome geriausią gynybą, praleidome mažiausiai įvarčių čempionate. Kai mažai praleidi, lengviau ir įmesti. Žaidėjai patikėjo, kad už jų nugaros stovi vartininkas, kuris gali ištaisyti jų klaidas. Tai buvo labai svarbu.

Galima teigti, kad naujas formatas jums parankus?

Prieš du metus mes užėmėme aštuntą vietą, bet nugalėjome „Lūšį“ atkrintamosiose, tad negalima sakyti, kad formatas be atkrintamųjų mums labai parankus. Kita vertus, manau, kad toks formatas yra teisingas. Taip įvertinamas viso čempionato, visų metų darbas. Kai prieš du metus nugalėjome „Lūšį“, tam tikra prasme tai nebuvo teisinga „Lūšies“ atžvilgiu. Jie visą sezoną žingsniavo pirmi, o mes užėmėme aštuntą vietą. Galbūt lemiamoms rungtynėms labiau pailsėjome, galbūt daugiau jėgų sutaupėme, todėl juos nugalėjome. Manau, tai nebuvo teisinga. Tikrąsias jėgas parodo dabartinis formatas. Jei per sezoną laimi 22 rungtynes, tai, matyt, kažką reiškia.

Vis dėlto kova dėl pirmų pozicijų buvo labai aštri, su „Lūšimi“ surinkote vienodą taškų kraitį, tai rodo, kad nebuvote už varžovus visa galva pranašesni...

Taip, kova buvo visiškai lygi. Galima sakyti, buvo dvi lemiamos rungtynės. Likus dviems turams iki čempionato pabaigos „Lūšis“ galėjo užsitikrinti pirmą vietą, žaisdama namie su „Granitu“. Jei būtų iškovojusi bent tašką, mes būtume neturėję jokių vilčių juos pavyti. Bet, kaip pasirodė, Kauno derbis buvo atkaklus ir galingas. „Granitas“ nugalėjo ir šansai atsivėrė mums. Mums tereikėjo patiems paskutinėse rungtynėse nugalėti „Lūšį“. Tai buvo reto grožio ir įtampos rungtynės, kurias galėjo laimėti bet kuri komanda. Penki įvarčiai, kuriuos mums pavyko susikrauti paskutinėmis minutėmis, neatspindi to, kas vyko aikštelėje.

Kuo „Lūšies“ ir „Žemaitijos dragūno“ komandos skirtingos?


„Lūšis“ yra patyrusi komanda, kurioje žaidžia patyrę žaidėjai. Tai yra jų jėga. Klubas stiprus finansiškai, žaidėjai gali būti motyvuojami finansiškai. Mes visiškai priešingi – esame jauna ir ne itin tvirtai finansiškai stovinti komanda. Galima sakyti, žaidžiame daugiau širdimi.

Kalbant apie techniką, mes propaguojame šiek tiek kitokį rankinį. Mes norime įžaisti greitai ir techniškai, o „Lūšis“ mėgsta lėtesnį rankinį, be to, jų žaidėjai šią minutę galingesni ir protingesni žaidybinėse situacijose. Tai jie įrodė paskutinėse rungtynėse. Pirmavome 5:1, bet “Lūšis“ ramiai žaisdama pati įgijo keturių įvarčių persvarą. Tai parodo, kad žaisdami ramiai „Lūšies“ rankinininkai gali pakeisti žaidimo eigą sau palankia linkme. Vis dėlto rungtynių metu mes panaudojome daugiau žaidėjų ir rungtynių pabaigoje varžovai paprasčiausiai pavargo.

Remigijus Vaičikauskas pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju, paminėjote itin puikiai žaidusį vartininką R.Uoslį. Gal galite išskirti dar keletą žaidėjų, kurie šį sezoną buvo ypatingai svarbūs komandai?

Yra komandoje keletas jaunų rankininkų, kurie kitąmet, manau, smarkiai žibės Lietuvos padangėje. Tai ir Dainius Matutis, kuris paskutinėse rungtynėse pelnė septynis įvarčius, ir Gražvydas Juška, dešinio krašto žaidėjas. Tai rinktinės kandidatai, kurie netolimoje ateityje iš rankinio galės duoną valgyti.

Kaip komanda atrodys kitą sezoną? Nėra neramu, kad dabartinę sudėtį bus sudėtinga išsaugoti?

Vargu, ar šią sudėtį pavyks išlaikyti, kadangi vilniečių R.Uoslio ir M.Sukacko, manau, tikrai nebebus mūsų komandoje.  Taip pat D.Matutis gali išvykti į užsienį. Kita vertus, jau turime susitarimus su keliais jaunais sportininkais, manau, šiuo metu pačiais perspektyviausiais Lietuvoje, tad nemanau, kad mūsų komanda stipriai susilpnės. Be to, mūsų centro „Viesulas“ auklėtiniai, 1994 m. gimimo vaikinų komanda, labai galingai atrodo. Galbūt kitais metais jais komanda dar nepasipildys, bet po dviejų metų iš jų tikrai turėsime daug naudos.

O finansine prasme? Galbūt pergalė čempionate jau išjudino Klaipėdos savivaldybę, verslininkus ir komandos biudžetas bus žymiai didesnis?

Sunku kažką pasakyti. Dabar ir laukia tas darbas. Rezultatas yra, jei finansinė padėtis nepagerės, bus liūdna. Žaidėjai iš idėjos negali metai iš metų kovoti. Tiesa, savivaldybėje jau sezono vidury pajautėme tam tikrą sujudimą. Tikrai kalbamės, bendraujame, kartu ieškome variantų, kaip galėtume padėti komandai. Iš rėmėjų nieko panašaus kol kas nejaučiame. Ypač liūdina tai, kad neturime to pagrindinio rėmėjo, į kurį galėtume atsispirti  ir kuriam galėtume pasiguosti. Mes ir pavadinimą esame pasiruošę keisti, kad tik atsirastų pagrindinis rėmėjas. O su savivaldybe tikrai vyksta pozityvus dialogas.

Rankinis savo pastarųjų metų pasiekimais, galima sakyti, Klaipėdoje perspjovė krepšinį ir futbolą. Ar rankinio populiarumas uostamiestyje jau gali lygiuotis į šias sporto šakas?

Man didžiausias įvertinimas, kad per paskutines rungtynes „Neptūno“ salėje nebuvo vietos, kur atsisėsti. Jei rungtynės vyksta prie tuščių tribūnų, apie populiarumą nė neverta šnekėti, bet kai rungtynės surinko 1000 žiūrovų ir nebuvo laisvos vietos – tai yra rankinio įvertinimas.
 
Be abejo, mes niekada populiarumu neprilygsime krepšiniui, nereikia turėti tokių iliuzijų, ir niekada neturėsime tokio finansavimo, bet galbūt ir su mažesniais pinigais mes galime nuveikti didelius darbus. Lai tai sprendžia valdininkai, kurie priima sprendimus. Bet jei Klaipėdoje surenkame pilną salę žiūrovų, manau, esame populiarūs ir reikalingi miestui.Ar realu, jog pagrindiniu Klaipėdos veidu sporte taptų ne „Atlantas“ ar kita futbolo komanda, ir ne krepšinio klubas „Neptūnas“, o – „Žemaitijos dragūnas“?

Kodėl gi ne? Dabar, jei taip galima pasakyti, situacija mums yra palanki, kadangi krepšinis ir futbolas Klaipėdoje tikrai nerodo stebuklingų rezultatų. Esame sukūrę visą sistemą, kad turėtume komandą, kuri ir penkis, ir dešimt metų gali rodyti aukščiausius rezultatus, bet tam, kad kažką nuveiktume už Lietuvos ribų, reikia visai kito finansavimo. Požiūris ir žmonės – viskas yra, bet reikia pinigėlių.

Kitąmet „Žemaitijos dragūną“ išvysime Europos turnyre, ar klubas šios teisės vis dėlto atsisakys?

Mėginsime. Turime planų kitąmet dalyvauti ir Europoje, ir Baltijos šalių čempionate. Laikas pasitikrinti jėgas ir už Lietuvos ribų. Esame iškovoję tokią teisę, tik neturime tam pinigų. Šią savaitę savivaldybėje dar kartą apie tai turi būti kalbama.

Turime teisę dalyvauti ir Čempionų lygoje, ir EHF taurėje, galime rinktis. Vis dėlto niekaip nepasirinksime Čempionų lygos, nes ten vien startinis mokestis siekia 25 tūkst. eurų. Tuo tarpu taurės varžybose tikrai sieksime dalyvauti, ten pinigai nėra baisūs. Aišku, jei negausime pažadų, kad tie pinigai bus atrasti, savo lėšomis tikrai nepajėgsime dalyvauti. Jei leistume sau dalyvauti taurės varžybose, o po to negautume papildomo finansavimo, vidury sezono atsidurtume labai sudėtingoje situacijoje.

Ar „Neptūno“ salė, kurioje žaidžiate, atitinka tarptautinius rankinio reikalavimus?

Ne visiškai. Bet mūsų salė maždaug tik dvidešimčia centimetrų neatitinka reikalavimų, ir paprastai į tokius mažus niuansus yra nebežiūrima. Jei žaistume sėkmingai ir žingsniuotume toliau, 2011 metais jau galėtume žaisti naujoje arenoje, kuri bus pastatyta.  "Neptūno" salė Čempionų lygos kriterijų niekaip neatitinka ir niekas dabartinėje salėje mums ten neleistų žaisti.

Tolimesniuose „Žemaitijos dragūno“ planuose ar svajonėse yra numatytas debiutas Čempionų lygoje?

Kodėl gi ne? Lietuvos rankinis niekada neturės keturių ar šešių europinio lygio klubų, netgi krepšinis tiek neturi. Užtenka vienos ar dviejų komandų, ir kodėl jos nesukūrus Klaipėdoje? Tam turime viską, išskyrus pinigus.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas