Marytė Marcinkevičiūtė 2014 m. liepos 31 d. 18:34 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Svarbu ir kokybė, ir kiekybė

Lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris K. Jezepčikas įsitikinęs, kad keletas Lietuvos atstovų per aukščiausio rango varžybas gali kovoti dėl medalių

A.Palšytė šiemet du kartus gerino Lietuvos rekordą.
pliadisfoto.com nuotr.
A.Palšytė šiemet du kartus gerino Lietuvos rekordą.
   
Kitąmet rugsėjo 6 d. druskininkietis Kęstutis Jezepčikas švęs 50 metų jubiliejų. Keturis kartus (1988, 1990, 1991 ir 1992 m.) Lietuvos sportinio ėjimo 50 km distancijos čempionas, keturiskart Lietuvos rekordininkas. 1994 m. K. Jezepčikas įkūrė Druskininkų ėjimo klubą, kuriame ir šiandien sėkmingai ugdomi ėjikai. Tačiau pastaraisiais metais druskininkiečiui svarbūs ir visų Lietuvos lengvaatlečių reikalai. 
 
Mūsų šalies lengvosios atletikos rinktinės vyr. treneris K. Jezepčikas įsitikinęs, kad keletas Lietuvos atstovų per aukščiausio rango varžybas gali kovoti ir dėl medalių.
 
Treneri, sezonas jau įpusėjo, šios sporto šakos gerbėjai laukia šalies rekordų, tačiau jų neužfiksuota. Tad kaip vertini sportininkų startus? 
Galutinis vertinimas bus pasibaigus sezonui – rudenį, kai sudalyvausime pagrindinėse metų varžybose – Europos čempionate ir pasaulio jaunimo čempionate. Šį sezoną pagerinti du olimpinių rungčių šalies rekordai: Airinė Palšytė į aukštį peršoko 197 cm, o per Lietuvos čempionatą - ir 198 cm, Neringa Aidietytė 20 km nuėjo per 1 val. 29 min. 1 sek. 
 
Jau dabar galime prognozuoti, kad į Europos čempionatą Ciuriche deleguosime pačią gausiausią komandą, kurioje bus ir labai jaunų sportininkų. 
 
Pirmą kartą Lietuvos lengvosios atletikos istorijoje mūsų rinktinei pavyko išsilaikyti Europos pirmosios lygos čempionate, kur tarp 12 komandų užėmėte dešimtą vietą. Kas padėjo įgyvendinti iškeltą uždavinį? 
Išsilaikyti Europos komandinio čempionato pirmojoje lygoje padėjo tai, kad, palyginti su ankstesniais metais, pagerėjo mūsų silpnoji grandis – vyrų vidutinieji ir ilgieji nuotoliai. Justinas Beržanskis tapo 3 000 m kliūtinio bėgimo nugalėtoju, o Petras Glebus 1 500 m distanciją įveikė septintas. Į komandą sėkmingai įsiliejo jaunimas: šuolių į tolį varžybose šešta buvo Jogailė Petrokaitė, šuolių į aukštį sektoriuje Gintarė Nesteckytė – ketvirta, o ieties metimo sektoriuje Edis Matusevičius – septintas. Jie demonstravo gerą sportinę formą ir padėjo komandai. 
 
Buvo ir nesėkmingų pasirodymų. Dėl traumų ne visi stipriausi atletai galėjo startuoti Taline, todėl, žiūrėdamas į kitus metus, matau perspektyvą ne tik išlikti pirmoje lygoje, bet ir pretenduoti į pirmąjį šešetuką.

Visą laiką turėjote ryškų lyderį – Virgilijų Alekną. Tačiau dabar tokio didelio meistriškumo sportininko nėra. Kuris jų pretenduoja tapti rinktinės flagmanu?
Manau, kad savo paskutinio žodžio dar netarė ir pats V. Alekna. Jis vykdavo į pagrindines varžybas kovoti tik dėl aukščiausių vietų. Dabar turime būrį sportininkų, kurie, susiklosčius palankioms aplinkybėms, gali kovoti dėl medalio per paties aukščiausio rango varžybas. 
 
Jauniesiems sportininkams dar reikia laiko adaptuotis tarp suaugusiųjų, o potencialiems medalininkams, vyresniems sportininkams – svarbiausiose varžybose sugebėti save realizuoti šimtu procentų ir tvirtesnio psichologinio pasirengimo. 

Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavo rekordinis 20 mūsų lengvaatlečių būrys. Tačiau medalių neiškovota, kas tau, rinktinės vyr. treneriui, svarbiau: kiekybė ar kokybė?
Kai sportas didelio meistriškumo, svarbu viskas, galutinį rezultatą lemia dešimtys veiksnių, todėl tarp kokybės ir kiekybės dėčiau lygybės ženklą. Vykdami į Londono olimpines žaidynes, trečdaliu Lietuvos olimpinės rinktinės narių mes didžiavomės, nes išsipildė jų gyvenimo svajonė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. 
 
Jie šią teisę iškovojo sunkiu darbu bei talentu ir tik sėkmės trūkumas mums neleido pasidabinti medaliais – užimtos ketvirtos, penktos, aštuntos vietos, o tai yra olimpiniai prizininkai.

Turint didelį būrį aukščiausio lygio sportininkų, tikimybė laimėti medalius didesnė. Lengvoji atletika dabar turi keletą sportininkų, kurie artėja prie pasaulinio elito, tik reikia visiems suremti pečius, to siekti ir medaliai sugrįš į Lietuvą.

Susiduriate su didesnio meistriškumo trenerių stoka, o kur dingsta Lietuvos sporto universitete parengti absolventai? Ar pastaraisiais metais lengvosios atletikos trenerių gretos pasipildė naujais specialistais?
Su šia problema, manau, susiduria ir kitos sporto šakos. Gerai, kad mūsų veteranai dirba ir dalijasi savo patirtimi. Ta proga norėčiau padėkoti tų sporto organizacijų vadovams, kurie vertina trenerį ne pagal amžių, o pagal gebėjimus ugdyti sportininkus ir rengti juos pačiu aukščiausiu lygiu. 
 
Lietuvos sporto universitetas kasmet parengia užtektinai gabių specialistų, tačiau problema ta, kad sistema sukurta tokia, jog jaunas treneris, dirbdamas mėgstamą darbą, nesugebės išlaikyti savo šeimos ir turės sumokėti savo darbdaviui mokesčius už auklėtinius. 

Todėl potencialiausi, gabiausi lengvosios atletikos treneriai dažnai renkasi kitus darbus (klubuose dirba bendrojo fizinio parengimo treneriais). Reikia tik džiaugtis, kad jie lieka sporto srityje ir tobulėja. Tikimės, kad, susiklosčius palankioms aplinkybėms, jie grįš lengvąją atletiką. 

Yra ir malonių momentų. Būdamas jaunių ir jaunučių varžybose, pastebiu vis daugiau naujų veidų, jaunimas savo karjerą sieja su trenerio darbu. Manau, kad būtent jie sugebės pasinaudoti naujausiomis technologijomis, galimybėmis ir užims mūsų veteranų vietas. 

Puikus pavyzdys – jaunas treneris klaipėdietis Mindaugas Krakys. Jis jau yra surinkęs grupę vidutinių nuotolių bėgikų, kurie pelno medalius per tarptautines varžybas. 


Vilniuje į rikiuotę stojo naujasis „Vingio“ stadionas, ar čia galima tikėtis sulaukti geresnio lygio tarptautinių varžybų?
Pagaliau ir Vilniuje turime stadioną, kuriame gali treniruotis miesto lengvaatlečiai, nes pastarieji pora metų jiems buvo labai sudėtingi. Nebuvo nė vieno stadiono, kur normaliomis sąlygomis būtų galima treniruotis. „Vingio“ stadionas labiausiai pritaikytas pratyboms, o ne tarptautinėms varžyboms rengti, nes yra tik šeši bėgimo takeliai. 
 
Čia galėtumėme rengti nacionalines jaunučių, jaunių varžybas. Noriu tikėti pažadais, kad Vilniuje atsiras Nacionalinis stadionas ir bus proga vilniečiams bei Lietuvos žmonėms stebėti paties aukščiausio lygio lengvosios atletikos varžybas.

Ar Lietuvos lengvosios atletikos federacija negalvoja apie naujo formato varžybas – tarkime, mačus su Lenkija, Baltarusija, Rusija ir kitomis šalimis?
Per porą pastarųjų dešimtmečių susiformavo ypač glaustas ir įtemptas tarptautinių varžybų kalendorius. Vyksta pasaulio ir Europos čempionatai, Europos ir Pasaulio taurės varžybos, Baltijos šalių mačai bei nacionaliniai čempionatai, todėl geriausiems sportininkams tenka labai didelis krūvis. 
 
Europos federacijos vadovai kiekvieną rudenį diskutuoja varžybų kalendoriaus klausimais ir ieško optimalių sprendimų. Manau, kad dabar vykstantis Europos komandinis čempionatas leidžia mums varžytis su tomis šalimis, kurios yra maždaug mūsų pajėgumo (šiemet rungtyniavome kartu su Baltarusija). 

Su tavo paminėtomis šalimis palaikome labai glaudžius ryšius ir varžomės įvairiose jaunių, jaunučių varžybose.

Artėja Europos čempionatas Ciuriche. Kiek lengvaatlečių jau įvykdė normatyvus ir kiek mūsų sportininkų ten dalyvaus? 
Panašu, kad Europos čempionate dalyvaus rekordinis skaičius sportininkų – 25–30. Noriu akcentuoti, kad įvykdytas normatyvas atletui negarantuoja teisės dalyvauti čempionate. Jis tai privalo pademonstruoti ir šį sezoną, deja, turime 3–5 sportininkus, kurie įvykdė normatyvus praėjusias metais ir galėtų dalyvauti čempionate, bet šiemet jų pasiekti rezultatai neatitinka čempionato lygio, ir jie į Ciurichą nevažiuos.
 
 
Kokie lengvaatlečiams bus keliami uždaviniai Europos čempionate?
Pagrindinis uždavinys visiems sportininkams – būti geriausios sportinės formos ir realizuoti save. Tai leistų užimti aukštas vietas. Komandoje bus keletas jaunimo atstovų, todėl tikimės, kad jie pasisems patirties ir sugebės sėkmingai su suaugusiaisiais nukeliauti iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.
 
Kada prasidės lengvaatlečių atranka į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes? Ar tikiesi tokio gausaus lengvaatlečių būrio kaip ir per Londono olimpiadą?
Jau nuo 2015 m. sezono pradės ryškėti mūsų rinktinės kontūrai ir sportininkai pradės vykdyti normatyvus, kurie, manau, bus artimi kitų metų pasaulio čempionato Pekine normatyvams.
 
Žvelgiant iš šios dienos pozicijų, būtų galima tikėtis panašaus skaičiaus sportininkų kaip ir Londone. Visi tie sportininkai, kurie dalyvaus Europos čempionate, turi tikslą pasiekti ir Rio de Žaneirą.
 
Norėčiau, kad sportininkus kuo mažiau kamuotų traumos, o treneriai rastų racionaliausių sprendimų, rengdami juos pagrindinėms varžyboms.
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas