Marytė Marcinkevičiūtė | 2016 m. sausio 8 d. 10:24 |
![]() ![]() |
Tikslų siekia patyrusi komanda
Vilniaus miesto sporto centras daugiausia dėmesio skiria vaikams ir jaunimui. O pagrindinis centro rūpestis – sporto bazės.
Vilniaus miesto sporto centras įregistruotas 2014 m. gegužės 8 d. ir nuo rugsėjo 1-osios pradėjo savo veiklą. Prieš prasidedant reorganizacijai, kai į Vilniaus sporto centrą buvo sujungtos penkios sporto mokyklos ir Vilniaus olimpinis sporto centras, laikinuoju jo direktoriumi tapo miesto Lengvosios atletikos mokyklai vadovavęs Marius Jukonis.
Pernai lapkričio mėnesį jis laimėjo konkursą ir tapo Vilniaus miesto sporto centro direktoriumi.
„Vilniaus miesto sporto centras – didžiausias Lietuvoje. Kultivuojame 29 sporto šakas, šiuo metu pratybas lanko daugiau kaip 2,5 tūkst. sportininkų, juos tobulina 140 trenerių. Pagrindinės mūsų pajamos yra iš savivaldybės, renkame pinigus iš auklėtinių tėvelių, jie už savo atžalas sumoka nedidelį mėnesinį 5–11 eurų mokestį. Už surinktus pinigus vykstame į visas varžybas, perkame sportinę aprangą“, – sako 38 metų M. Jukonis.
Ūkis nemažas, kaip sekasi jam vadovauti?
Kai centras pradėjo savo veiklą, pamatėme, kad darbo tikrai daug. Turime sportininkų, aukštos kvalifikacijos trenerių, o pats didžiausias mūsų skaudulys – prastoka sporto bazė. Turime nuosavą gimnastikos sporto bazę, priklausančią miesto savivaldybei.
Tačiau ją iš pagrindų reikia tvarkyti, pradedant stogu, langais, sienomis ir baigiant sportiniu inventoriumi. Neturime jokios alternatyvos, kad ją laikinai uždarius gimnastams būtų galimybė kur nors kitur treniruotis. Jiems reikalingos aukštos lubos, specialus sportinis inventorius.
Savivaldybei priklauso ir dviračių sporto bazės Šeškinėje, Karoliniškėse bei Naujojoje Vilnioje. Visas kitas sporto bazes ir sales, o jų suskaičiavome 62, kuriose dirba mūsų treneriai, nuomojame ir jas mums apmoka miesto savivaldybė. Išsiplėtėme net iki Trakų, ten treniruojasi irkluotojai su buriuotojais.
Ar pavyko suburti gerą komandą?
Ji dar nėra iki galo sukomplektuota, reikia nemažų pastangų, ieškant gerų specialistų. Tačiau galiu teigti, kad šiandien jau įsibėgėjome ir dirbame visu tempu. Buvusių sporto mokyklų specialistai yra kompetentingi, sukaupę patirties.
Rengiame bendrus pasitarimus, kyla daug puikių minčių, galime kalbėtis bet kokiomis sporto temomis. Buvusias penkias mokyklas dabartiniame Sporto centre pavadinome sporto šakų skyriais: dvikovės (vadovas Mindaugas Valackonis), lengvosios atletikos (vadovė Zita Tindžiulienė), plaukimo (vadovas Gintautas Bartkus), gimnastikos (vadovas Algimantas Prunskus) ir individualių sporto šakų (vadovė Vilija Jogėlienė). Kiekviename skyriuje dirba savo sritį kuruojantys specialistai, jų yra nuo 20 iki 40.
Darbas nelengvas, bet kai jis įdomus ir tu jį supranti, ypač patrauklus. Tačiau ne viskas nuo manęs vieno priklauso. Direktorius nepaims ir nepastatys naujos sporto salės ar sporto komplekso.
Koordinuodamas darbą, su didesnėmis problemomis nesusiduriu, nes mūsų komanda gera. Tačiau kai nėra šiuolaikiškų ir kokybiškų sporto bazių, šiek tiek sunkiau. Reikia verstis iš to, ką turime. Būtent čia ir kyla didžiausi iššūkiai.
Visoje Lietuvoje opi trenerių problema, jauni specialistai už mažą atlygį nesiveržia į darbą, o kaip jūs sprendžiate šią problemą?
Labai didelės problemos nematome, mūsų treneriai yra nuo studentiško iki pensinio amžiaus. Kitur jaučiamas jaunimo trūkumas, o mūsų centre kartų kaita vyksta palaipsniui. Kai išeina vyresnio amžiaus treneris, jam yra pamaina. Vieni mūsų treneriai dirba su pradinio parengimo grupėmis, turi vaikų, o kiti ugdo didelio meistriškumo sportininkus.
Gerbiu visus trenerius, nė vieno jų nenorėčiau išskirti. Gerai dirba lengvosios atletikos treneriai, išugdę šešis Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių kandidatus: šuolininkę į aukštį Airinę Palšytę, ėjikus Tadą Šuškevičių ir Marių Žiūką bei maratonininkus Vaidą Žūsinaitę, Živilę Balčiūnaitę ir Valdą Dopolską.
Lapkričio 1 d. turėjome 28 olimpinės rinktinės kandidatus, tačiau, dalį sportininkų ir jų trenerius perėmus Lietuvos olimpiniam sporto centrui, tarifikavusiam trenerius, centre liko 11 kandidatų. Be lengvaatlečių, tarp kandidatų yra ir gimnastas Robertas Tvorogalas, penkiakovininkė Karolina Gužauskaitė, irkluotojai Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis.
Mūsų prioritetas – vaikai ir jaunimas. Treneriai sportininkus rengia iki didelio meistriškumo, t. y. iki kandidatų į olimpines žaidynes, o toliau estafetę perima Lietuvos olimpinis sporto centras. Iki šiol tai buvo gana sudėtinga, LOSC perimdavo ne visus sportininkus. Mūsų centras ugdė ir vaikus, ir visus olimpiečius. Tuo krūviu dabar dalijamės kartu, nes pagrindinė LOSC funkcija – rengti olimpiečius.
Kokias puoselėjate tradicijas?
Gruodžio 17 d. pagerbėme geriausius mūsų sportininkus ir trenerius.
Bendradarbiausime su savo kaimynais. Vasario 26–27 d. rengsime kasmetines tarptautines lengvosios atletikos varžybas, kuriose su Lietuvos jaunaisiais sportininkais jėgas bandys latviai, lenkai, Kaliningrado, Baltarusijos sportininkai. Pirmą kartą šiemet surengėme tarptautinį vaikų dziudo turnyrą, jis taps tradicinis.
Kur esate įsikūrę?
Vytenio gatvėje, mūsų būstinės patalpos įrengtos per du aukštus. Prie jų prisitaikėme, susitvarkėme aplinką, vidų. Nekeliame didelių reikalavimų, mums svarbiausia – kad būtų kokybiškos sporto bazės. Ypač daug tikimės iš projekto Šeškinėje, tik neaišku, kada stadionas bus pastatytas. Viliamės, kad pagerės situacija dėl plaukimo baseinų, pasikeis mūsų gimnastikos sporto bazė. Puikiai žinome, kad Vilniaus savivaldybės finansinė padėtis sudėtinga, tačiau gyvenimas vis tiek juda į priekį ir, kaip ir kitoms sritims, sportui taip pat reikia skirti nemažai dėmesio.
Tarkite keletą žodžių apie save.
Baigiau du aukštuosius mokslus: 1999 m. – Kūno kultūros akademiją, ten įgijau trenerio-sporto mokytojo specialybę, 2007 m. – Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, turiu magistro diplomą.
Nuo šešerių metų lankiau dziudo pratybas, dvyliktoje klasėje gavau pirmojo dano diržą. Penkiolika kartų pavyko tapti Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionu bei dukart suaugusiųjų.
Devynerius metus dirbau dziudo treneriu, buvau Lietuvos moterų dziudo rinktinės vyriausiasis treneris. Dziudo imtynių treneriu Biržuose dirba mano tėtis Petras Jukonis. Baigus VU, teko padirbėti Kūno kultūros ir sporto departamente Teisės ir personalo skyriuje (2006– 2007 m.), Vilniaus miesto 1 apylinkės teisme teisėjo padėjėju (2007– 2009 m.), Seimo nario padėjėju (teisininkas, 2009– 2012 m.).
Tačiau širdis traukė prie sporto, nuo 2012-ųjų porą metų dirbau Vilniaus lengvosios atletikos mokyklos direktoriumi. Darbe man labai praverčia didelė patirtis ir teisinės žinios: nesudėtinga bendrauti su sportininkais, treneriais, sporto vadovais, valstybinėmis įstaigomis.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.