Marytė Marcinkevičiūtė 2016 m. spalio 17 d. 12:07 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Vandensvydininkams – iššūkis po iššūkio

Lietuvos vandensvydžio rinktinei įvarčius jau pelno ir debiutantas iš Alytaus, patirtį nacionalinėje komandoje sėkmingai kaupia ir kiti jauni žaidėjai.

Varžybos Alytuje.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybos Alytuje.
   
Lietuvos vandensvydžio rinktinei vienas čempionatas veja kitą. Ką tik Alytuje baigėsi Baltijos šalių pirmenybės, kuriose taip pat žaidė Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos komandos. Čia lietuviai užėmė antrą vietą, priekin praleidę tik ukrainiečius. 

Lapkričio 10 d. šalies rinktinės jau laukia atvirojo Baltarusijos čempionato finalinis turnyras. Jame Lietuvos rinktinė pasirengusi kovoti dėl medalių. 

Alytuje čempionatą, skirtą Lietuvos vandensvydžio federacijos 85 metų jubiliejui pažymėti, stebėjęs praeityje įžymus vandensvydininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas kaunietis Vitalijus Alekperlis teigė, kad mūsų rinktinei dar daug ko trūksta, ypač komandinio žaidimo ir ištvermės.

Baltijos šalių čempionate mūsų rinktinė rungtyniavo be trijų savo pagrindinių žaidėjų: Duisburgo klube (Vokietija) rungtyniaujančio vidurio puolėjo Jano Bakulo, universaliojo žaidžiančiojo trenerio elektrėniškio Antono Sugoniako, kuris turėjo sveikatos problemų, o 46-ejų Egidijus Sutkus, kuris pasižymi tolimais metimais, per dvi savaites nespėjo deramai pasirengęs čempionatui ir negalėjo padėti rinktinei.  

PIRMĄ KARTĄ. Kaip pastebėjo Lietuvos vandensvydžio federacijos generalinis sekretorius Rolandas Vizgirda, pirmą sykį šalies nacionalinę rinktinę sudaro keturių miestų žaidėjai: po du sportininkus iš Kauno, Alytaus ir Elektrėnų, o likusieji – vilniečiai, trenerių Nerijaus Papaurėlio ir Tadeušo Pašuko auklėtiniai. Šie specialistai – ir Lietuvos nacionalinės rinktinės treneriai. 

„Malonu tai, kad įvarčių pasiekia jau ir rinktinės debiutantais alytiškis Pijus Radvilavičius, kuris prisideda prie bendro komandos įnašo, vartus jau gina elektrėniškis vartininkas Skirmantas Motuza. Tiesa, jis meistriškumu dar neprilygsta pagrindiniam rinktinė vartininkui Andrejui Pomiatkai, tačiau jam jau auga pamaina. Elektrėniškis žaidė pirmąsias rungtynes su Ukrainos komanda, gavo gerą patirtį. Tradiciškai gerai žaidžia Julius Goštautas, jam pasiekus penkis įvarčius, pirmą dieną buvo nugalėti moldavai. Per rungtynes su baltarusiais jis pelnė keturis įvarčius“, - sakė R. Vizgirda. 

JUBILIEJAI. Baltijos šalių čempionatas Lietuvos nacionalinei rinktinei ir Ukrainai atstovavusiems lvoviečiams buvo įsimintini tuo, kad jų federacijos mini jubiliejus: Ukrainos vandensvydžiui – 100 metų, o Lietuvos – 85-eri. 


Per vakaronę  abi šios komandos pasikeitė suvenyrais (ukrainiečiai mūsų vandensvydžio federacijai padovanojo istorinę knygą, skirtą Ukrainos vandensvydžio 100 metų jubiliejui),  o Moldovos treneris Michailas Nagornas, su kuriuo per SSRS čempionatus rungtyniavo R. Vizgirda, minėjo savo 65-erių metų sukaktį. 

Vakaro metu šie du specialistai prisiminė jaunystę, kai per SSRS moksleivių spartakiadą 1969-aisiais rungtyniavo Moldovos ir Lietuvos rinktinės. 

Pagrindinis palinkėjimas jubiliejų proga - nors politika įvairiais savo niuansais ir bando išskirti šių komandų draugystę, vandensvydis juos suvienija. 

KELIONĖS. Visos čempionato dalyvės į Alytų suvažiavo mikroautobusais. Pačią ilgiausią - 1200 km distanciją - įveikė moldavai, kurie prie Baltarusijos sienos vargo 5-6 valandas. 

Lvovo vandensvydininkai tikėjosi varžybų vietą pasiekti vakarietiškai, tačiau prie  Ukrainos - Lenkijos sienos jiems irgi teko stovėti 7 valandas.

Ir taip – kiekvienais metais. Svečiai į čempionatą atvažiavo išvarginti, tačiau žaidėjai buvo geros nuotaikos, veržėsi rungtyniauti. Jų negąsdina sunkios kelionės, svarbiausia, kad Ukrainos ir Moldovos komandos namie turi geras treniruočių sąlygas, o parungtyniauti su senais draugais visada malonu. 

Visos komandos, pagal nusistovėjusią tradiciją, atsivežė po savo teisėją. Senų draugų kovos buvo įdomios ir atkaklios. 

Kitais metais Lietuvos vandensvydininkai gavo pakvietimą dalyvauti gero lygio tarptautiniame turnyre Lvove. 

Baltarusijoje 2017-aisiais vyks Europos vandensvydžio federacijos (LEN) organizuojamą turnyras, į kurį pakviesti ir lietuviai.  

„Mūsų kaimynai baltarusiai padavė paraišką kitąmet surengti ir Europos jaunių čempionato finalinį turnyrą. Mums belieka tik apgailestauti, kad Vilnius – vienintelė pasaulio sostinė, neturinti gero baseino, o ir tas netrukus bus uždarytas.Baltarusiai mums stengiasi visokeriopai padėti tuo sunkiu laikotarpiu, kuris lauks  nuo kitų metų pavasario, ir kviečiai mus į turnyrus, kad galėtume išsilaikyti ir tobulėti“, - sako R. Vizgirda. 
  
  
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas