Lina Daugėlaitė 2017 m. kovo 29 d. 14:11 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Naujas prezidentas žada naujus vėjus

„Mes turime nustoti rūšiuoti žmones, ar sveikas, ar neįgalus. Mes visi vienodi“, - teigia Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu išrinktas M.Bilius.

Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu išrinktas Mindaugas Bilius
Linos Daugėlaitės nuotr.
Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu išrinktas Mindaugas Bilius
   
Lietuvos parolimpinio komiteto prezidento be konkurencijos išrinktas Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionas ir vicečempionas lengvaatletis 35 metų Mindaugas Bilius.

"Truputį gaila, kad esu vienintelis kandidatas. Kaip ir sporto varžybose, norisi nors šiek tiek  konkurencijos", - dar prieš balsavimą apgailestavo vienintelis kandidatas.

LPOK prezidento rinkimai išvakarėse žadėjo kelti kur kas didesnę intrigą - iš pradžių norą eiti LPOK prezidento pareigas, be M.Biliaus, buvo pareiškęs ir tuometis LPOK generalinis sekretorius Gintaras Zavadckas bei VšĮ "Sveikas miestas" vadovas Mantas Paulauskas. Tačiau M.Paulauskas persigalvojo labai greitai, sakydamas, kad dabar atėjo M.Biliaus laikas. O kad rinkimuose nedalyvaus buvusios sistemos šailininku laikytas G.Zavackas, M.Bilius sužinojo tik rinkimų išvakarėse.

M.Bilius, su kurio atėju, siejami nauji vėjai LPOK vairą perėmė iš ilgamečio LPOK prezidento Vytauto Kvietkausko, kuris šiai organizacijaivadovavo 6 kadencijas, arba 21 metus. Kad nesieks dar vienos kadencijos, V.Kvietkauskas pareiškė iškart po Rio olimpinių žaidynių.

Tačiau iš LPOK veiklos jis nesitraukia: kaip Parolimpinio sporto rėmimo fondo atstovas, V.Kvietkauskas išrinktas į LPOK Vykdomąjį komitetą.

Iš viso VK sudaro 7 nariai. Be V.Kvietkausko, į jį taip pat išrinkti trys Lietuvos aklųjų federacijos nariai - Juozas Mieliauskas,  Vytautas Girnius ir Remigijus Bagdonas, bei trys Lietuvos neįgaliųjų federacijos atstovai - Ignas Mačiukas, Kęstutis Skučas ir Deimantas Jusys. "Vykdomasisi komitetas buvo išrinktas super stiprus. K.Skučas daug metų yra praleidęs neįgaliųjų sporte, D.Jusys daug metų dirbo sporto mokyklose treneriu. Bendrai sujungę mintis ir jėgas galėsime daugiau pasiekti", - džiaugėsi M.Bilius.

Dešiniąja naujojo LPOK prezidento ranka tapo generaliniu sekretoriumi išrinktas Lietuvos aklųjų sporto federacijos Vykdomo komiteto narys Paulius Kalvelis.  "Esu žodžio žmogus ir prisijungdamas prie Mindaugo komandos, dėsiu visas pastangas, kad tai, ką esame pasiryžę nuveikti, ir būtų nuveikta. Nemėsgtu apie save kalbėti – už mane kalba darbai", - nedaugžodžiavo prisistatydamas generalinis skeretorius, kaip ir M.Bilius, gyvenantis Šiauliuose.

Naujuoju LPOK viceprezidentu išrinktas Kauno miesto neįgaliųjų draugijos vadovas Ignas Mačiukas.Kokie svarbiausi tikslai? - po pergalės paklausėme naująjį LPOK prezidentą M.Bilių  
Džiugu, kad visi mūsų sportininkai, mūsų klubai subrendo tiems pokyčiams . Manau, kad nauja jėga, kuri dabar ateina, iš kurios turiu palaikymą ir su kuria mes ruošiamės dirbti, neįgaliųjų sportą pakylės į didesnes aukštumas. Norisi, kad Lietuvos himnas, Lietuvos trispalvė kiltų kuo dažniau ir kad tai būtų matoma visam pasauliuoi. Mano vienas iš tikslų - tai įgyvendinti. O kitas tikslas, kad neįgalieji sportininkai jaustųsi lygus su sveikaisiais.

Kokių darbų imsitės pirmiausia?

Mano žiniomis, Seime yra paruoštas Lietuvos sporto įstatymo pakeitimas, jame yra tikrai daug neteisybės kalbant apie neįgaliuosius. Vienas iš primųjų darbų, galbūt jau rytoj reikės susitikti su Seimo nariais ir šnekėtis, kad taip neturi būti. Mes turime nustoti rūšiuoti žmones, ar sveikas, ar neįgalus. Mes visi vienodi. Aš kalbu ir apie rentas, ir apie premijas, ir apie stipendijas. Tai opus klausimas ir, kaip buvęs prezidentas V.Kvietkauskas sakė, tai realiai padės tik keliems žmonėms, bet esmė ta, kad mūsų psichologinė būsena, psichologinė pusiausvyra pasikeis, tai leis mums suvokti, jog visi esame lygūs.

Nustebino tai, kad nebuvo konkurentų?

Gaila, kad nebuvo konkurentų. Bet manau, kad ta banga, kuri atėjo iš aklųjų federacijos, iš neįgaliųjų federacijos matė, kad aš galiu pildyti jų svajones ir tikslus. Tikriausiai kiti kandidatai - nežinau tiksliai priežasčių, kodėl jie atsiėmė kandidatūras, suvokė tą palaikymą iš neįgaliųjų pasaulio. Taip ir įvyko.

Ar pats dar ketinate dalyvauti sporto varžybose, Tokijo žaidynėse?

Svajonė lieka, ketinu, bet matysim, kaip bus su darbais. Esu pasiryžęs daryti tai, ką pasakiau. Jeigu tai bus suderinama, ketinu dalyvauti, jeigu nepavyks suderinti, teks atsisveikinti su sportu.

Ar dar yra pasaulyje prezidentų, kurie patys sportuotų?
Indijos parolimpinio komiteto prezidentas sportininkas - jis šokinėja į aukštį. Ir susitvarko su darbais. Manau, kad sportininkas tampa prezidentu, nėra minusas - tai privalumas, nes aš geriau žinau, ko sportininkams reikia. Mano vienas iš tikslų, kad sportininkai turėtų geresnes sportavimo, treniravimosi sąlygas, stengsimės tai padaryti.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas