Marytė Marcinkevičiūtė | 2018 m. vasario 5 d. 08:48 |
![]() ![]() |
Sporto esmė – ne tik pergalės
„Jeigu reikėtų dešimt kartų rinktis gyvenimo kelią , tikrai vėl iš naujo viską taip pat pradėčiau“, – teigia jubiliejų švenčiantis Vytas Nėnius.
Vasario 5 d. 70 metų jubiliejų švenčiantis Vytas Nėnius – neeilinė Lietuvos sporto asmenybė. Praeityje jis - puikus sportininkas, triskart Lietuvos ledo ritulio čempionas, talentingas treneris, o vėliau – patyręs sporto organizatorius ir vadovas.
Buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius, o prieš tai - Kūno kultūros ir sporto komiteto vadovo pavaduotojas V. Nėnius sporte sukaupė didžiulę patirtį, kurios galėtų pavydėti bet kuris kitas mūsų šalies sporto vadovas ar organizatorius. Jis daug prisidėjo ir prie to, kad iki šių dienų išliktų „Žalgirio“ sporto draugija, kuriai jis ilgus metus vadovavo, o dabar yra generalinis sekretorius.
Kaip jaučiatės, sulaukęs 70-mečio?, - paklausėme V. Nėniaus.
Fizinė būklė gera, nes nuolat sportavau. Tiesa, dabar atsiliepia anksčiau patirtos traumos. Pastaruoju metu negaliu žaisti teniso. Bet dar tikrai sugrįšiu į aikštelę.
Užaugo vaikai, jau dideli anūkai, tad galite tik džiaugtis gyvenimu?
Turiu keturis anūkus, kuriems dabar du, trys, devyni ir 17 metų. Vyriausiasis – Vilius – sportuoja, lanko fechtavimo pratybas, turi Lietuvos jaunių čempionatų apdovanojimų. Džiaugiuosi, kad anūkas domisi ypač gražia klasikine sporto šaka, yra užimtas, turi savo draugų ratą.
Vilių bandžiau prikalbinti žaisti tenisą, lankyti bokso treniruotes, jis bandė žaisti ir krepšinį, tačiau ilgainiui pasirinko fechtavimą.
Mažiausieji anūkėliai sportuoja dar labiau: taip dūksta, jog verčia aukštyn kojomis mūsų namus bei kaimo sodybą Nečionyse (Širvintų r.). Viliuosi, kad ateityje jie bus sportininkai.
Labai norėčiau, kad jie, sekdami mano pėdomis, žaistų ledo ritulį. Jaunimui tai – ypač universali sporto šaka, ugdo daug savybių: drąsą, ryžtą, jėgą, netgi sugebėjimą pripažinti nesėkmes. Ledo ritulio aikštelėje gali pakovoti už save.
Sporte nebūtina skinti tik pergales, svarbu, jog esi tarp žmonių.
Kuris jūsų gyvenimo laikotarpis labiausiai įsiminė?
Gal aktyvus sporto ir studijų laikotarpis 1969-1973-aisiais tuomečiame Kūno kultūros institute.
Tada žaidžiau ledo ritulį, ir jau buvau pradėjęs dirbti šios sporto šakos vaikų treneriu.
Antrame kurse buvau išrinktas instituto sporto klubo „Atletas“ pirmininku. Turėjau puikius dėstytojus, man tai buvo ypatingai gera klubo vadovo praktika, taip pat buvau instituto grupės seniūnas.
Teko nemažas visuomeninis krūvis. Studijos, organizacinės veiklos pradžia, visuomeninis krūvis - visa tai sustatė taškus ateičiai.
Studijuodami vasarą vykdavome uždarbiauti į Sibirą statybose. Grįždavome užsidirbę pinigų, žiemą būdavo lengviau.
Kodėl pasirinkote ledo ritulį, o ne kitą sporto šaką?
Jeigu bėgdavau, tai buvo didžiulis noras iš paskutiniųjų veržtis į priekį ir laimėti, o žaidimuose pirmauti nebūtina – reikia nugalėti. Turi būti pirmas savo žaidimo įvairove, gražiu žaidimu. Užtat man ir patiko ne bėgimas, dviračių sportas, kurio pratybas lankiau, bet būtent žaidimai.
Juose galima improvizuoti, sukurti kažką, kas ir tave maloniai nuteikia, o varžovą nustebina. Žaidimas – tai savotiška kūryba.
Kur vaikystėje žaisdavote ledo ritulį?
Mes, keturiolikmečiai, žaisdavome ant Nemuno ledo, kur tykojo įvairiausių pavojų, galėjome nugarmėti į eketę.
Pastačius hidroelektrinę, Nemunas neužšaldavo, vanduo keldavo ledą. Todėl prie mokyklos sugalvojome įsirengti ledo ritulio aikštelę.
Patys dirbome su kastuvais, kirtome krūmus, lyginome duobes, perkasinėjome kalniukus.
Įrengėme aikštelę, gaisrininkai, kurie globojo mūsų mokyklą, ją užliejo ir žaisdavome. Potraukis ledo rituliui buvo didžiulis. Turėjau idėjų, ėmiausi organizacinių darbų.
Toje aikštelėje pradėjome rengti gatvių varžybas. Vasarą joje žaisdavome futbolą, o žiemą – ledo ritulį.
Miesto sporto komitetas mus pradėjo agituoti, kad mes, studentai, padėtume namų valdyboms organizuoti įvairias varžybas vaikams.
Pradėjome dirbti su jais ir mums būdavo užskaitoma pedagoginė praktika, be to, turėjome didelį malonumą padirbėti su vaikais.
Tapote triskart Lietuvos ledo ritulio čempionu, vadinasi, žaidėjas buvote ne prastas?
Tuo metu Kaune buvo susibūrė daugiau kaip 10 komandų. Atstovaudamas „Atletui“, triskart (1971-1973 m.) tapau Lietuvos čempionu, buvau pakviestas į Lietuvos ledo ritulio rinktinę.
Kaip komandos draugai mane apibūdindavo, buvau karštas ir azartiškas, kovotojas iki pabaigos, gynyboje – kietas kaip Puntukas.
Ledo ritulyje visų pozicijų žaidėjai turi vienodai kautis aikštelėje. Pats didžiausias mano įspūdis - 1977-aisiais pavasarį Vilniaus sporto rūmuose žaistos rungtynės su TSRS veteranų rinktine, kurią sudarė pasaulio ledo ritulio legendos.
Su jais žaidėme garbingai – garsenybėms sugebėjome įmušti 4 įvarčius, bet į savuosius vartus parleidome septynis.
Taip, nuvažiuoju pasižiūrėti rungtynių į Elektrėnus. Gal mažiau stebiu mūsų nacionalinio čempionato susitikimus. Tačiau ir šiandien išgyvenu dėl ledo ritulio. Džiaugiuosi, jog šiandien gerai dirba Lietuvos ledo ritulio federacija. Ji nepamiršta ir mūsų ledo ritulio veteranų, į rinktinę pritraukią Darių Kasparaitį, Dainių Zubrų. Ledo ritulio virtuvė tikrai gera.
Kokias dar sporto šakas teko išmėginti?
Iki 50 metų žaidžiau ir krepšinį. Galėjau būti ir geras imtynininkas, nes turėjau stiprias rankas.
Patiko sunkioji atletika, namie netgi buvau įsirengęs priestatėlį, turėjau svarmenų, štangą ir treniravausi. Netgi atskyrį įvykdžiau, KKI dėstytojas kvietė mane pereiti į sunkiąją atletiką.
Vėlesniais metais pradėjau žaisti tenisą, kuriame niekas nesistumdo, prie tinklo negausi į akį su alkūne, be to, vienas gali padaryti tą, ko nori.
Žaisdamas tenisą, pats gali priimti sprendimus ir jais pasidžiaugti. Tenisas yra įvairesnis, įvairiapusiškesnis. Sakoma, jog tenisą žaidžia raketė, o laimi galva.
Būnant vadovu, patiko užsiimti teniso problematika bei sporto bazių plėtra. Pavyko daug investuoti ir surasti investuotojų, paskatinti verslininkus, kad teniso bazė išsiplėstų.
Dabar tas traukinys jau važiuoja savaime, jis yra ant gerų bėgių. Nuo pliko lauko buvo pradėtas kurti teniso kompleksas Vilniaus Ąžuolyno gatvėje, o dabar ten jau yra 21 aikštelė. Per pastaruosius trejus metus 12 aikštelių pastatė verslininkai, planuojama dar daugiau.
Kaune irgi įkūrėme didžiulį teniso sporto kompleksą, Klaipėdoje jį verslininkai išpuoselėjo.
Teniso plėtra numatyta Druskininkuose, Alytuje. Būnant valdiškame poste ir tenise padarius keletą rimtų plėtros žingsnių, paskatinome savivaldybes ir dabar galime pasidžiaugti rezultatais.
Akivaizdžiai matyti viena nerašyta taisyklė: nėra sporto bazės - nėra sportuojančiųjų. Atsiranda sporto bazė, ji visada bus užpildyta, todėl, kad geros sąlygos patraukia žmones.
Bazių plėtra - tai verslas, bet jis turi dvi funkcijas: viena – patraukti žmones ir sudaryti jiems sąlygas ir antra – sportuodami žmonės išsisprendžia savo asmenines sveikatos problemas.
Mano vadovaujamame sporto klube „Viltis XXI“, kuris veikia nuo 1973-iųjų ir šią vasarą paminėsime 45-uosius gyvenimo metus, dukart per savaitę žmonės renkasi sportuoti.
Kas labiausiai įstrigo dirbant sporto organizatoriumi?
Labai svarbus mano gyvenimo etapas – kai 1981-aisiais buvau pakviestas dirbti į Kūno kultūros ir sporto komitetą pirmininko pavaduotoju.
Buvo didelė atsakomybė, nes aparatas buvo didelis, daug funkcijų. Teko globoti sportinius žaidimus, žiemos sportą, taikomąsias sporto šakas, rūpintis organizacine veikla, kūno kultūra ir sportu.
Labai produktyvūs buvo metai dirbant su Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininku Zigmantu Motiekaičiu.
Sporto komitetas buvo tarsi sporto šventovė, kadangi į jį buvo pakviečiami dirbti patys geriausi specialistai.
Dirbo puikus sporto strategas Algimantas Kukšta, sporto bazių statybų iniaciatorius Mykolas Kačkanas, kurie abu jau yra šviesaus atminimo.
Atskirų sporto šakų vyriausieji treneriai, dirbę Sporto komitete, buvo tikri savo sričių lyderiai.
Darbas tokiame kolektyve man buvo didžiulė gyvenimo ir profesinė mokykla.
Ar nesigailite, kad pasirinkote sporto organizatoriaus veiklą?
Ne. Jeigu reikėtų dešimt kartų rinktis gyvenimo kelią , tikrai vėl iš naujo viską taip pat pradėčiau. Noras kažką padaryti, organizacinė veikla tave labai pririša.
Visą laiką turi kažką daryti ir už tai esi atsakingas. Jeigu nepadarysi - kitus nuvilsi. Bėgant metams, tai darosi ypač svarbu.
Kaip vertinate šiandienos Lietuvos sporto pokyčius?
Esu nusivylęs tuo, ką matau. Netikėjau, kad sporto visuomenė gali leisti save taip mulkinti.
Prarasta viskas, kas buvo sukurta ir davė rezultatų. Pirmą kartą matau šalies sporto vadovų nepagarbą žmonių atliekamam darbui.
Man keista, kad taip manipuliuojama sporto federacijomis, jos statomos viena prieš kitą, įperšamos neaiškios idėjos. O traukinys, pastatytas ant kreivų bėgių, važiuoja.
Tikriausiai savo gyvenimo neįsivaizduojate be draugijos „Žalgiris“?
Dar būdamas „Atleto“ sporto klubo pirmininku, buvau „Žalgirio“ tarybos narys, kadangi visa studentija buvo žalgiriečiai. Aš žalgirietis nuo 1968-ųjų, jau 50 metų.
Mūsų „Žalgirio“ klubuose yra ir bendraamžių, ir vyresnių žmonių, kurie dar ir šiandien visuomeniniais pagrindais organizuoja pratybas, renka istorinę medžiagą.
Buvęs teniso treneris, 75-erių Romas Kačanauskas dar ir dabar rengia įvairias teniso varžybas. Aktyvumu pasižymi legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas.
Kuo daugiau turi metų, tuo labiau siaurėja diapazonas, kur save gali realizuoti. Kaip sakau, išeiti niekada nebūna per anksti, tik būna per vėlai.
Iš kai kurių pozicijų jau pasitraukiau, tegul jaunimas padaro geriau už mus.
Šiandien sporte didelės įtakos turi naujos technologijos ir mes turime daug ką pertvarkyti. Tai – didelė erdvė jaunimui.
Kai pradėjau vadovauti „Žalgiriui“, jis buvo centrinė sporto organizacija, kuri turėjo keliskart didesnį biudžetą negu valstybė skirdavo lėšų.
Dabar „Žalgiris“, pertvarkius sporto sistemą iš tarybinės į vakarietišką, tapo mėgėjiška sporto organizacija, kur sporto mėgėjai randa savo išraišką ir mūsų renginiuose aktyviai dalyvauja.
Žinau, kad esate didelis knygų mėgėjas, ar suskaičiavote, kiek jų perskaitėte?
Tikrai daug. Dalį knygų išdalinau, namie pasilikau tik „Siluetus“, „Kultūros pėdsakus“, Ernestą Hemingway‘ų, įžymių žmonių biografines knygas ir, be abejo, sportinę literatūrą.
Dabar daug laisvo laiko atima televizija, kuri taip pat daug duoda, gaunu koncentruotą informaciją.
Labai įdomios „National geographic“ televizijos laidos, ypač apie pasaulio mokslo ir technikos pasiekimus. Kartais susimąstau, kas mes esame ir kur mes esame.
* * *
* * *
Vyto Nėniaus gyvenimo etapai
Gimė 1948 vasario 5 d. Kaune. Ledo ritulininkas, kūno kultūros ir sporto organizatorius. LSSR nusipelnęs treneris (1985), LSSR nusipelnęs kūno kultūros ir sporto darbuotojas (1988). 1973 baigė LVKKI ir įgijo fizinio auklėjimo dėstytojo specialybę.
Tris kartus Lietuvos ledo ritulio čempionas (1971-73), Lietuvos spartakiados ledo ritulio varžybų sidabro medalio laimėtojas (1975). Tr.: J. Danilevičius (pirmasis), S. Martišius, A. Mickus, Č. Kopūstas. 1973-77 m. LLKJS CK, 1977-81 m. LKP CK sporto organizatorius, 1981-87 m. Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas, 1993-96 ir 2001-05 - Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius. Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas (iki 1990 m. - pirmininkas; 1987-2015), generalinis sekretorius (nuo 2015).
Tris kartus Lietuvos ledo ritulio čempionas (1971-73), Lietuvos spartakiados ledo ritulio varžybų sidabro medalio laimėtojas (1975). Tr.: J. Danilevičius (pirmasis), S. Martišius, A. Mickus, Č. Kopūstas. 1973-77 m. LLKJS CK, 1977-81 m. LKP CK sporto organizatorius, 1981-87 m. Kūno kultūros ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas, 1993-96 ir 2001-05 - Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius. Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas (iki 1990 m. - pirmininkas; 1987-2015), generalinis sekretorius (nuo 2015).
Vilniaus SK „Viltis“ XXI prezidentas (nuo 1976), „Žalgirio“ sporto draugijos prezidiumo (nuo 1981), KKSK kolegijos (1982-90), Lietuvos Respublikinės profesinių sąjungų tarybos prezidiumo (1987-90), LTOK atkūrimo grupės (1988) narys, LTOK Vykdomojo komiteto narys (1988-92 ir nuo 2012), viceprezidentas (1996-2012), Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas (1992-93 ir 1996-2001), Baltijos šalių sporto tarybos pirm. (1993-96), Valstybinės sporto komisijos pirmininko pavaduotojas (2002-05), LTOK garbės narys (2018).
Lietuvos sporto plėtros programų (1993-98 ir 2005-10) rengimo vadovas, sporto draugijos „Žalgiris“ sporto bazių (Vilniaus „Žalgirio“ irklavimo bazės, Platelių „Žalgirio“ jachtklubo, Alytaus „Žalgirio“ sporto komplekso) renovacijos ir plėtros, sveikatingumo kompleksų (Kauno „Žalgirio“ sporto komplekso, Lietuvos žiemos sporto centro Ignalinoje biatlono šaudyklos, kalnų slidinėjimo trasų) statybos iniciatorius, Vilniuje rūpinosi Teniso akademija, universalia sporto arena „Sportima“ (2001), V. Gerulaičio teniso akademija.
Prisidėjo prie ryšių su Europos ir pasaulio dirbančiųjų sporto organizacijomis plėtotės, masiškumo ir sportinio meistriškumo ugdymo.
Apdovanotas Ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro kryžius (2003), KKSD medalis Už nuopelnus Lietuvos sportui (1998), I laipsnio ordinas su grandine (2008), LTOK Garbės ženklas (1998), Olimpinė žvaigždė (2003), Olimpiniai žiedai (2013).
Apdovanotas Ordino Už nuopelnus Lietuvai Komandoro kryžius (2003), KKSD medalis Už nuopelnus Lietuvos sportui (1998), I laipsnio ordinas su grandine (2008), LTOK Garbės ženklas (1998), Olimpinė žvaigždė (2003), Olimpiniai žiedai (2013).
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.