Marytė Marcinkevičiūtė | 2018 m. kovo 13 d. 10:23 |
![]() ![]() |
87 metai - ne kliūtis skrieti nuo kalnų
Iki šiol šalies olimpiečiams talkinantis profesorius J.Skernevičius žiemą šliuožia kalnų ir lygumų slidėmis, o vasarą plaukioja ir mina dviračio pedalus.
Profesorius Juozas Skernevičius džiaugėsi užsitęsusia šiemetine žiema, kuri jį sugrąžino į jaunystę ir leido iki soties paslidinėti bei nuvažiuoti į kalnus
Netgi ir pačius didžiausius šalčius J. Skernevičius prie Žaliųjų ežerų savo pamėgtoje trasoje kiekvieną dieną slidėmis įveikdavo po 15 km.
„Kai tik būna palankios oro sąlygos, paprastai slidinėju gana dažnai. 15 km distanciją, o tai nėra daug, stengiuosi neskubėdamas nušliuožiu per kokias porą valandų. Tai – pakankamas krūvis mano organizmui, kad jis būtų stiprokas. Jeigu sniegas būna šlapias ir slides reikia tepti skystais tepalais, tada slidinėti netraukia. Slides pakeičiu į dviračių treniruoklį“, - sako profesorius.
Žinome dar vieną jūsų pomėgį – kalnų slidinėjimą, ar dažnai leidžiatės nuo kalnų?
Retas atvejis, kad nuo 1982-ųjų praleisčiau išvykas į kalnus. Arba jas pats planuoju, arba derinuosi prie kitų, kad jiems galėčiau padėti įsisavinti kalnų slidinėjimo techniką.
Tai gana sudėtingas dalykas. Išvykas į kalnus dažniausiai derinu prie savo šeimos. Slidinėjome daug kur: Prancūzijos, Austrijos, Šveicarijos, Italijos Alpėse, Apatitų, Kaukazo, Tian Šanio, Balkanų pusiasalio, Rumunijos, Bulgarijos, Serbijos kalnuose.
Keista mano prigimtis: didžiausią malonumą patiriu ne leisdamasis nuo kalno ir atlikdamas gražius posūkius, bet tada, kai mano mokiniai atlieka gražius posūkius ir sėkmingai nusileidžia nuo kalno.
Norėčiau, kad merginos ir vaikinai, nuvykę į kalnus, savo kūno formomis jo neterštų, o puoštų.
Vasaryje buvote išvykęs slidinėti į Italijoą, kaip sekėsi?
Pirmą kartą gyvenime pajutau, kad man reikia pailsėti slidinėjant nuo kalnų. Buvau išvykęs su sūnaus Arvydo visa šeima bei jo vaikų draugais, iš viso mūsų buvo dešimt.
Slidinėjome viename geriausių pasaulio kurortų – Madona di Kampiljuje, Alpėse.
Šįkart namie liko mano dukra Rūta, stipriausia mūsų šeimos kalnų slidininkė, praeityje - Lietuvos čempionė ir prizininkė.
Praėjusiais metais per varžybas kalnuose jai nutrūko kelio raiščiai. Rūtai buvo padaryta operacija ir ji šiemet praleido išvyką.
Italijoje turėjau du tikslus: vienas - mano sūnus ir anūkė Ona dalyvavo Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų čempionate, todėl reikėjo jiems padėti, ir kitas - pačiam paslidinėti.
Labai džiaugėmės, kai anūkei pavyko tapti šalies mėgėjų čempione. Per varžybas pasitaikė prastas oras, labai snigo, buvo rūkas.
Slidinėjome keturias dienas. Kiekvieną dieną nuo kalno ne leisdavausi, o tiesiog skraidžiau po 10 kartų. Kalnas buvo ganėtinai didelis, keltu į jo viršų reikėdavo keltis apie 20 min. Kalnų slidinėjimo trasoje tokio mažiaus žmogaus, kaip aš, nemačiau.
Perkant bilietą į keltuvą kasininkės paklausiau, ar pensininkams daromos nuolaidos. Ji manęs paklausė, o kiek man metų. Atsakiau: 87. Kasininkė net atsistojo ir per langelį pažiūrėjo, ar man jau iš tikrųjų tiek, ar nestoviu su lazdele rankose.
Gero lygio slidininkė buvo jūsų žmona, dabar jau šviesaus atminimo Birutė Skernevičienė, pajėgi kalnų slidininkė buvo dukra Rūta, o ar anūkai jau irgi važinėja slidėmis?
Turiu penkis anūkus ir keturias proanūkes. Neslidinėja tik viena proanūkė, kuriai dar tik pusantrų metukų. Mano visa šeima gyvena slidinėjimu ir kalnų slidinėjimu.


Daug metų atidavėte slidinėjimui, o kada jūsų gyvenime atsirado kalnų slidinėjimas?
Aktyviai slidinėjau 13-14 metų, įvykdžiau sporto meistro norą, 30 metų dirbau Lietuvos slidinėjimo rinktinės vyr. treneriu.
Slidinėjimas – tai mano gyvenimo dalis, įaugęs manyje. Jeigu negalėsiu slidinėti ar leistis nuo kalnų, nebūsiu aš, o kitas- nukaršęs senelis.
Kalnų slidinėjimą pamėgau dukrai Rūtai pradėjus domėtis šia sporto šaka. Lygumų slidinėjimas jai nepatiko ir pabandėme kalnų slides.
Turėjau daug mokytis ir studijuoti kalnų slidinėjimo paslaptis. Su Rūta tekdavo daug keliauti po pasaulį, ją rengti varžyboms.
Vasarą – dviračiai, plaukiojimas Žaliuosiuose ežeruose, o žiemą - slidinėjimas ir kalnų slidinėjimas. Ar neslegia solidi metų našta?
Tikrai ne, jaučiuosi gerai, nes stengiuosi būti fiziškai aktyvus. Kai girdžiu sakant, jog sportas žaloja žmogaus sveikatą, nesutinku su ta nuomone. Sportas žaloja sveikatą, kai treneris yra „žudikas“. Dabar yra daug asmeninių, visuomeninių, kitokių trenerių, kurie tikrai nedaug žino apie žmogaus organizmą.
Neseniai per radiją išgirdau, kad Anglijoje 86-erių viena moteris su anūke nuo kalno nusileido rogutėmis ir ta žinia greitai pasklido po visą pasaulį.
Man buvo truputį juokinga tai girdėti. Pagal mano pajėgumą nuo kalno leistis su rogutėmis būtų nei šis, nei tas. Gal po kelerių metų ir bus galima (šypsosi ...).
Tegul ta moteris slidėmis įveikia 20 km nuotolį ar slidėmis nusileidžia nuo didelio kalno.
Kiek čia tos žiemos tėra, ji neatstoja visos vasaros. Prieš kelerius metus su šeima dalyvavau „Snaigės“ žygyje. Renginys tikrai geras, patrauklus, bet man, buvusiam profesionalui, jame nėra ką veikti.
Pagrindinė mano fizinio aktyvumo priemonė vasarą – dviratis. Kiekvieną dieną nuvažiuoju po 15-20 km, kartais ir iki 30 km.
Vasarą Žaliuosiuose ežeruose plaukioju tris mėnesius nuo birželio iki rugsėjo. Patinka plaukioti iki 16 laipsnių vandenyje, o šaltame nemėgstu.
Esate trijų sporto šakų (slidinėjimo, baidarių irklavimo ir sportinio ėjimo) sporto meistras, o ar iki šiol sėdate į baidarę, vaikščiojate sportiniu žingsniu?
Kada po 40 metų vėl sėdau į baidarę, vidinė raumenų koordinacija buvo jau ne ta ir išsėdėti baidarėje darėsi sudėtinga, išnykę įgūdžiai. Sportinio ėjimo nelaikau kaip geros judėjimo priemonės, nes jis deformuoja natūralų žmogaus judesį, veikia sąnarius. Pripažįstu paprastą ėjimą, tačiau vaikštau nedaug.
Visą gyvenimą atliekate sportininkų tyrimus, o ar pats irgi tiriatės savo organizmą?
Organizmą labiausiu tiriu savo pojūčiu. Žinau, kad dėl krūvių gali trikti širdies ritmas, jaustis tam tikras raumenų nuovargis. Net tyrinėtojai nenustatys to, ką jaučiu. Lietuvos edukologijos universitete pasidarau kai kuriuos kardiogramos tyrimus.
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.