Ingvaras Butautas | 2018 m. balandžio 26 d. 11:23 |
![]() ![]() |
Darbštusis sūduvis kantriai siekia tikslo
„Kad ir kokia būtų situacija su dopingu, skeptikų, kuriems atrodys, kad sunkiaatletis būtinai turi būti nešvarus, atsiras visada“, – teigia Ž.Stanulis.
![]() |
Šiemet iš Rumunijos sostinės Bukarešto parsivežtas Europos čempionato sidabro medalis Lietuvos sunkiaatlečio Žygimanto Stanulio kolekcijoje – trečias. 25 metų sportininkas antrąją vietą žemyne buvo užėmęs dar prieš penkmetį Tiranoje (Albanija) ir prieš dvejus metus – Fiordėje (Norvegija).
Bukarešte vykusiose svorio kategorijos iki 94 kg varžybose Ž. Stanulis rovimo rungtyje buvo pirmas (172 kg), o stūmimo – antras (202 kg).
Lietuvis nusileido tik fantastiškai pasirodžiusiam vietos sunkumų kilnotojui Nicolae’ui Onicai. Rumunas rovimo rungtyje vienu kilogramu lietuviui pralaimėjo, tačiau išstūmė 210 kg ir dvikovėje surinko 381 kg. Ž. Stanulio bendras dviejų veiksmų rezultatas – 374 kg, trečiąją vietą užėmusio lenko Łukaszo Grelos – 257 kg.
Sūduviai
Tačiau triskart Europos vicečempionas tebėra savo treniruočių partnerio, tos pačios svorio kategorijos atleto 26-erių Aurimo Didžbalio, kartą tapusio Europos čempionu, kelis kartus žemyno ir pasaulio pirmenybių prizininku bei laimėjusio olimpinių žaidynių bronzos medalį, šešėlyje.
„Šioje situacijoje yra savų minusų ir pliusų, – sako Ž. Stanulis. – Yra motyvacija sportuoti, siekti, norisi prisivyti Aurimą, būti arčiau jo dvikovės kilogramų sumos. Žinai, kad jis yra stipresnis, bet dirbi vis daugiau, nes vis tiek nesinori nusileisti. Minusas tas, kad vis tiek visada būni žemiau. Vis dėlto nėra taip, kad pavydėčiau – aš jo pergalėmis visada džiaugiuosi.“
Nemato problemos ir Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas. Jis pabrėžė, kad jo auklėtiniai sugyvena puikiai.
„Labai draugiškai kartu treniruojasi. Pas mus geras klimatas. Visi vienas kitą palaikome, vienas kito pergalėmis džiaugiamės. Kolektyvas geras, todėl tai, kad du stipriausi atletai yra toje pačioje svorio kategorijoje, – nieko baisaus. Kita vertus, juk galima pereiti ir į kitą kategoriją. Ž. Stanulis lyg ir planuoja pereiti į 105 kg. Nors mes tokio svorio sportininkų taip pat turime neblogų. Neturime lengvasvorių. Na, bet čia jau tautos bruožas – aukšti ir sunkūs tie lietuviai“, – kalba B. Vyšniauskas.
Kaip ir A. Didžbalis, Ž. Stanulis yra kilęs iš Suvalkijos. Su sunkiąja atletika jis susipažino prieš dešimtį metų. Po sporto šakas nesiblaškė – pradėjo kilnoti svorius ir tai daro iki šiol. Gimtame krašte jis sportavo neilgai, paaiškėjus, kad turi charakterį ir gabumų, jam teko iškeliauti į Lietuvos sunkiosios atletikos sostinę Klaipėdą.
Treniruotės
„Tai labai darbštus vaikinas, – apie savo auklėtinį pasakoja treneris B. Vyšniauskas. – Kitokių čia ir negali būti – treniruoju tik savo darbą mėgstančius sportininkus. Kad ir darbą už centus. Juk stipendijas gauna vienas kitas. Sportuoja žmonės už maitinimą, dėl noro pasiekti rezultatą. Kitas šaukia, koks jis patriotas, o mano vaikinai – tikri patriotai, jie sau tyliai, ramiai dėl ryžto atstovauti Lietuvai Europoje ir pasaulyje renkasi ir finansinius nepriteklius. Tai dėl to mes pirmą kartą Lietuvos istorijoje Europos čempionate užėmėme septintąją komandinę vietą.“
Nors dabar, pasibaigus Europos pirmenybėms, jų dalyviai treniruojasi ne taip intensyviai nei prieš startą jose, žemyno vicečempionas daug laisvalaikio neturi.
„Pirmadienį, trečiadienį, penktadienį vyksta po dvi treniruotes: nuo 9.30 val. mankštelė, nuo 10 val. prasideda pati treniruotė, ją baigiu 12 valandą. Pavalgau pietus, pamiegu iki keturių, einu į salę, kur 16.30 val. prasideda antroji dienos treniruotė – pusvalandžio mankštelė ir tada iki aštuonių vakaro. Antradienį, ketvirtadienį ir šeštadienį būna tik rytinės treniruotės – iki 12–13 valandos. Sekmadienis – laisvas“, – dėsto savo dienotvarkę Ž. Stanulis.

Mokslai
Tai kada mokytis? Juk Europos vicečempionas studijuoja Lietuvos sporto universiteto paskutiniame kurse.
„Neslėpsiu, į sportininkus universitete žiūrima šiek tiek atlaidžiau. Sportininkų statusas mums leidžia vėliau atsiskaityti, bent jau dauguma dėstytojų supranta, kad mes laiko ne tiek daug turime. Vienas kitas gal truputį griežčiau spaudžia, bet, kai stengiesi, lankai ir gali kartais atsiskaityti šiek tiek vėliau nei visi kiti, suspėti įmanoma. Tik nėra taip, kad nereikėtų atsiskaitinėti, kad tau šiaip už tai, kad esi sportininkas, įskaitas ir egzaminus pasirašo, mokytis reikia. Suprantama, nesimokau dešimtukais, bet šiaip mokslai einasi normaliai“, – prisipažįsta sunkumų kilnotojas.
Dopingas
Ne vienam Lietuvos sunkiaatlečiui karjerą pagadino problemos dėl dopingo. Ž. Stanulio kolega bei konkurentas A. Didžbalis už dopingą taip pat buvo diskvalifikuotas, o ir šiemet pasiekė nemaloni žinia, kad pernai per pasaulio čempionatą, kuriame lietuvis užėmė trečiąją vietą, atliktas dopingo testas pateikė teigiamą rezultatą. Paaiškėjus B mėginio rezultatams, bus sprendžiamas A. Didžbalio iškovoto medalio likimas.
Lietuvoje po truputį formuojasi įtarus požiūris į visus sunkiaatlečius dėl polinkio vartoti dopingą.
„Žinokite, kad ir kokia būtų situacija su dopingu, skeptikų, kuriems atrodys, kad sunkiaatletis būtinai turi būti nešvarus, atsiras visada, – kalba Ž. Stanulis. – Šiaip, kiek bendrauju su žmonėmis, vieniems tinki, kitiems nepatinki – visokių jų yra su visokiomis nuomonėmis. Mano pažįstamų žmonių būryje nėra tokių akivaizdžių skeptikų, o jei kas mieste sutikęs ko paklausia, tai tikrai ne apie dopingą. Bent jau iki šiol to man nėra buvę.“
Tačiau gatvėje sportininką atpažįsta nedažnai.
„Labai retai taip būna. Sunkioji atletika nėra populiari sporto šaka, ji – ne krepšinis“, – sako Europos vicečempionas.
Siekiai
B. Vyšniauskas negalėjo tiksliai atsakyti, kelių metų sunkumų kilnotojai pasiekia savo fizinės formos piką.
„Būna pikas ir 30-mečiui, būna – ir 20-mečiui. Bet Ž. Stanulis jau prieš šešerius metus tapo Europos jaunimo čempionu. Dabar jis jau tris kartus yra tapęs Europos suaugusiųjų vicečempionu. Tad jis stabiliai laiko aukštą lygį. O stabiliai išlaikyti lygį yra labai nepaprasta“, – tikina B. Vyšniauskas.
Vis dėlto Ž. Stanulis nėra ypač patenkintas tuo stabilumu. Bent jau turi tikslą užkopti aukščiau, negu yra ne kartą pasiekęs.
„Norėčiau tapti Europos čempionu arba pasaulio čempionato prizininku. Tai mano dabartinis aukščiausias tikslas. Tada gal ir galėčiau baigti karjerą. Bet dabar iki tikslo dar šiek tiek trūksta. Tikiuosi, kada nors jį įgyvendinti pavyks“, – sako 25 metų atletas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
NAUJIENŲ TOP 5
GALERIJŲ TOP 3
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.