Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. gruodžio 16 d. 17:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynininko kelias įskiepijo meilę sportui

Seimo narys Algirdas Butkevičius save laiko sporto žmogumi ir teigia, kad sportas jam teikia didelį žavesį ir džiaugsmą.

   

Po įtempto darbo Algirdas Butkevičius skuba į „Forum palace“ esantį sveikatingumo centrą ir mankštinasi, semiasi energijos naujai darbi dienai. Praeityje jis – puikus laisvųjų imtynių meistras, kandidatas į sporto meistrus. Ir kažin, kaip būtų susiklosčiusi jo tolesnė sportinė karjera, jei ne mokslas tuometiniame Vilniaus inžineriniame statybos institute, kurį baigė 1984 m. A. Butkevičius nutarė save atiduoti mokslui, ir laisvosios imtynės nuėjo į antrąjį planą.

Esate įžymus politikas, du kartus ragavote ir ministro duonos, aukšti Jūsų reitingai. Kokį  vaidmenį Jūsų gyvenime suvaidino kūno kultūra ir sportas?
Labai didžiulį. Nuo pat vaikystės buvau linkęs sportuoti. Vasarą gyvendavome kaime, tėvai nelaikydavo be darbo – reikėdavo nemažai dirbti. Tačiau jeigu per vasaros atostogas nebūdavo darbų, vakarais ar kitomis dienomis, kai tik atsirasdavo laisvo laiko, spardydavome futbolo kamuolį, o vienu metu žaisdavome krepšinį, nes pradinės mokyklos kieme buvo krepšinio lenta.

Kai Šeduvos vidurinėje mokykloje lankiau šeštą klasę, buvau kalbinamas mokytis ir žaisti futbolą Panevėžio internatinėje sporto mokykloje. Tačiau tėvai nesutiko  išleisti. Atstovavau mokyklos futbolo rinktinei. Ilgainiui susižavėjau laisvosiomis imtynėmis, pratybas pradėjau lankyti Radviliškio sporto mokykloje.

Šiai sporto šakai skyriau didelį dėmesį, turėjome puikų trenerį Fedią Vladimirovą, kuris dar ir dabar treniruoja imtynininkus. Per savaitę treniravausi po keturis, o prieš čempionatus – ir po penkis kartus. Šuolis buvo spartus: lankydamas devintą klasę, 1975 m. tapau Lietuvos moksleivių spartakiados čempionu.

Užimdavau aukštas vietas per Lietuvos jaunių laisvųjų imtynių čempionatus bei kitas įvairiausias varžybas. Įvykdžiau kandidato į sporto meistrus normą. Mokykloje be sporto, dar labai mėgau matematiką, patiko analitinis mąstymas. Kada rankose atsidūrė mokyklos baigimo atestatas, iškilo klausimas, kur stoti studijuoti: į Kūno kultūros institutą ar Vilniaus inžinerinį statybos institutą. Po pokalbio su mama galutinai apsisprendžiau, kad važiuosiu į Vilnių ir studijuosiu statybos ekonomiką.

Kodėl nutrūko Jūsų daug žadanti sportinė karjera?
Atvažiavęs į Vilnių, dar lankiau laisvųjų imtynių pratybas. Tačiau greitai pajutau, kad, norint pasiekti gerus rezultatus, reikia daugiau treniruotis. O mano prioritetas buvo – studijos. Vieną kitą kartą dar nueidavau į sporto salę, tačiau, būnant kandidatu į sporto meistrus, man buvo didžiulė negarbė  pralaimėti pirmojo atskyrio atletams.
Dar keliuose turnyruose bandžiau jėgas, tačiau pamažu pamažu iš imtynių išėjau. 1995 m. vėl išėjau ant kilimo, dalyvavau veteranų varžybose. Tai buvo mano paskutinioji kova. Tačiau tai nereiškia, kad dabar nepalaikau geros sportinės formos. Vaikštau į „Forum palace“ ir mankštinuosi.

Kai šiais metais pasitikrinau savo sveikatą ir buvau užsodintas ant minamo dviračio, gydytojų paprašiau, kad man uždėtų didesnį krūvį. Tačiau, pasirodo, nebuvo galima, nes buvo tokia programa. Buvau priverstas iš lėto minti dviračio pedalus. Gydytojai pasakė, kad 18-19 metų jaunuoliai „neišmina“ pusę tokio krūvio, kokį padariau aš.

Vadinasi, sportas suteikė Jums daug stiprybės ir gerai užgrūdino?
Labai. Ir dar išmokė kovoti, nes lengvai niekas neduodama. Sporto dėka įgijau ir ryžto. Dvikovės sporto šakoje einama  nugalėti. Mano viena iš savybių – niekada nelipti per kitų galvas. Ir politiniame, ir apskritai gyvenime. Tą pasiekiau tomis pačiomis sąlygomis, kokios yra suteiktos ir kitiems žmonėms.

Ne paslaptis: politiniame gyvenime vyksta ir apgavysčių, matau, kad politikai vieną kalba, o kitą daro. Aš į kiekvieną žmogų – politiką ar ne politiką – žiūriu kaip į asmenybę, turinčią savo asmeninių vertybių. Tą asmenybę reikia gerbti, nepriklausomai nuo to, kokią jis turi nuomonę.

Ar galite teigti, kad Lietuva prarado talentingą laisvųjų imtynių meistrą?
Tikrai taip negalvoju. Man ir šeimoje būdavo keliami reikalavimai, kad pirmoje vietoje – geras mokymasis. Jeigu būčiau įstojęs į Panevėžio internatinę sporto mokyklą, sporte gal ir būčiau daugiau pasiekęs. Lankydamas septintą klasę, futbolą žaisdavau su devintokais. Nesigirdamas galiu pasakyti, kad man žaisti sekėsi labai gerai.
Iš pradžių žaidžiau saugu, o po to puolimo linijoje. Tačiau, pagalvoju, sovietiniais laikais, kažin ar buvo galima kur nors daugiau prasimušti. Kaip, beje, ir imtynėse. Per SSRS jaunių, jaunimo čempionatus, kuriuose tekdavo dalyvauti, buvo didžiulė konkurencija. Man, sportininkui, buvo ypač  įdomu kur nors toliau išvažiuoti ir pamatyti.

Ar laisvosios imtynės dar ir šiandien Jūsų širdyje?

Savo mėgstamai sporto šakai ir šiandien nesu abejingas. Klaipėdoje, kai vyksta tradicinis tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras „Mūsų viltys“ ir į kurį suvažiuoja sportininkų iš užsienio, ieškau rėmėjų. Nuolat stebiu Lietuvos čempionatus, dažnai susitinku su Imtynių federacijos nariais. Daug metų buvau prezidiumo nariu.

Neseniai buvau tarptautinio bušido turnyro globėjas, kviečia bendradarbiauti karate atstovai. Kitais metais Lietuva rengiasi organizuoti pasaulio sambo imtynių čempionatą, esu kviečiamas būti organizaciniame komitete. Dėl sporto visada labai jaudinuosi, išgyvenu ir tikrai niekada neatsisakau padėti. Kiek galėsiu, visada padėsiu. Bendrauju su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovais ir darbuotojais, jiems jaučiu didelę pagarbą. 

Apmaudu, kai girdžiu tokį išsireiškimą, kad užtenka finansuoti tiktai krepšinį, tegul dabar jis pailsi. Per vienus metus negalima išugdyti gerą kokios nors kitos sporto šakos atletą, kuris sėkmingai dalyvautų olimpinėse žaidynėse, pasaulio ar Europos čempionatuose. Krepšinis – antroji mūsų religija, jo žlugdyti negalima, nes tas, kuris norės tą daryti, bus visų Lietuvos žmonių pasmerktas. 

Sporto mėgėjai iš krepšininkų visada laukia gerų rezultatų. Krepšinį supranta ir mažas vaikas, ir senyvo amžiaus žmogus. Net 80 metų sulaukę senoliai žiūri krepšinio rungtynes, jaudinasi ir naktimis neužmiega.

Tikriausiai, tarp imtynininkų esate savas tarp savų?

Tikrai taip. Jaučiuosi esąs sporto pasaulyje. Nepaisant to, jog esu politikas, nesigirdamas galiu pasakyti, kad visur esu draugiškai priimamas. Kai „Siemens“ arenoje prasidėjo bušido tarptautinis turnyras ir buvo pranešta, kad esu šių varžybų globėjas, nebuvau nušvilptas. Kada praėjusiais metais Linas Kleiza buvo išrinktas geriausiu Lietuvos krepšininku ir jis su „Olympiakos“ komanda atvažiavo į Vilnių, „Siemens“ arenoje LKF vardu įteikiau prizą, arenoje kartu su sportininku buvau šiltai sutiktas. Tai man labai smagu. Kai mane per varžybas pristatinėja kaip buvusį sportininką, tada ir sporto aistruoliai mane priima kaip savą.

Remiate savąją Šeduvos gimnaziją, per Lietuvos sportiškiausių mokyklų pagerbimą Seime savo kraštiečius apdovanojote specialiu prizu. Vadinasi, sentimentai mokyklai išliko iki šių dienų?

Taip. Savąją mokyklą karts nuo karto aplankau. Neseniai buvau Šeduvos gimnazijoje ir abiturientams skaičiau politinę pamokėlę. Mokyklos (dabar – gimnazija) tikrai neužmirštu, ji yra gražiai sutvarkyta. Neužmirštu ir savo rinkėjų – Vilkaviškio apygardos, ten lankausi dažniau.  

Tarp Seimo narių esate vienas sportiškiausių, ar save pagal aktyvumą įrašytumėte į pirmąją Seimo sportiškiausių vyrų dešimtuką?
Į dešimtuką gal ir patekčiau. Seime už mane yra daug aktyvesnių, nes jie turi daugiau laiko. Jie žaidžia krepšinį, futbolą. Aš, kaip partijos pirmininkas, sportui skiriu mažiau laiko, nustatytu laiku kartu su jais nelabai išeina treniruotis. 

Į sportą visą laiką žiūrėjau ir žiūriu labai rimtai. Jeigu nebuvai sportininkas ir šiuo metu nesportuoji, nesimankštini, – nei fiziškai, nei dvasiškai niekaip neatlaikytum didelių krūvių, dirbant nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Sportas duoda labai daug. Būna dienų, kai vakare nuo didelių krūvių būnu labai psichologiškai pavargęs, tačiau nueinu į sporto salę, žinodamas, kad tenai atsigausiu, ir tikrai taip įvyksta.

Socialdemokratų partijos vedlys yra sportiškas, o ar Jūsų pavyzdžiu seka kolegos?
Kai šiemet vyko politinių partijų krepšinio turnyras, mes užėmėme antrą vietą. Turime labai daug jaunimo, kuris veržlus ir sporto aikštelėse. 



Jeigu būtumėte Premjeras, ar Lietuvoje stengtumės pakeisti pažiūrą į sportą?
Sportas kažkiek pasikeistų. Šiuo sunkmečiu sudaryčiau darbo grupę, į kurią įeitų Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai, tie,  kurie atsakingi už Lietuvos sportą, pakviesčiau kai kurių stambiųjų valstybės įmonių, tarkime AB „Lietuvos geležinkeliai“,  vadovus.

Kalbėtumės, diskutuotume, ką būtų galima padaryti, kad Lietuvos sportui būtų geriau. Iš tų įmonių sudaryčiau atskirą fondą pinigų, kad būtų galima paremti sportininkų pasirengimą olimpinėms žaidynėms, tai pat kai kurių sportininkų pasirengimą pasaulio ir Europos čempionatams. Lietuvos sportas nuo to tikrai nenukentėtų. Rėmimo pinigus gali labai greitai išskirstyti smulkiems dalykams, o strateginiams paskui nebelieka.

Antras žingsnis būtų – kad Sporto departamentas pateiktų aiškią viziją ir strategiją, kurias sporto šakas reikėtų toliau remti. Numatytume prioritetines sporto šakas, pirmiausiai tai būtų olimpinės sporto šakos, taip pat žiūrėtume, kaip paremti ir kitas sporto šakas.

Bandyčiau atgaivinti vieną kitą internatinę sporto mokyklą, gal netgi Panevėžio regione, kitur. Žiūrėtume, kad nesidubliuotų sporto šakos. Tarkime, Panevėžio internatinėje sporto mokykloje būtų kultivuojamas  rankinis, futbolas, dviračių sportas, o Šiaulių –  krepšinis, lengvoji atletika, žolės riedulys. Reikėtų pagalvoti ir apie Klaipėdą.
Nereikia tiktai bijoti. Pažiūrėkime, kokią stiprią sporto mokyklą turi buvusi Jugoslavija. Reikėtų pagalvoti ir apie kai kurių trenerių kvalifikacijos kėlimo finansavimą, stengtis, kad treneriai galėtų išvažiuoti tobulintis į NBA rengiamas stovyklas ar kažkur Europoje. Vėliau sugrįžę jie tą programą galėtų pateikti moksleiviams, kitiems treneriams, nes visi neišvažiuos.

O stadioną Vilniuje ar pastatytume?
Gėda ir kalbėti. Tikriausia esame vienintelė valstybė, kuri neturi nacionalinio stadiono. Tai – neveiklumo ir neryžtingumo pavyzdys. Galėjome stadioną pasistatyti gana pigiai per koncesiją.  Nejaugi visuomenė būtų sureagavusi kažkaip kitaip, jeigu yra pardavinėjami žemės sklypai Vilniaus mieste, ir būtų pasakyta, kad nuo sklypo visos lėšos bus panaudotos stadionui statyti. Šalia bus pastatyti ir du trys uždari stadionai, kur treniruotųsi vaikai. Su tuo stadionu darosi kažkokia negraži politika.

Kaip surandate jėgų kovoti su tuo, kai aplinkui matote kažką negatyvaus?
Jeigu tiktai turiu laisvo laiko, skaitau labai daug knygų. Pakraipa – mokslo žinios, vadyba, elgesio kultūros tam tikri aspektai, bendravimo dalykai. Tačiau nepaisant to, pyktis kai kada viduje sukyla. Tokiais momentais stengiuosi pasportuoti, po to pasėdėti pirtyje – susitaikai su mintimi, kad nieko nepadarysi, kitaip nebus. Kiekvienas mūsų turime tobulėti, valstybės sėkmė priklauso nuo žmonių, kurie yra kūrybiški, inteligentiški, tolerantiški, mokantys bendrauti ir gerbiantys vieni kitus, nepykstantys ant asmenybių, jeigu jie išsako kitą nuomonę.

Kokių sporto šakų varžybas labiausiai  mėgstate stebėti?

Daugiausiai krepšinį, dažnai nueinu į „Siemens“ areną ir žiūriu Eurolygos rungtynes. Prezidentu negaliu būti, tai esu Lietuvos moterų krepšinio lygos globėjas, seku, kaip žaidžia mano globojamos moterys. Patinka žiūrėti gerą futbolą – Europos čempionų ar taurių rungtynes. Žiūriu rankinio – jėgos ir greičio – varžybas. Su malonumu stebiu rodomus pasaulio ir Europos lengvosios atletikos čempionatus, ypač 100 m bėgimą.

Nieko nekalbate apie mėgstamas imtynes?
Šią sporto šaką per televizorių yra mažai galimybių žiūrėti. Laisvosios imtynės – mano prioritetas Nr.1. Esu pravedęs pasaulio jaunimo imtynių čempionatą, Europos čempionatą, Europos kadetų laisvųjų imtynių čempionatą. Man tai buvo labai didžiulė mokykla. Labai džiaugiuosi, kad Imtynių federacija išsikovojo teisę, jog jie būtų surengti Lietuvoje. Į pasaulio čempionatą suvažiavo daugiau kaip 1000 atletų, trenerių, teisėjų buvo didžiulė atsakomybė.

Jau seniai draugauju su pasaulio imtynių čempionu Rimantu Bagdonu. Anksčiau Lietuvos graikų ir romėnų, klasikinių ir laisvųjų imtynių čempionatai vykdavo atskirai. Kai graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių čempionatai buvo pradėti rengti kartu, o Federacijoje dominavo graikų ir romėnų imtynės, treneriai manęs paprašė, kad įsijungčiau į jų veiklą, kad mūsų laisvosios imtynės vien metu nebūtų išstumtos, ir jiems atstovaučiau.

Užmezgėme kontaktą, o Rimantas Bagdonas buvo tas žmogus, kuris labai draugiškai norėjo pabendrauti – susitikome, pasikalbėjome ir ... nesiskiriame iki šių dienų. Nuo pačio pirmo susitikimo, galima sakyti, tapome draugais, sutapo mūsų biologiniai laukai. Jeigu kažkurį laiką nepasimatau su Rimantu, mano žmona šypsodamasi paklausia, o kaip tavo Bagdonas gyvena? 

Ką rinktumėte geriausiu 2010 m. Lietuvos sportininku?
Neaišku, koks verdiktas bus paskelbtas Europos maratono čempionei Živilei Balčiūnaitei. Jeigu viskas išsispręstų gerai, rinkčiau ją. Jeigu ne, – Liną Kleizą, kuris padarė savo per pasaulio čempionatą. Geriausi komanda, be abejo, – jauna Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, iš kurios niekas nesitikėjo pasaulio čempionato bronzos medalių.  
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas