Marytė Marcinkevičiūtė ("Olimpinė panorama") 2019 m. kovo 6 d. 16:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Olimpinės gimnastų viltys

Lietuvos vyrų sportinės gimnastikos rinktinės vyriausiasis treneris J. Izmodenovas tiki, kad ir Tokijo olimpiadoje varžysis mūsų šalies gimnastai.

Iš kairės: R.Tvorogalas, R.Guščinas, T.Kuzmickas.
LTOK archyvo nuotr.
Iš kairės: R.Tvorogalas, R.Guščinas, T.Kuzmickas.
   
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse dalyvavo Julija Kovaliova, Pekino – Jelena Zanevskaja, Londono – Laura Švilpaitė ir Rokas Guščinas, Rio de Žaneiro – Robertas Tvorogalas, tad ir Tokijas mūsų gimnastams turėtų būti pasiekiamas. 
 
Prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes R.Tvorogalą treniruojantis J.Izmodenovas buvo paskirtas Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiuoju treneriu ir su savo auklėtiniu vyko į olimpiadą. Dabar šis 24-erių sportininkas siekia antrojo kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. 
 
Tarp kandidatų yra dar du gimnastai kauniečiai: 27-erių R.Guščinas ir 23-ejų Tomas Kuzmickas. 31-erių J.Izmodenovas yra asmeninis R.Tvorogalo treneris, o su kauniečiais susitinka per treniruočių stovyklas, kalbasi telefonu, atvyksta jiems padėti į Kauną. 

J.Izmodenovas gimė Lietuvoje ukrainietės ir ruso šeimoje, turi seserį dvynę Alioną, kuri pirmoji pradėjo lankyti gimnastikos pratybas. Dabar ji irgi dirba gimnastikos trenere klube „Šokliukas“. O brolis pasekė sesers pavyzdžiu. 

2002-aisiais, būdamas keturiolikos, J.Izmodenovas pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu. Nuo tada ir prasidėjo vilniečio era mūsų šalies vyrų sportinės gimnastikos padangėje. Jis tapo daugkartiniu Lietuvos čempionu, atstovavo šaliai pasaulio ir Europos čempionatuose, universiadoje. Svariausias laimėjimas – 14 vieta daugiakovės varžybose per Europos čempionatą Lozanoje.  

Jevgenijus siekė kelialapio į Londono olimpines žaidynes, o jo neiškovojęs 2011-aisiais nutarė baigti sportinę karjerą, nes trūko lėšų pagrindiniams metų startams rengtis, didesnį dėmesį reikėjo skirti studijoms tuomečiame Vilniaus pedagoginiame universitete. 

Lietuvos rinktinės vyr. treneris džiaugiasi gavęs gerų gimnastikos pamokų iš savo pirmojo trenerio, jau šviesaus atminimo Nikolajus Borzykino, jį taip pat treniravusio Andrejaus Balabkino, kuris vėliau išvyko dirbti į Šveicariją, ir Aleksandro Filatovo, su kuriuo dabar dirba kartu.  

Prisimindamas savo, kaip trenerio, debiutą J.Izmodenovas sako, kad dar būdamas šešiolikos jis savo treneriui jau padėjo treniruoti vaikus. Tikruoju treneriu jis tapo būdamas 21-erių. 

„Puikiai prisimenu, kaip į gimnastikos salę pirmą kartą atėjo dabartinis mano auklėtinis Robertas Tvorogalas. Tada dar aktyviai sportavau ir jis mane pamatė besitreniruojantį ant žiedų. Robertas pasakė, kad nori būti toks kaip aš, ir užsirašė į mano trenerio vadovaujamą grupę. Kartu ir treniravomės. Tačiau šis sparčiai tobulėjantis gimnastas 2015-aisiais panoro baigti sportinę karjerą. Treneris paprašė manęs pasišnekėti su Robertu. Sportininką pavyko perkalbėti ir jis iš gimnastikos nepasitraukė. Robertą tais metais pradėjau ugdyti kartu su savo treneriu ir jis pateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes“, – pasakoja J.Izmodenovas.  

Kokios dabar mūsų gimnastų galimybės patekti į Tokijo olimpines žaidynes? Ar laukia sudėtinga atranka? 
Atranka bus tikrai sudėtinga, nes vyrų sportinė gimnastika populiari visame pasaulyje ir geriausių sportininkų meistriškumas gana vienodas. Jeigu mes viską padarysime, ką planuojame, tai tikimės, kad bent vienas iš trijų mūsų olimpinių kandidatų kovos Tokijuje. 
 
Turime šansų, kad kelialapius iškovos ir du mūsų gimnastai. Dabar truputį pasikeitė taisyklės, jos mums palankesnės: anksčiau šaliai, nepatekusiai į komandų varžybas, negalėjo atstovauti du sportininkai, o nuo šių metų galima ir dviem. 
 
Jau įvyko komandinių varžybų atranka, kurioje mes nedalyvavome. Pirmuosius tris kelialapius į Tokiją pelnė Kinijos, Rusijos ir Japonijos komandos. Jos demonstruoja tokį meistriškumą, prie kurio nepriartėja kitų šalių gimnastai. Kitos devynios komandos dėl kelialapių varžysis toliau. Antroji atranka, kurioje bus kovojama daugiakovės varžybose, vyks spalio 14–21 d. per šių metų pasaulio čempionatą Štutgarte. Štai čia mes ir norime iškovoti pirmąjį kelialapį. Štutgarte pagal daugiakovės rezultatus paaiškės dar kitos devynios komandos, dalyvausiančios olimpiadoje. 
 
Jeigu per pasaulio čempionatą mūsų gimnastams nepavyks patekti į Tokiją, viltys dar nebus prarastos. Vyks ketverios Pasaulio taurės etapų varžybos ant atskirų prietaisų. Susumavus visus jų rezultatus į Tokiją pateks vienas gimnastas. Trečioji galimybė –2020 m. Europos čempionatas. Per jį kelialapius iškovos tie du geriausiai pasirodę gimnastai, kurie, atmetus sportininkus, jau užsitikrinusius teisę rungtyniauti Tokijuje, užims aukščiausias vietas. 
 
Vyrų sportinę gimnastiką sudaro daugiakovės, komandinės ir šešių prietaisų (laisvieji pratimai, žiedai, arklys, atraminis šuolis, lygiagretės ir skersinis) varžybos. Kur stiprūs mūsų kandidatai?
R.Tvorogalui geriausiai sekasi pratimai ant skersinio, T.Kuzmickui laisvieji pratimai, o R.Guščinui – pratimai ant arklio, jis per Londono olimpines žaidynes šioje rungtyje liko septynioliktas. Tačiau Rokui dar reikia tobulinti laisvuosius pratimus ir atraminį šuolį, Tomui ir Robertui – pratimus ant žiedų, nors jie abu ant visų prietaisų pasirodo vienodai. 
 
Negaliu teigti, kad mūsų olimpinės rinktinės kandidatai yra šimtu procentų sveiki: Robertą kamuoja nugaros ir peties, Tomą – kojų traumos, o Rokui buvo padaryta pora riešo operacijų, jam dabar truputį skauda nugarą. Tačiau vyrai stengiasi, nusiteikę optimistiškai, o tai svarbiausia. 

Jeigu kuriam nors mūsų gimnastui pavyktų patekti į olimpines žaidynes, daugiau galimybių geriau pasirodyti ant kokio nors atskiro prietaiso, bet vyrų sportinėje gimnastikoje prestižas – daugiakovė, kurioje irgi dalyvaus mūsų gimnastai.      


Ar vyrų sportinė gimnastika populiari Lietuvoje? 
Tikrai ne. Ji kultivuojama tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Sportinė gimnastika – graži sporto šaka, ji ugdo greitį, lankstumą, šoklumą, jėgą. Labai daug vaikų nori lankyti treniruotes, bet bėda ta, kad jų susižavėjimas sportine gimnastika greitai praeina ir jie renkasi kitas sporto šakas. 
 
Vaikus ir paauglius sunku išlaikyti iki tam tikro lygio. Tie, kurie išsilaiko, patenka į rinktinę ir atstovauja mūsų šaliai. Dirbu Vilniaus miesto sporto centre, kuriame gimnastus ugdo septyni treneriai. Turiu dvi grupes: vienoje treniruojasi aštuoni 9–13 metų sportininkai, kurie jau pasiekia neblogų rezultatų, dalyvauja tarptautinėse varžybose, o kitoje – keturiolika 5–8 metų berniukų. 

Savo grupėse darau atranką, mano pagrindinis tikslas – išugdyti kuo daugiau gerų gimnastų, kurie patektų į Lietuvos įvairaus amžiaus grupių rinktines. Su R.Tvorogalu dirbu atskirai dukart per dieną. Rytais salėje būname tik dviese, o po pietų pradedame dirbti truputį anksčiau, nei ateina antroji grupė.

Turime gimnastikos salę Kauno gatvėje, todėl noriu padėkoti Vilniaus miesto sporto centro direktoriui Mariui Jukoniui, kuris vis atnaujina salę, nuperka prietaisų, taip pat Lietuvos gimnastikos federacijos prezidentui Algimantui Gudiškiui ir generaliniam sekretoriui Algimantui Prunskui, kurie mumis nuoširdžiai rūpinasi, rengia treniruočių stovyklas. 

Turime beveik visus prietaisus, išskyrus kilimą, ant kurio atliekami laisvieji pratimai. Jis kainuoja apie 30–40 tūkst. eurų. Gerą gimnastikos salę su sportiniu inventoriumi turi kauniečiai, o klaipėdiečių salė labiau pritaikyta vaikams. Tų trijų miestų sporto mokyklose gimnastus ugdo apie 12–14 trenerių, jų dirba ir klubuose.     

Buvo daug planų, rodoma projektų, kad Vilniuje bus statoma nauja, didelė, su visa įranga gimnastikos sporto salė. Tačiau laukiame ir nesulaukiame. Todėl pagrindinis mūsų pasirengimas svarbiausioms metų varžyboms vyksta kitose šalyse. Prieš Rio de Žaneiro žaidynes su R.Tvorogalu Lietuvoje beveik nebuvome. 

Dažnai vykstame treniruotis į Minską, kuriame yra puiki sporto bazė su visa įranga. Šiemet prieš pasaulio ir Europos čempionatus su Robertu ir Tomu irgi vyksime treniruotis į Baltarusiją. Vokietijoje pagal sutartį dirba Tomo treneris Rolandas Zakšauskas, pas kurį jis dažnai vyksta pasitobulinti. O R.Guščinas turi savo klubą, kuris taip ir vadinasi – olimpiečio Roko Guščino klubas, tad negali dažnai vykti treniruotis kitur.  

Kodėl Lietuvoje nerengiama stambių tarptautinių vyrų sportinės gimnastikos varžybų? 
Kitų šalių gimnastai, su kuriais draugaujame, norėtų atvažiuoti pas mus parungtyniauti. Bet varžybų negalime surengti, nes neturime tarptautinius standartus atitinkančios geros gimnastikos salės ir sportinio inventoriaus. Tarkime, Rygoje yra trys geros gimnastikos salės, kuriose galima rengti tarptautines varžybas. O mes galime pasidžiaugti tik Lietuvos čempionatu, kurio pasižiūrėti ateina vos 15–20 žiūrovų. 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas