krepsinionamai.lt, ELTA, sportas.info 2019 m. balandžio 23 d. 14:03 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

A.Sabonis rinktinėje nemato dramos

LKF konferencija: apie pasiekimus, pinigus, nedrausmingus narius, teisėjavimą, konfliktą rinktinėje, referendumą, A.Sabonio sūnų, „Žalgirį“ (VIDEO).

Renginio akimirka.
Lino Žemgulio nuotr.
Renginio akimirka.
   
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinė ataskaitos konferencija. Jos metu LKF prezidentas Arvydas Sabonis pristatė savo veiklos ataskaitą už 2018 metus, audito kompanijos atstovai pateikė LKF finansų ir veiklos audito išvadas bei taip pat buvo svarstomi kiti, krepšinio visuomenei aktualūs klausimai.
 
Renginio pradžioje tylos minute buvo pagerbti anapilin iškeliavę krepšinio visuomenės žmonės – Kazimieras Budrys, Alvydas Šidlauskas, Jūratė Kaluškevičiūtė, Stasys Ruzgaila.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis konferencijos metu garbės ženklais ir medaliais už nuopelnus Lietuvos krepšiniui apdovanojo Mindaugą Plūką, Algirdą Vaicekauską, Vydą Gedvilą ir Algimantą Stasį Anužį.
 
Lietuvos krepšinio federacijos biudžetas 2018 metais sudarė daugiau nei 3 milijonus eurų, iš kurių, apie 60 procentų – rėmėjų, renginių ir kitos pajamos. Likusią biudžeto dalį sudarė valstybės ir LTOK parama. Didžiausią išlaidų dalį, apie 70%, sudarė Lietuvos rinktinių išlaikymas. Tiek LKF prezidento ataskaitą, tiek audito išvadas, konferencijos dalyviai didžiąja balsų dauguma patvirtino.
 
„Noriu pasidžiaugti, kad mūsų nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė iškovojo kelialapį į Pasaulio taurės varžybas ir tęsia kovą dėl patekimo į 2020 metų olimpines žaidynes. Visas rinktinės personalas atliko didelį darbą, nes daug stiprių rinktinių liko už pasaulio taurės borto. Gaila, kad moterų rinktinei nepavyko patekti į Europos čempionatą, nors atrankoje buvo minimaliais skirtumais pralaimėta tokioms stiprioms komandoms kaip Rusija ir Vengrija. Manau, kad pritrūko sėkmės. Viskas galėjo susiklostyti kitaip. Mūsų jaunimo rinktinės Europos reitinge užima pirmąją vietą, o pasaulyje su Kanada dalinasi 2-3 vietomis. Tai parodo gerą mūsų trenerių darbą“, - konferencijoje kalbėjo A. Sabonis.
 
A. Sabonis taip pat pasidžiaugė, kad LKF kasmet gerina sąlygas visoms rinktinėms. Į tai įeina aukščiausio lygio viešbučiai, medicina, pajėgūs varžovai draugiškose rungtynėse. LKF praėjusiais metais surengė 10 tarptautinių renginių.
 
„Tai atnešė labai didelę pridėtinę vertę Lietuvos valstybei. Svarbiausias surengtas čempionatas - Europos jaunučių merginų pirmenybės, kurias „FIBA Europe“ pripažino pačiomis geriausiomis. Taip pat džiaugiamės, kad LKF tęsia daug sėkmingų projektų - stipendijos perspektyviems krepšininkams, „Talentų U15 karta“ ir kitus. Taip pat LKF prisidėjo prie Moksleivių ir Moterų krepšinio lygų organizavimą“, - pridūrė A. Sabonis.
 
LKF taip pat pradėjo „Krepšinio namų“ statybas. „Planuojame, kad statybos bus baigtos 2020 metų pirmajame ketvirtyje. Prie šių namų prisideda ir NBA. Jie bus skirti visai krepšinio bendruomenei, čia veiks modernus muziejus, kuris turėtų tapti dideliu traukos centru“, - teigė A. Sabonis.
 
LKF teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas pasidžiaugė, kad Lietuvoje daugėja arbitrų su tarptautinėse licencijomis, tačiau Lietuvos teisėjavimui priekaištų turėjo LKL prezidentas Remigijus Milašius. Jis sakė, kad teisėjavimas LKL varžybose nėra idealus ir 20 proc. teisėjų galėtų sudaryti užsieniečiai.

Konferencijos metu buvo patvirtintas 2019 metų LKF renginių planas bei papildytas žaidėjų dvigubų licencijų apibrėžimas. Primta, kad komandos galės turėti penkis žaidėjus su tokiomis licencijomis, iš kurių tris bus galima registruoti rungtynėms. Žaidėjų amžius tarp LKL-NKL lygų – 22 metų, NKL-RKL – 20 metų. Jaunieji žaidėjai, norėdami dalyvauti atkrintamosiose varžybose, turės sužaisti ne mažiau nei 120 minučių per 5 ar daugiau rungtynių. Moterų krepšinio lygos divizonių klubai gali registruoti iki dviejų žaidėjų, kurios yra jaunesnės nei 20 metų amžiaus. Ši tvarka moterų lygos klubams galiojo ir iki šiol. Registracijos terminas bus nustatomas prieš kiekvieną sezoną, rugpjūčio mėnesį per LKF Vykdomojo komiteto posėdį.
 
Konferencijos metu taip pat priimtas sprendimas palikti galiojančią tvarką dėl komandų automatinio parėjimo. Jeigu, pasibaigus kiekvieno einamojo krepšinio sezono žemesnės krepšinio lygos čempionatui, 1-ąją vietą žemesnės krepšinio lygos čempionate iškovojusi komanda yra aukštesnės lygos dukterinė (dublerių) komandaji į aukštesnę lygą pakilti negali.Tokiu atveju teisę pakilti į aukštesnę lygą turi sekanti po dublerių, tačiau ne žemiau nei prizinę (III vietą) užėmusi komanda, jei ji atitinka vadybinei-organizacinei struktūrai, sporto bazėms, biudžetui ir kitus aukštesnės lygos keliamus kristerijus (reikalavimus). Už šį sprendimą balsavo 42 konferencijos dalyviai, o už LKL siūlymą, kad į aukštesnę lygą galėtų pereiti tik žemesnės lygos čempionai – 25 dalyviai.
 
Konferencijos metu taip pat patvirtintas LKF nario stojamasis mokestis. Nuo šiol naujai stojantiems jis bus 2000 eurų. Pagal LKF įstatų 4.2. punkto nuostatas, LKF nariais siekiantys tapti juridiniai asmenys turės iš anksto sumokėti stojamąjį mokestį ir pristatyti savo veiklą Vykdomajam komitetui. 
 
Nario mokestis mokamas į LKF atsiskaitomąją sąskaitą vieną kartą per metus iki einamųjų metų rugpjūčio 1 dienos.
 
LKF konferencijos svečiai galėjo pasigrožėti specialia Leono Karaliūno surengta nuotraukų paroda, kuri buvo skirta 80 metų jubiliejams – kai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 1939 metais laimėjo Europos čempionatą ir buvo pastatyta Kauno sporto halė.


Po LKF metinės konferencijos A.Sabonis spaudos konferencijoje išskyrė svarbiausią darbotvarkės nutarimą bei pasidalino savo nuomone apie Igno Brazdeikio ir Donato Motiejūno situacijas.
 
„Aktualiausias klausimas buvo mokesčio padidinimas naujiems LKF nariams. Tai reikalinga dėl tvarkos, nes keletą metų metinėje konferencijoje nesulaukiame didelės dalies narių ir vos surenkame kvorumą, kad galėtume priimti sprendimus. Biudžetas mūsų panašus į praėjusius metus, tikrai nebus mažesnis“, - kalbėjo A. Sabonis.
 
LKL prezidentas R.Milašius konferencijos metu pareiškė, kad Lietuvos teisėjų lygis nėra pakankamas ir LKL rungtynėse 20 proc. teisėjų turėtų būti iš užsienio. A. Sabonis ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas teigė, kad problema per daug išpūsta. Lietuvoje yra net 12 teisėjų, kurie turi tarptautines licencijas.
 
„Norėti galima daug ką. Kiekvienas turime savo nuomonę. Aš manau, kad mes turime savo teisėjus, kurie nėra blogi. Bendrai pažiūrėjus į visą gaublį, Lietuvos teisėjai yra tikrai gero lygio. Normalu, kad visada bus nepatenkintų dėl teisėjavimo. Ir taip yra visame pasaulyje. Bet mes turime savo arbitrus, savo Lietuvos krepšinio lygą ir turime remtis savais. Nežinau atvejo, kad visi būtų patenkinti teisėjais. Tiesiog krepšinis tobulėja greičiau, o teisėjai sensta. Ir nėra to balanso“, - kalbėjo A. Sabonis.
 
M. Špokas pridūrė, kad balandžio 30 dieną LKF susitiks su FIBA atstovais dėl teisėjų darbo, jų kvalifikacijos kėlimo.
 
„FIBA viena iš pozicijų yra, kad kiekviena šalis turi turėti savo arbitrus. Yra noras, kad bendras darbas su teisėjais prieitų prie tokios strategijos, kurią norime vykdyti. Visi giria Luigi Lamonicos teisėjavimą Karaliaus Mindaugo taurėje, bet niekas nežino, kaip būtų, jei būtų teisėjavę lietuviai. Be to, L. Lamonica yra išimtis, nes jis neturi konkrečios šalies licencijos, o turi specialų FIBA leidimą. Tuo tarpu dauguma arbitrų privalo dirbti savo šalies čempionate“, - aiškino M. Špokas.
 
LKF vadovai taip pat paaiškino situaciją dėl Kanados pilietybę turinčio, bet Kaune gimusio ir šiais metais NBA naujokų biržoje dalyvauti ketinančio Igno Brazdeikio galimybių atstovauti Lietuvos rinktinei. 
 
„Situacija yra tokia, kad Ignas nori žaisti už Lietuvą, bet tam reikia turėti Lietuvos pilietybę. Laukiame visi gegužės 12 dienos referendumo, nes norime, kad lietuvis galėtų atstovauti Lietuvai. Jis bandys sportiniu principu įrodyti, kad yra vertas rinktinės, linkime jam sėkmės NBA naujokų biržoje ir tikimės, kad jis ten įsitvirtins. Toliau viskas bus jo rankose. Bet kol nėra fakto dėl pilietybės, nieko prognozuoti dar negalime“, - kalbėjo LKF vadovai.
 
M. Špokas pridūrė, kad nepriklausomai nuo referendumo dėl dvigubos pilietybės baigties, bus aiškinamasi, kodėl Lietuvoje gimęs krepšininkas negali turėti Lietuvos paso.
 
A. Sabonis taip pat sulaukė klausimo dėl Lietuvos rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio ir šiuo metu NBA žaidžiančio krepšininko Donato Motiejūno santykių, kurie neleidžia rasti bendro sprendimo dėl atstovavimo nacionalinei komandai.
 
„Tai yra įdomus klausimas tokiu metu, kai dar vyksta čempionatai. Rinktinės treneriai atliko gerą darbą, pateko į Pasaulio taurę. Dar nėra aiškūs galimi kandidatai, daug ką koreguoja traumuos. LKF pasitiki trenerių štabu, o jeigu mums reikės su kažkuo pasikalbėti, tą ir padarysime. Nežinau, kur čia tos „bombos“ ieškoma“, - šypsojosi A. Sabonis
 
A. Sabonio sūnus Domantas buvo išrinktas geriausiu praėjusių metų Lietuvos krepšininku. Nors jis turėjo gerą sezoną NBA klube „Indiana Pacers“, A. Sabonis mato, kur jo sūnus dar turėtų pasitempti.
 
„Domantas dar turi vienerių metų sutartį su „Pacers“, todėl viskas šią vasarą priklauso nuo šio klubo vadovybės. Manau, kad jam dar trūksta to psichologinio metimo iš vidutinio nuotolio. Kovingumas yra geras, bet metimą reikia gerinti. Gal rinktinėje jam padėsime, parodysime Pauliaus Jankūno epizodus“, - teigė A. Sabonis.
 
LKF prezidentas nenorėjo prognozuoti antradienio vakarą Kaune vyksiančių Eurolygos ketvirtfinalio rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) rezultato.
 
„Prognozuoti gali ekspertai, kurių pas mus netrūksta. Aš džiaugiuosi, kad „Žalgiris“ yra, kad jis suteikia džiaugsmą žmonėms. O kamuolys yra apvalus, todėl visko gali būti“, - pridūrė legendinis Lietuvos krepšininkas.


 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas