Marytė Marcinkevičiūtė 2019 m. gegužės 20 d. 15:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Alytaus festivalyje – Lietuvos ėjikų sėkmė

Jau 45-tą kartą surengtame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje šįkart lenktyniavo jaunieji ėjikai ir veteranai iš 10 šalių

45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“.
Mindaugo Astrausko nuotr.
45-asis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2019“.
   
 
Alytiškiai yra įsitikinę, kad jų sportinis ėjimo festivalis gyvuos tol, kol jį organizuoti sveikatos turės šios sporto šakos entuziastas, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos (LSĖA) prezidentas Kastytis Pavilonis. Idėja rengti šias varžybas kilo 1975-aisiais, kai jis jau buvo baigęs savo aktyvią ėjiko karjerą. Tada Alytuje rungtyniavo 19 šalių sportininkai.

1988-aisiais užfiksuotas dalyvių rekordas (386), tačiau, kaip teigia K. Pavilonis, norinčiųjų dalyvauti buvo dar daugiau, tik jų nebuvo kur apgyvendinti.

Šiemetinis 45-aisias alytiškių festivalis skyrėsi nuo ankstesniųjų. Mat jau kitą dieną po šio renginio vyko Europos sportinio ėjimo taurės varžybos, todėl alytiškiai į savo festivalį pakvietė rungtyniauti jaunuosius sportininkus bei veteranus. 

Susirinko ėjikai  iš Latvijos, Baltarusijos, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos, Lenkijos, Prancūzijos, Danijos ir Italijos. 

„Tų ėjikų galėjo būti ir daugiau, tačiau vėlgi mums iškilo apgyvendinimo problema. Tokių varžybų jauniesiems ėjikams labai reikia, nes skatina tobulėti. Kasmet apie mūsų festivalį išgirsta vis daugiau pasaulio šalių. Nenorim, kad mums sportininkus augintų Amerikos, Šveicarijos ar Ispanijos treneriai, patys juos ugdome.  Organizuoti tokio masto renginį nėra lengva, bet Alytus, padedant miesto savivaldybei, jas geranoriškai paremia. O mano pagrindinis tikslas – viską padaryti gerai, kad ėjikai pamiltų mūsų varžybas ir kasmet į atvažiuotų rungtyniauti“, - sako K. Pavilonis.

Sėkmingiausia pasirodė Lietuvos jaunieji ėjikai, užėmę keturias pirmąsias  vietas.

Iš Lietuvos sportininkų savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Justė Perveneckaitė (1 km 14-metėms – 4 min.45 sek.), Akvilė Orliukaitė (3 km 16-metėms – 15 min. 43 sek.), Liudas Grincevičius (1 km 12-mečiams – 5 min.3 sek.) ir Airijus Vaidaugas (1 km 14-mečiams – 5 min. 25 sek.). 

Tiesa, Vienas iš varžybų diktorių, praeityje garsus ėjikas Alvidas Baltaduonis teigė, kad Lietuvoje labai mažėja jaunųjų ėjikų. 

Kaip yra iš tikrųjų? Pagrindiniai mūsų šalies ėjikų rengimo centrai ir toliau išlieka Druskininkai, Birštonas, Pabradė, Krakės, tačiau pozicijas labai užleido alytiškiai. 

Birštono ėjikų treneris Povilas Juozaitis, daugiau kaip 30 metų dirbantis kartu su savo broliu Jonu Juozaičiu, sako, kad Birštone ėjikų iš tikrųjų mažai, tačiau jų yra. „Dabar mūsų grupėse rimtai pratybas lanko 10 vaikų, kai anksčiau jų būdavo 40-50 ir netgi tekdavo daryti atranką, ne visus galėdavome išvežti į varžybas.  Dabar jaunimą prikalbinti sportuoti tikrai sunku“, - sako P. Juozaitis, kurio 5 auklėtiniai dalyvavo alytiškių sportinio ėjimo festivalyje.   

Birštoniečių trenerį ypač nudžiugino 1 km distancijoje nugalėtoju tapęs Birštono gimnazijos penktokas A.Vaidaugas ir antrą vietą užėmęs Dovydas Tolis. Tačiau šioje distancijoje rungtyniavo vos 5 jaunieji ėjikai.  4 km distancijoje 14-mečiams Nojus Butėnas užėmė trečią vietą, o Armanda Tolytė šioje pat distancijoje - ketvirta. Tai - patys gabiausi trenerių Jono ir Povilo Juozaičio auklėtiniai, su kurias jie sieja dideles viltis. Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės vyr. treneris pabradietis Viktoras Meškauskas į Alytų atsivežė 14 vaikų, o iš viso pas juos aktyviai pratybas lanko 25 sportininkai. 

„Ėjimas – ne žaidimai, bet, labai norint, įmanoma vaikus sudominti šia rungtimi. Didelė motyvacija vaikams yra ta, kad turime olimpiečių. Dabar jau ne fantazija iš Pabradės išvykti į olimpines žaidynes. Tai jau realybė. Pabradietė Živilė Vaiciukevičiūtė siekia dalyvauti savo antrosiose olimpinėse žaidynėse. Dėl kelialapio kovos ir jos sesuo dvynė Monika“, - sako V. Meškauskas. 

Alytuje pabradiečiai iškovojo dvi pirmąsias vietas: 1000 m distanciją dvylikmečių grupėje greičiausiai įveikė Justė Pervenickaitė ir Liudas Grincevičius. 

Ėjimo takelyje rungtyniavo ir V. Meškausko dukra Nora, kuri šiemet baigs devintą klasę. Ji 3 km distancijoje buvo trečia. Jos tėvas ir treneris tikisi, kad ėjikė kitais metais įvykdys Europos jaunių čempionato normatyvą. 

„Šia dienai nesureikšminu, jog būtinai reikia laimėti ar tapti prizininke. Kol kas tai nėra profesionalusis ėjimas, darbas prasidės kiek vėliau.  Įvairiuose tarptautiniuose seminaruose akcentuojama, jog specializaciją geriau pradėti truputį vėliau“, - pabrėžia V. Meškauskas. 
 
Per Europos taurės varžybas rungtyniavo dar viena V. Meškausko dukra  Adrija, kurios pagrindinis tikslas šiemet – startas Europos jaunimo iki 20 m. čempionate. 

Buvo tikimasi, kad normatyvas jai paklus per Europos taurės varžybas, tačiau sportininkei to padaryti nepavyko. 

V. Meškauskas Pabradėje vienintelis ugdo ėjikus. Kai šis specialistas būna išvažiavęs į treniruočių stovyklas, daug padeda buvusi ėjikė Inga Mastianica, kuri tada treniruoja jo grupę. 

„Labai norėčiau, kad ji treniruotų mūsų ėjikus, tačiau Inga turi kitą darbą Vilniaus visuomenės sveikatos centre.  Prieš Alytaus festivalį ir Europos taurės varžybas su auklėtiniais buvau išvykęs į treniruočių stovyklą aukštikalnėse Kirgizijoje, namie mane sėkmingai pavadavo  Inga“, - d-žaugėsi V. Meškauskas. 
 
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas K. Pavilonis tragiška vadina Alytaus sportinio ėjimo padėtį.  

„Mieste neliko trenerių. Teoriškai ėjikus ugdo Vaidas Gumauskas ir Arūnas Klebauskas, tačiau pas juos tėra tik vienas kitas ėjikas. Kažkada Alytus net 30metų neturėjo rimtų konkurentų, čia buvo susibūrę geriausi Lietuvos ėjikai, faktiškai šalies nacionalinė rinktinė. Jie turėjo puikias treniruočių ir buitines sąlygas. Kažkada vyko labai gražios „Sporto“ taurės svaržybas, kurias mes vadindavome ėjikų olimpinėmis žaidynėmis. Vienais metais jose dalyvavo net 50 Alytaus ėjikų.  Nėra gera padėtis ir Birštone, Druskininkuose, Krakių parapijoje. Jaunųjų ėjikų kalve tampa Pabradė, kur ugdomi geri ėjikai“, - teigia K. Pavilonis. 
 
     
    
    
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas