Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. sausio 28 d. 16:53 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pilnutėlėje salėje – krepšinio aistrų katilas

Į 19-ųjų Vilniaus gimnazistų žaidynių vaikinų krepšinio finalinių varžybų kovas Žemynos gimnazijoje nepateko visi norintys, nes salėje neliko vietos.

Varžybų akimirka.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Varžybų akimirka.
   
Varžybos Žemynos gimnazijoje sutapo su skaitovų konkursu. Tačiau jų salė buvo pustuštė, o į krepšinio rungtynes negalėjo patekti visi norintieji. Budintieji įleido ne visus. Tie, kurie pateko, buvo dramatiškų rungtynių liudininkai. 

Krepšinio sirgaliai kėlė tokias audras, jog atrodė trūks ausų būgneliai. Didžiulis triukšmas girdėjosi dar nepriartėjus prie gimnazijos.  
 
Žaidynių vyr. teisėjas, S. Nėries gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Egidijus Karalius akcentavo, kad taip būna visada, kai tik vyksta vaikinų krepšinio finalinis turnyras. 
 
Gimnazistų kovoms nebuvo abejinga ir Šeškinės bendruomenės sąjungos pirmininko pavaduotoja Irena Papečkienė, kuri atėjo pasižiūrėti finalinių rungtynių. 

Rungtynėms teisėjavo Nacionalinės krepšinio lygos teisėjai Simonas Litvinavičius ir Donatas Dutkus.  

Prieš prasidedant finalinei dvikovai tarp Žemynos ir S. Daukanto gimnazijų, tylos minute buvo pagerbtas sraigtasparnio katastrofoje žuvęs Kobe Bryantas.    

Žemyna šėlo

Vaikinų turnyre dalyvavo 16 komandų. Finalinė kova tarp pernykščių čempionų S. Daukanto gimnazistų ir pirmą kartą finale žaidusių Žemynos gimnazijos krepšininkų buvo dramatiška ir nugalėtojai  paaiškėjo paskutinę akimirką.

Tokios baigties niekas nesitikėjo, nes Žemynos gimnazijos gretose žaidė du ryškūs lyderiai – broliai dvyniai Ąžuolas ir Tautvilas Tubeliai. 

Kai buvo pristatomi žaidėjai, Žemynos krepšininkai buvo ypač kovingai nusiteikę ir šėlo aikštelėje, lyg būtų tapę čempionais. Gi jų varžovai iš S. Daukanto gimnazijos buvo santūrūs ir šypsenomis palydėdavo tokį favoritų šėlsmą. 

Tačiau rungtynių pradžia buvo netikėta: po trijų Aro Valento tritaškių 9:1 pirmavo S. Daukanto gimnazija, kuri pirmą kėlinį laimėjo 25:24. 

Susitikimą stebėjusi brolių Tubelių mama, Vilniaus r. Pagirių gimnazijos fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja Valentina Tubelienė negailėjo patarimų savo sūnums, ragino juos žaisti aktyviau, o Ąžuolui – ir imtis iniciatyvos. 

Ilgalaikę sutartį su Vilniaus „Ryto“ ekipa turintis Ą. Tubelis, kuris rengiasi ir Europos jaunių iki 18 m. čempionatui, įsisiautėjo antrą kėlinį. 

Jis tarsi pabudo iš miego ir galingais dėjimais į krepšį kėlė iš vietų savo sirgalius. Daugiausiai jo metimais Žemyna po antro kėlinio pirmavo 44:36. 

Atrodė, jog Žemynos gimnazistų, audringai palaikomų vietos sirgalių, jau niekas nesustabdys.

Lyderis žaidė atsargiai  

Besirengiant trečiam kėliniui, pertraukėlės metu pakalbinome Ą. Tubelį. 

Ar tau, Vilniaus „Ryto“ klubo talentui, patinka žaisti su tokio lygio komanda?
Patinka, didžiulis palaikymas, linksma. Tiesa, žaidžiu ne visa jėga, nes  laukia „Ryto“ treniruotė. 

Nebijau gauti traumos?
Gerai apšilau, bet to, saugojuosi, pakankamai atsargiai žaidžiu. 
 
Fantastiški buvo tavo dėjimai į krepšį.
Realiai nieko naujo, dažnai tą rodau. Žaidžiu taip, kaip moku. 
 
Jau įsibėgėjote, tikriausiai, varžovus sutraiškysite?
Dar truputį nutolsime ir viskas bus gerai. Komanda įsižaidė. 
 
Ar ankstesniais metais irgi dalyvaudavai Vilniaus gimnazistų žaidynėse?
Gal prieš porą metų su gimnazija viską laimėjome: ir Lietuvos mokinių sporto žaidynes Palangoje, ir Vilniaus gimnazistų žaidynes.

Kaip vertini savo brolio Tautvilo žaidimą?
Turi taiklią ranką, tegul taikliai meta ir toliau.
 
Kokie tavo tikslai šį sezoną?
Šiemet baigsiu gimnaziją, neįsivaizduoju, kaip viskas klostys toliau, kur studijuosiu. 
 
Viskas priklausys nuo to, kaip tobulėsiu. Norėčiau Įsitvirtinti „Ryto“ pagrindinėje komandoje.

Čempionai apgynė titulus 

Trečias ir ketvirtas kėliniai buvo dramatiški ir kupini emocijų. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. 
 
Buvo ir įdomi abiejų komandų lyderių Ą. Tubelio ir garsiosios Lietuvos krepšininkės Rimos Valentienės sūnaus Aro Valentos dvikova: Ąžuolas pelnė 36 tšk., o Aras – 33 tšk. 

Po trečio kėlinio 62:57 pirmavo Žemyna, tačiau likus žaisti daugiau nei 2 min., 69:66 jau priekyje buvo varžovai. 

Kai beliko žaisti 18 sek., 79:78 priekyje buvo Žemyna, bet kamuolys - S. Daukanto krepšininkų rankose. Jie dukart metė į varžovų krepšį, bet nesėkmingai, tačiau vis atkovodavo kamuolį.  

Pagaliau nuo grindų sugriebtą kamuolį tiksliai į krepšį  pasiuntė dvyliktokas Lukas Lazauskas, išplėšęs S. Daukanto gimnazijai pergalę 80:79.

Po rungtynių Žemynos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Artūras Macijauskas liūdnai tarė: „Jeigu būčiau krepšinio specialistas, gal būtume ir nugalėję. Bet aš – žolės riedulio“.  


Trūko pagrindinių žaidėjų

Nugalėtojų komandos treneris, S. Daukanto fizinio ugdymo mokytojas Kęstutis Kundrotas apgailestavo, kad jų komandoje negalėjo žaisti trys pagrindiniai krepšininkai dvyliktokai: Erikas Jermolajevas, Adas Šimonis ir Pijaus Rimkaus, kurie žaidžia „Perlo“ komandoje.    
 
„Kiti žaidėjai buvo tie patys, kurie praėjusiais metais pirmą kartą tapo Vilniaus gimnazistų žaidynių čempionais. Likus 18 sek., dar vis ruseno viltis nugalėti. Pasirinkome ilgesnį atakos variantą ir mesti pačią paskutiniąją sekundę. Gimnazijoje krepšinis labai populiarus, šiemet žaidynių čempionėmis tapo ir mūsų merginų komanda, kuri finale nugalėjo Mykolo  Biržiškos gimnazistes, o trečios - Žemynos gimnazijos krepšininkės. Aštuoniolika mūsų merginų lanko pratybas Vilniaus krepšinio mokykloje. Tikimės, kad į finalą pateks ir merginų bei vaikinų tinklinio komandos, o futbolininkai išsikovojo teisę žaisti ketvirtfinalyje“, - sakė K. Kundrotas.
    
Po aukso medalių - bronza

Dėl bronzos medalių kovojo Gabijos ir M. Biržiškos gimnazijų komandos. Nugalėjo Gabijos gimnazistai 86:71.  
 
Tačiau jų fizinio ugdymo mokytojas Justinas Kalinauskas nebuvo patenkintas – prieš penkerius metus šios Gimnazijos auklėtiniai buvo tapę žaidynių čempionais. 

"Šiemet mūsų didžiausias nusivylimas – pralaimėjimas dviem taškais S. Daukanto gimnazijai, kuris užkirto mums kelią žaisti dėl čempionų vardų. Šiemetinė mūsų komanda – visiškai nauja, joje nežaidė nė vienas buvęs gimnazistų čempionas.  Tapę čempionais, kiek vėliau patekome į duobę, net nepatekdavome į finalinius turnyrus. Tik dabar vėl pakilome. Šiemet pagaliau vėl laimėjus medalius, suteikėme daug džiaugsmo savo ištikimiems sirgaliams, kurie mus audringai palaikė“, - kalbėjo J. Kalinauskas, kuris per rungtynes turėjo ir asistentą – savo draugą Dainių Klinavičių.  

Gabijos gimnazistų atakų lyderis – komandos kapitonas dvyliktokas Julius Vaitkus. Kai  būtinai reikėdavo pelnyti taškų, jis imdavosi iniciatyvos, suvaldydavo komandą, ją užvesdavo, o lemiamais momentais dažniausiai pats pataikydavo. 

Gerai žaidė ir dešimtokas Edgaras Žižys. Pasak bronzinės žaidynių komandos trenerio J. Kalinausko, jų žaidėjai nepasižymi ūgiu, todėl kiekvienas jų gali sėkmingai atlikti įžaidėjo funkcijas.  

Kitąmet Gabijos krepšininkų tikslas per žaidynes – aukso medaliai. Mat šiemet gimnaziją baigs tik komandos kapitonas, o kiti pagrindinio penketuko žaidėjai mokslus tęs toliau.

Žaidynės įpusėjo

Vilniaus gimnazistų žaidynių pagrindiniai organizatoriai – Vilniaus savivaldybė ir sporto klubas „Žaidynės tęsiasi“. 
 
Žaidynių vyr. teisėjas E. Karalius, apdovanojęs nugalėtojus ir prizininkus, akcentavo, kad gimnazistai žaidynių visuomet labai laukia ir nenori, kad jos nutrūktų. 

Specialiu prizu jis apdovanojo ir Žemynos gimnaziją, kurios sporto salėje vyko finalinės varžybos.  

„Per žaidynes emocijos visada liejasi per kraštus. Vaikinų krepšinio finalas buvo tiesiog puikus reginys. Žemynos krepšininkai pirmą kartą žaidynių istorijoje pateko į didįjį finalą ir pusfinalio bei finalo rungtynes žaidė savo aikštelėje, buvo arti pergalės. Jau paaiškėjo merginų ir vaikinų kroso estafečių bei merginų ir vaikinų krepšinio varžybų laimėtojai ir prizininkai. 
 
Mane, žaidynių vyr. teisėją, liūdina bendra tendencija: merginų krepšinio varžybose dalyvavo vos 5 gimnazijos, iš kurių geriau žaidė tik 3 komandos. 

Vaikinų futbolo varžybose nugalėtojų titulo sieks 26, o merginų – 15  komandų, tinklinio – 21 merginų ir 25 vaikinų komandos.

Gimnazistų žaidynės jau įpusėjo. Šią savaitę kovas pradės tinklininkės, o vasario pabaigoje-kovo pradžioje vyks šachmatų varžybos, po to – vaikinų tinklinio ir futbolo ketvirtfinalio rungtynės, kurios žada audringas dienas. 

Žaidynės finišuos pavasarį sporto karalienės – lengvosios atletikos varžybomis“, - sako E. Karalius.   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas