Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. vasario 25 d. 21:32 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos

Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“

Stovykla Meksikoje.
Asmeninio albumo nuotr.
Stovykla Meksikoje.
   
Maratonininkė Diana Lobačevskė ir jos gyvenimo draugas irkluotojas Mindaugas Griškonis beveik tuo pačiu metu sugrįžo iš treniruočių stovyklų: Mindaugas iš Graikijos – sekmadienį, o Diana iš Meksikos – gilią pirmadienio naktį. 
 
Tačiau Dianai didžiulio laiko skirtumo beveik nesijautė, jau kitą dieną 8 val. ryto ji nuvežė dukrą Atėnę į darželį „Žirniukas“, o po to grįžo į namus porą valandų pamiegoti. 
 
„Šiaip aklimatizaciją, ypač kai esu namie, greitai praeina, nes sugrįžtu į šeimą, savo namus“, - džiaugiasi Diana. Nuo praėjusių metų Šv. Kalėdų ji su šeima jau gyvena Valakampiuose, naujame nuosavame name.  Tačiau olimpiečių pora namie bus labai trumpai: Diana jau kitą savaitę išvyks į treniruočių stovyklą Portugalijoje, o Mindaugas grįš treniruotis į Graikiją. 

Jau pradėjai rimtai rengtis olimpiniam sezonui, ką gali pasakyti apie treniruočių stovyklą Meksikoje?, - paklausėme D. Lobačevskės. 
Bijau kažką ir sakyti apie pasirengimą naujam sezonui. Praėjusių metų rudenį viskas buvo lyg ir gerai, koja netrukdė atlikyti didelių krūvių, tačiau, likus savaitei iki maratono, pradėjo ją skaudėti ir ta mini traumelė man neleido bėgti maratono, kuriam taip intensyviai rengiausi.   

Todėl ir nesinori apie pasirengimą kalbėti, viskas yra jautru ir trapu. Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis. Kai įveiksiu maratoną, tada bus aiškiau. 

Treniruočių stovykla vyko San Luis Potosi miestelio „Laloma“ sporto centre, viskas labai patiko. Į tą vietą vykau antrą kartą, prieš tai beveik tokiu pačiu metu treniravausi 2017-aisiais. 

Treniruočių stovykla vyko beveik 2 tūkst. metrų virš jūros lygio aukštyje ir tai labai jautėsi. Pratybos buvo varginančios ir alinančios. Kadangi ten jau buvau, tai žinojau, ko man reikėjo laukti. Buvau tam nusiteikusi. Į Meksiką vykau jau tam pasirengusi, prieš tai sausio mėnesį tris savaites treniravausi Portugalijoje. 

Į Meksiką išvykau su treneriu Česlovu Kundrotu. Buvo puikus oras. Rytais ir vakarais dažniausiai būdavo vėsoka: jeigu dieną rodydavo 30 laipsnių šilumos, tai naktį nukrisdavo iki 10 laipsnių. 

Ypač patiko puiki sporto bazė, kurioje po vienu stogu sutelpa visos sporto šakos. Yra stadionas, viešbutis, kuriame mes gyvenome, maitinomės. Viskas buvo vietoje, niekur nereikėjo eiti. Kiekvieną dieną autobusiukas nuvežiodavo treniruotis į parką, kuris nuo sporto centro yra nutolęs apie 4 km, o po to parveždavo. 

Aš sėsdavau į autobusiuką, o treneris – ant dviračio. Buvo superinės sąlygos: treniruotės, poilsis, maitinimasis. 

Tuo metu Meksikos sporto centre treniravosi nedaug europiečių, nes kelionė į Meksiką tikrai yra varginanti, be to, 8 valandų laiko skirtumas. 

Vieni visa tai pakelia, o kiti ne. Aš esu iš tų, kuri pakelia, todėl ir pasirinkau Meksiką.   


Kaip pavyko surasti tą aukštikalnių vietą?
Viską susiradau pati. Kai 2016-aisiais laimėjau Meksiko maratoną, pagalvojau, o kodėl ten neatvažiavus žiemą treniruotis. Prieš tai visą laiką vykdavau treniruotis į Pietų Afriką. Internete viską susiradau, meksikiečiams parašiau laišką ir jie man iš karto atsakė. 

Pirmą kartą į Meksiką buvo kažkiek rizikinga vykti, nes nežinojau, kur vykstu ir ką ten gausiu. Tačiau nuvažiavau ir likau patenkinta. Ten nieko nėra tokio, kad „Vau!“, kad kambariai būtų išpuošti ir išgrąžinti. Viskas paprasta, kuklu. 

Todėl šiemet ir pasirinkau Meksiką, nes žinojau, kur važiuoju ir kas ten manęs laukia, kokios bus sąlygos. Juolab, kad meksikiečiai mane labai mėgsta. Ten ypač išpopuliarėjau, laimėjusi  Meksiko maratoną. 

Gal 20 ar netgi daugiau metų jo nebuvo laimėjusios europietės – nugalėdavo arba Kenijos, arba Etiopijos bėgikės.

Kai finišavau pirma, ten pasijutau superžvaigžde. Netgi dabar, bėgiojant parke, žmonės mane atpažindavo, mojuodavo rankomis, užkalbindavo.  

Kai pirmą kartą treniravausi Meksikoje, man surengė fotosesiją, spaudos konferenciją.        

Ar labai sunku treniruotis aukštikalnėse?
Kiekvienam yra labai skirtinga ir individualu. Tarkime man, 10 metų važinėjančiai į skirtingas aukštikalnes, Meksika, galima sakyti, yra ypatingai sunki, joje - vienos sunkiausių aukštikalnių. 
 
Tas parkas, kuriame treniravausi, yra didžiulis, su daugybe nedidelių, neaukštų pakilimų. Tačiau kai 1-1,5 km nuolat reikia įveikti į pakilimą, kerta per kojas, kelia pulsą. 

Kai 2017-aisiais pirmą kartą treniravausi Meksikos aukštikalnėse, ypač išsikankinau ir galvojau, kaip reikės dalyvauti varžybose. Tačiau kai po penkių savaičių bėgau Londono maratoną, kojos nešė į priekį. 

Aukštikalnės – apgaulingas dalykas. Jeigu nesibėga, nereikia toms emocijoms pasiduoti, nereikia panikuoti, nusiminti. Tą jausmą jau gerai žinau ir dėl to neišgyvenu. 

Kiek tęsėsi treniruočių stovykla?
Lygiai tris savaites. Treniravausi kaip reikiant - visas dienas, nė vienos neturėjau poilsio. Treniravausi dukart per dieną, per savaitę įveikdavau po 200 km. Kaip aukštikalnėse, tai tikrai nemažai. 

Tačiau man, profesionaliai maratono bėgikei, tie skaičiai nėra jau tokie baisūs. Svarbiausia, jog nieko neskauda. 
 
Tavo gyvenimo draugas Mindaugas Griškonis tuo metu treniravosi Graikijoje. Kas prižiūrėjo dukrą Atėnę?
Dukrelė lanko darželį, ja ypač rūpinasi močiutės – mano ir Mindaugo mamos. 
 
Atėnytė labai pasiilgo mūsų. Ji netgi prisipažino, kad tomis dienomis, belaukdama manęs ir Mindaugo sugrįžtančių, negalėjo naktimis užmigti. Jai tikrai būna sudėtinga, kai su Mindaugu būname išvykę į treniruočių stovyklas.

Sugrįžai į žiemą, kur dabar Vilniuje treniruosiesi?
Reikia būti ypač atsargiai, kad neperšalčiau. Mindaugui nepavyko apsisaugoti, jis apsirgo.    
 
Ačiū Dievui, kad Vilniuje, neturint remontuojamo Lengvosios atletikos maniežo, šiemetinis lietuviškasis oras yra parankus bėgioti.

Sąlygomis negaliu skųstis. Džiaugiuosi, kad dabar, kai po truputį sninga, bent jau sniego pamatysiu. Paprastai bėgioju paneriu, Vingio parke.  

Kada šiemet bėgsi savo pirmąjį maratoną?
Kovo 29-ąją žadu dalyvauti pusės maratono pasaulio čempionate Gdynėje (Lenkija), o balandžio 19-ąją - Hamburgo maratone.  
 
Po traumos nesu bėgusi nė vieno maratono, todėl šiemetinis maratonas man bus labai atsakingas ir jam kruopščiai rengiuosi. 

Tai bus mano pirmoji ir paskutinioji galimybė įvykdyti Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą, kuris yra ypač aukštas – 2 val. 29 min. 30 sek. 

Jeigu normatyvas būtų 2 val. 35 min. – tai ramia sąžine jį įvykdyčiau. Dabar reikės pasiekti rezultatą, artimą mano asmeniniam rekordyi (2 val. 28 min.). Dabar tvyro didelė nežinomybė, kuri mane erzina - dvejus metus dėl traumos nedalyvavau jokiose varžybose, nežinau, kaip seksis šiemet.  
 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas