Dominykas Genevičius 2020 m. kovo 25 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Impuls“ treniruotes perkėlė į virtualią erdvę

Karantinas – ne kliūtis fiziniam aktyvumui ir sportui. Tai įrodė sveikatingumo klubas „Impuls“, sujungęs trenerius ir sportuojančiuosius virtualiu ryšiu.

„Impuls“ treneriai.
Asmeninio albumo nuotr.
„Impuls“ treneriai.
   
„Impuls“ ėmė organizuoti ir transliuoti treniruotes nuotoliniu būdu. Socialiniame tinkle „Facebook“ profesionalūs treneriai gyvų transliacijų metu demonstruoja ir paaiškina įvairius pratimus.

Pratimai – tarsi iš grupinių treniruočių salės

„Impuls“ klubuose labai sparčiai populiarėja grupinės treniruotės. Pagal kiekvieno poreikius galima rinktis įvairiausius užsiėmimus - nuo pilateso ir jogos iki zumbos bei „Cross training“. Nors namuose sąlygos sudėtingesnės, „Impuls“ dauguma šių treniruočių perkėlė į interneto erdvę.
 
„Pirmas mūsų noras buvo suorganizuoti kuo įvairesnes treniruotes. Mūsų klientų ratas yra labai didelis, žmonės lanko skirtingas grupines treniruotes, o visiems norisi suteikti galimybes sportuoti namie. Iš kitos pusės - tai puiki proga žmonėms išbandyti kažką naujo. Kartais žmonės neateina išbandyti tam tikrų grupinių treniruočių pavyzdžiui dėl to, kad netinka laikas. Todėl e-treniruotės yra puiki galimybė išbandyti dominančius užsiėmimus“, - pasakojo „Impuls“ trenerė, užsiėmimų parinkime aktyviai dalyvaujanti Vilma Brinec.

Anot trenerės V.Brinec, labai svarbus yra socialinis ryšys su klientais.

„Žmonės, pamatę savo trenerius kitoje ekrano pusėje, susigrąžina motyvaciją sportuoti. Yra išlaikomas emocinis ryšys, kuris yra labai svarbus. Saviizoliacijos metu būtent sportas yra labai gera priemonė socialiniam ryšiui palaikyti“, - pridūrė trenerė.

Namuose esantiems žmonėms skirtos treniruotės yra kiek trumpesnės nei vykdavo salėse. Jokios ypatingos įrangos nereikia turėti, o jei norima pasisunkinti pratimus, tam tinkamų daiktų galima rasti kiekvieno iš mūsų namuose. Bet kokiu atveju, vien su savo kūno svoriu galima atlikti labai daug naudingų pratimų. 

„Turime lengvesnių arba greitesnių treniruočių, aktyvesnių arba lėtesnių. Šioje vietoje labai svarbu yra tai, kad visi, kurie visą laiką sportuodavo su treneriu, jie gali tiesiog tradiciškai atlikti savo treniruotę. Tiems, kurie nėra iki šiol sportavę, būtų labai gerai pradėti nuo lengvesnių treniruočių, tokių kaip joga, „Slow&Strong“, „Movement“, kurios šiek tiek paruoš kūną. Sportas stiprina imunitetą, bet per stiprus sportas jį silpnina. Svarbu nepasidaryti sau meškos paslaugos. Žinoma, yra kai kurių niuansų, kurių negalime perkelti į namų sąlygas, tačiau kartais mėginsime apeiti sistemą. Pavyzdžiui, turėsime bokso treniruotę be bokso pirštinių“, - šypsojosi „Impuls“ trenerė V. Brinec.

Treniruotėms – puodai ir kuprinės

Filmuodami treniruotes namuose, „Impuls“ treneriai sugalvoja įvairiausių priemonių, padedančių paįvairinti sporto procesą. Štai didžiulę treniravimo patirtį sukaupusi Agnė Buta sugalvojo pratimus panaudojant puodus. 
 
„Kadangi dabar dauguma esame namuose ir neturime ką veikti, tai e-treniruotės yra puikus būdas pradėti rūpintis savimi. Sportas gerina medžiagų apykaitą, nuotaiką, o to mums šiuo metu labai trūksta. Namai yra tikra sporto salė, nes bet kurį buities įrankį galima panaudoti treniruotėje. Esu dariusi treniruotę su šaukštais, su šluota ir pan. Bet kuris saugus įrankis gali būti naudojamas", - paaiškino trenerė.

Pasak trenerės A. Butos, žmonės teigiamai reaguoja į įvykusias treniruotes, reiškia labai didelį susidomėjimą bei nekantrauja kitų išbandymų.
 
„Impuls“ trenerė Jekaterina Komisarova pademonstravo, kaip galima dirbti su svoriais naudojant kuprinę su knygomis. Treniruotėse galima vietoj svarmenų naudoti ir vandens buteliukus. „Impuls“ pažada, kad įdomių treniruočių laukia dar ne viena.


Trenerė A. Buta pataria atkreipti dėmesį į tai, kad mažiau patyrę ar visai sportu nesidomėję žmonės namuose gali daryti klaidas.
 
„Namuose, kaip ir salėje, labai svarbus yra apšilimas. To, tikiuosi, žmonės neužmiršta. Taip pat labai svarbu prasitempti po treniruotės. Dėl viso kito, tai treneriai, dirbantys „online“, sudaro protingas ir saugias treniruotes. Sukontroliuoti žmones kitoje ekrano pusėje yra sudėtinga, bet mes stengiamės nuolat aiškinti, kokia turi būti taisyklinga padėtis, kaip viską tiksliai atlikti“, - pridūrė „Impuls“ trenerė A. Buta.
 
A. Butos treniruotė naudojant natūralius gyvūnų judesius:


 
Treniruotė – namo kieme

Vilniuje, šalia „Impuls“ klubo esančiame Trinapolio gatvės namo vidiniame kieme, praėjusią savaitę įvyko unikali treniruotė. Treneris Tomas Kizelis kvietė visus namo gyventojus išeiti į balkonus ir atlikti treniruotę neišeinant iš savo namų.
 
Nors buvo baiminamasi, kad ši idėja gali nepasiteisinti ir treneris liks sportuoti vienas, balkonuose vienas po kito atsirado žmonės, greitai įsijautę į treniruotės procesą.

„Iš karto sutikau tokiai idėjai, nes tai daryti man yra labai smagu. Mankštinti, skleisti judėjimo idėją yra mano darbas, kuris man labai patinka. Bijojau, kad visi tik filmuos ir sportuosiu vienas (juokiasi, - red. past.). Nors ir būtų buvęs vienas žmogus - sportininkas, vis tiek jam būčiau pravedęs visą treniruotę. Akcentavau pratimus visam kūnui, nes šiuo metu žmogus labai sustingęs ir gali būti nejudrus. Dėl to, mano manymu, treniruoti mažas raumenų grupes nebūtų naudinga. Orientavausi į nugaros, krūtinės, šlaunų, sėdmenų ir pilvo preso raumenis. Tokios treniruotės skirtos visiems, kas turi valios ateiti ir pasportuoti. Visada yra pratimų palengvintų variacijų, todėl jos tinka įvairaus fizinio pasiruošimo žmonėms“. - pasakojo treneris T. Kizelis.


Treneris  taip pat pabrėžė judėjimo ir sporto svarbą karantino metu. Tai ne tik naudinga kūnui, bet ir padeda išvengti streso.
 
„Matosi, kad žmonėms trūksta mankštos, judesio, pramogų ir yra labai daug streso. Taisyklingas judesys padeda kontroliuoti svorį, o fizinis aktyvumas yra viena iš veiksmingiausių strategijų stresui įveikti. Taip pat mankšta turi labai daug pliusų mūsų kūnui, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos suaktyvinimui“, - pabrėžė „Impuls“ treneris.

„Impuls“ e-treniruočių tvarkaraštį galima rasti impuls.lt arba Facebook paskyroje. Planuojama, kad užsitęsus karantinui, treniruotės taip pat bus pratęstos ir ateityje.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas