Lina Motužytė 2011 m. gegužės 21 d. 16:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerio dešinioji ranka dar turi ką tobulinti

Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" komandos kapitonas Remigijus Vaičikauskas šiemet buvo komandos lyderis ne tik aikštejė, bet ir už jos ribų.

R. Vaičikauskas (dešinėje) pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju
R. Vaičikauskas (dešinėje) pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju
Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionės Klaipėdos „Žemaitijos dragūno“ komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas, paklaustas ką išrinktų šio sezono komandos lyderiu, nesudvejoja.

„Be jokios abejonės tai komandos kapitonas Remigijus Vaičikauskas. Tai patyręs žaidėjas, vyriausias mūsų komandoje. Šiemet, kaip ir pernai, jis buvo tikras komandos lyderis. Cementavo mūsų gynybą, puolime užvesdavo jaunesnius žaidėjus“, - kalbėjo A. Juškėnas.

Tuo tarpu naudingiausiu 2010/2011 metų LRL čempionato žaidėju išrinktas R. Vaičikauskas įsitikinęs - tobulumui ribų nėra: „Kažko keisti niekada nevėlu, norėčiau tobulinti viską, ką įmanoma, kad bendras rezultatas būtų dar geresni.“

Ketvirtus metus uostamiesčio ekipoje žaidžiantis rankininkas – komandos lyderis ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Klaipėdiečių treneris tikina, kad R. Vaičikauskas yra tas žaidėjas, į kurį turi lygiuotis jaunimas.

„Šiemet iš jo laukėme ne tik gero žaidimo, bet ir patirties perdavimo. Mūsų susitarime buvo tokia sąlyga. Manau, kad per šiuos metus, ypač antrąją jų pusę jis labai suvyriškėjo ir tampa brandžia asmenybe. Jei anksčiau Remigijus buvo labai karštas žaidėjas ir nesusilaikydavo nuo apeliacijų į teisėjų sprendimus, tai šį sezoną jam pavyko to išvengti. Tai labai patikimas žaidėjas“, - sakė A. Juškėnas.

Kaip vertinate komandos sezoną?, - paklausėme R. Vaičikausko.
Puikiai, tą parodė ir rezultatai. Viskas ėjosi pagal planą, ne tiek mūsų, kiek trenerio. Visas užduotis sėkmingai įvykdėme.

Ar buvo sunku apginti čempionų titulą?
Tikrai ne ką lengviau nei pasiekti pirmą kartą. Nors, žinoma, išlaikyti visada sunkiau. Bet sieksime ir kitais metais to paties.Esate patenkintas savo žaidimu?
Galėjo būti ir geriau. Pernai buvau labiau patenkintas. Gal pritrūko fizinio pasirengimo, dar viena kita trauma atsirado, tai automatiškai išmuša iš ritmo kuriam laikui. Atrodytu menkos kliūtys, bet duoda savo neigiamą rezultatą. Bet džiaugiuosi, kad kiti komandos nariai vis daugiau prisideda prie pergalės, ypač jaunimas.

Jauni komandos žaidėjai lygiuojasi į jus. Atsakomybė prieš jaunimą įpareigoja?
Be abejo. Visada norisi jaunimui rodyti gerą pavyzdį, kad jie kreiptų dėmesį į vyresnius, daugiau patirties turinčius žaidėjus. Man visada norisi parodyti jauniems žaidėjams tai, ko jie gal dar nežino ar nesugeba padaryti, kad jie galėtų greičiau siekti aukštų rezultatų. Žinoma, ta atsakymybė įpareigoja ir slegia viso sezono metu.

Daugiau patariate ar kritikuojate?
Ir patariu, ir kritikuoju. Na, gal šiek tiek daugiau kritikos duodu. Žinoma, kritikuojant reikia ir patarti kas blogai, ką ir kaip reikėtų daryti. Dažnai patariu kaip „išeiti“ iš kritinių padėčių. Be abejo man ir pačiam dar reikia tų patarimų, bet kiek galiu, tiek stengiuosi padėti jaunimui.

Esate trenerio dešinioji ranka komandoje?
Kažkuria prasme taip. Labai daug su komandos draugais kalbamės už aikštės ribų, ne treniruočių metu. Jaunimui tai ne ką mažiau padeda nei trenerio patarimai rungtynėse ar treniruotėse.

„Žemaitijos dragūne“ žaidžiate jau ketvirtus metus. Ar pastebėjote kaip per tą laiką keitėsi komanda?
Žinoma. Jaunimas vis dėlto auga ir per tą, atrodytų neilgą, laiko tarpą jų žaidimas tapo daug brandesnis, solidesnis. Tai ne tik matosi, bet ir atsispindi rezultatuose. Komandos meistriškumas auga, jei neaugtų -  nebūtų dėl ko sportuoti.

O kitų komandų meistriškumas taip pat auga?
Tik kai kurių. Nenorėčiau išskirti, bet tikrai ne visų lygis kyla. Pusės šalies aukščiausioje lygoje rungtyniaujančių komandų meistriškumas vienaip ar kitaip kinta. Yra trys – keturios komandos, kurių žaidimo lygis tikrai kyla, ko negalėčiau pasakyti apie kitas.

Kitą sezoną liksite Klaipėdoje?
Kol kas manau, kad taip. O kaip bus – parodys laikas. Iki kito sezono dar turime keletą mėnesių, bet šiuo metu galvoju, kad liksiu.

Ar norėtumėte paragauti legionieriaus duonos?
Viskas priklausys nuo to, ar pavyks visiškai išsigydyti traumas. Atkreipsiu dėmesį į pasiūlymus, jei tokių bus. Čia svarstytinas variantas, viskas priklausytų nuo sąlygų. Bet dabar dar neplanuoju, reikia viską išsigydyti.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Kibirkšties“ klube – netikėtos permainos
2020 04 28
Permainos
Dainius Virbickas palieka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vadovo postą, jį pakeis Justas Jankauskas.
R.Javtokas: „Vienas ėjau gatve ir verkiau“
2020 04 27
Žvilgsnis
#ŽalgirisOnAir. Robertas Javtokas: apie pasiaukojimą, įsimintiniausius titulus bei ašaras Atėnų olimpinėse žaidynėse (VIDEO).
Karantino metu – pratybos su NBA atstovais
2020 04 27
Naujovė
Lietuvos krepšinio federacija, NBA bei TV3 žiniasklaidos grupė karantino metu kviečia likti namuose, bet negulėti ramiai ant sofos, o palaikyti formą.
 
„Nuostabus karantinas… juokauju, aišku“
2020 04 30
A lyga
Patyręs futbolininkas Valdemaras Borovskis teigia, kad karantino mėnuo suteikė daugiau laiko pamąstymams.
„Gintros“ futbolininkės atnaujino treniruotes
2020 04 29
Moterų futbolas
Visą pasaulį apėmusi pandemija priverstinai sustabdė įsibėgėjusį pasaulio sporto traukinį, o jį teko stabdyti ir Šiaulių „Gintros-Universiteto" merginoms.
„EEuro 2020“ tapo neįkainojama patirtimi
2020 04 29
E-Sportas
LFF efutbolo rinktinė pirmadienį baigė savo pasirodymą kovoje dėl patekimo į „eEuro 2020“ turnyre, išlikdama tarp Europos stipriausiųjų dvidešimtuko.
Maratonininkams motyvaciją kelia mėgėjai
2020 04 29
Maratonas
Bėgikai prisipažįsta, kad treniruočių krūviai nevykstant varžyboms yra mažesni, tačiau motyvacijos kasdien bėgioti nesumažėjo, o kai kuriems net padidėjo.
Kai visos durys užsitrenkė, atsivėrė naujas
2020 04 27
Interviu
Trišuolininkė Dovilė Kilty: „Viskas priklauso nuo žmogaus: kokius tikslus išsikelsi, tokių ir sieksi. Aš išsikėliau tikslą pasiekti Lietuvos rekordą.“
Atšauktas lengvosios atletikos čempionatas
2020 04 24
Lengvoji atletika
Šiais metais dėl koronaviruso sukeltos pandemijos neįvyks dar vienas didelis sporto renginys - Europos lengvosios atletikos čempionatas.
 
Gavus leidimą, bus galima žaisti tenisą
2020 04 22
Tenisas
Atsižvelgiant į LR vyriausybės leidimą, nuo balandžio 27 d. Vilniuje atidaromi lauko teniso kortai šalia SEB arenos ir Bernardinų sode.
Teniso kortų ypatumai
2020 04 22
Tenisas
Skirtingos teniso dangos turi skirtingą poveikį žaidėjams, todėl svarbu žinoti, kuo jos pasižymi.
LTS klausia SAM: ar galima žaisti tenisą?
2020 04 15
Tenisas
Lietuvos teniso sąjunga (LTS) kreipėsi į ministeriją: prašo paaiškinti ar karantino metu galima žaisti tenisą.
Čempiono treniruočių partneriu tapo tėvas
2020 04 28
Karatė
Lietuvos pilno kontakto (kiokušin) karatė kylanti žvaigždė Paulius Žimantas karantino metu turi naują partnerį – savo tėvą Ramūną.
Imtynių treneris keičia profesiją
2020 04 23
Imtynės
Imtynių treneris, teisėjas ir varžybų organizatorius Arvydas Krikščiūnas– radikalių permainų kelyje.
COVID-19 susirgo Lietuvos boksininkas
2020 04 14
Koronavirusas
Koronavirusas palietė ir dar vieną Lietuvos sporto atstovą. COVID-19 susirgo olimpinės rinktinės kandidats boksininkas Tadas Tamašauskas.
 
UCI pratęsė varžybų sustabdymą
2020 04 15
Dviračiai
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) dėl koronaviruso pandemijos pratęsė į savo kalendorių įtrauktų dviračių plento varžybų sustabdymą iki liepos 1 d.
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Subliuško rankininkų svajonė
2020 04 24
Rinktinė
Lietuvos rankininkus pasiekė liūdna žinia - Europos rankinio federacija nutraukė atrankas į svarbiausius čempionatus ir Lietuvos komandas paliko ant ledo.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
 
Lietuvos čempionatai nugalėtojų neturės
2020 04 18
Tinklinis
Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Vykdomasis komitetas šią savaitę svarstė klausimus dėl visų amžiaus grupių čempionatų baigties.
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
Iš tikro automobilio – į virtualų pasaulį
2020 04 24
Auto
Kol visos pasaulio lenktynės sustabdytos, lenktynininkas Gustas Grinbergas treniruojasi namuose.
Karantinas pakeitė lenktynininkų planus
2020 04 20
Situacija
Kauno technikos kolegijos „KTK Racing Division“ komandos pasiruošimas vyksta ne tik šiam, bet tuo pačiu ir 2021 metų sezonui.
Virtualų ralį laimėjo R. Steponavičius
2020 04 16
E-Sportas
Finišavo Lietuvos automobilių sporto federacijos virtualaus ralio čempionato (e-LARČ) specialusis neįskaitinis etapas.
 
Visas gyvenimas – žiemos sportui
2020 04 25
Žvilgsnis
Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pradininkui Antanui Vilčinskui nebuvo lengva laužti ledus. Bet įveikti kliūtis padėjo jo šeima.
Ledo ritulio rinktinės - aukštumose
2020 04 24
Ledo ritulys
IIHF paskelbtame 2020 metų ledo ritulio rinktinių reitinge, Lietuvos rinktinės gerino savo pozicijas ir užima aukščiausias pozicijas per visą istoriją.
Įsibėgėja Kauno ledo arenos statybos
2020 04 23
Arena
Nors Lietuvoje vis dar paskelbtas karantinas, naujoji Kauno ledo arena įgyja vis naujus kontūrus.
Nuotolinėse varžybose - 9 šalių lankininkai
2020 04 30
Šaudymas iš lanko
Kol oficialios varžybos lauke dar vykti negali, „Žaliasis lankas“ surengė nuotolinį turnyrą, kuriame varžėsi 35 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių.
M. Valčiukaitė: „Keista grįžti ant vandens“
2020 04 29
Irklavimas
Sušvelninus karantiną, Lietuvoje atsirado galimybė sportuoti pajėgiausiems irkluotojams. Tiesa, Trakuose jiems teks verstis senomis valtimis.
Ką D.Rapšys veikė Vilniaus baseine naktį?
2020 04 29
Žvilgsnis
„Tikrai nesitikėjau, kad čia viskas bus taip”, - prisimena aktoriumi tapęs Danas Rapšys, ne kartą nuostabą išreiškęs panevėžietiškai: „Tu durns...“
 
Vilniuje atnaujinami sporto aikštynai
2020 04 27
Bazės
Sostinėje iki rudens bus atnaujinta 12 sporto aikštelių ir stadionų prie švietimo įstaigų (VIDEO).
Lietuvą labiausiai garsina sportininkai
2020 04 27
Tyrimas
Remiantis „Baltijos tyrimų“ duomenimis, Lietuvos sportininkų nepavyko aplenkti ne tik šalies menininkams, bet ir mokslininkams.
Černobylio pragare – ir garsus lengvaatletis
2020 04 26
Žvilgsnis
Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavęs ieties metikas ir treneris E.Matusevičius net ten rasdavo laiko pasportuoti.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas